Dampyr Sohbet Odası

Başlatan darkwood, 25 Kasım, 2009, 21:07:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İdrava

Hani birde dampyr hiç bilmiyorum. Burada yazılanları okudum. Alayım dedim. Cilt bir ön sipariş görünce acaba eksik olan sayılarda çıkarmı umuduyla seriyeye başlayayım demiştim. Ama maalesef öyle değilmiş😔

Bilal ceylan

Sevgili idrava dampyr eksiklerinizi kadıköy de enver abi nı büyülü dükkanın da bulabilirsiniz sanırım,kadıköy de bir turlamak da fayda var.

darkwood

Alıntı yapılan: İdrava - 13 Temmuz, 2020, 20:55:05
Hani birde dampyr hiç bilmiyorum. Burada yazılanları okudum. Alayım dedim. Cilt bir ön sipariş görünce acaba eksik olan sayılarda çıkarmı umuduyla seriyeye başlayayım demiştim. Ama maalesef öyle değilmiş😔

Dampyr oğlak serisininden 3 ve 4.ciltler zor bulunuyor, çizgi roman satış noktalarında diğer sayıların çoğunu bulabilirsiniz.
Darkwood Sakinleri..

İdrava

Alıntı yapılan: Bilo - 13 Temmuz, 2020, 21:22:27
Sevgili idrava dampyr eksiklerinizi kadıköy de enver abi nı büyülü dükkanın da bulabilirsiniz sanırım,kadıköy de bir turlamak da fayda var.
ahh ahh istanbulda olsam bulacağımda muğlada oturunca olmuyor işte. Büyülü dükkanın internet sitesine baktım dampyr hiç bir cildi yok

Mrtekin

Alıntı yapılan: İdrava - 13 Temmuz, 2020, 20:55:05

Dampyr'in Çizgi Düşler'den çıkan serisi de çok iyidir. Ben tamamı ile öyle başladım Dampyr'e. İlla Oğlak 1. ciltten başlama gibi bir durumu yok yani. 1. cilt orijin ile ilgili ama aynı keyifi bence Çizgi Düşler'in serisinden de yakalayabilirsiniz.

Baktınız çok hoşunuza gitti, Oğlak'tan çıkan Süper Ciltleri de toplarsınız sonradan. İlla kendinizi Oğlak 1. ciltten başlayım diye sınırlamayın.
They drew first blood...

rumar80

Dampyr genel olarak iyi bir seri. Hatta çok iyi bir seri. İstediğiniz yerden okuyabilirsiniz evet ama gerçek bir bütünlük sağlamak, Amber kim ? Neden Harlan'a yardım ediyor? Caleb Lost'un misyonu ne? Buna benzer bir çok soru için sıra ile okumak gerekli .
  Dampyr Tex, Zagor vs gibi eski ve klasik fumetti tarzında değil. Kocaman bir hikaye

kırkambar

Alıntı yapılan: İdrava - 13 Temmuz, 2020, 23:11:08
ahh ahh istanbulda olsam bulacağımda muğlada oturunca olmuyor işte. Büyülü dükkanın internet sitesine baktım dampyr hiç bir cildi yok
Ben Oğlak Dampyr eksik ciltlerimi Büyülü Dükkandan telefondan sipariş vermiştim. Bir sorarsanız yardımcı oluyorlar. Ben de Dampyr'i geç keşfettim, hikayelerin ve çizimlerin ortalama kalitesi gerçekten güzel.

İdrava

Alıntı yapılan: kırkambar - 14 Temmuz, 2020, 06:43:38
Ben Oğlak Dampyr eksik ciltlerimi Büyülü Dükkandan telefondan sipariş vermiştim. Bir sorarsanız yardımcı oluyorlar. Ben de Dampyr'i geç keşfettim, hikayelerin ve çizimlerin ortalama kalitesi gerçekten güzel.
yarın sorayım. Ne zaman temin etmiştiniz?

kırkambar

Sanırım iki ay kadar oldu.

Kauss

Geçen akşam arkadaşımdayken kitaplığında Dampyr'in Oğlak'tan çıkan ilk cildini gördüm. Ödünç aldım ve ilk cildi okudum. Açıkçası konu standart olsa da, içeriği gerçekten güzelmiş. İlk ciltten yorum yapmak yersiz ama bence yazık olmuş gibi bu seriye. Her chapterına dizi yapılabilirmiş bence :)

BAHADIR

Dampyr'de konuların standart olduğunu söylemek, biraz haksızlık olur sanırım... ;)

Dampyr; Bosna savaşı ile başlayan, savaşın çirkin yüzünü tüm çıplaklığı ile gözler önüne seren, harika bir konu ve vampir miti ile sürekli üstüne koyarak ilerleyen, Boselli'nin nakış gibi işlediği ayrıntılı anlatımı ve derinliği ile Türkiye'de gene hak ettiği değeri bulamayan bir seri...

Bu değer bulmama işini bu zamana kadar Dampyr'i okumamış olmanız da kanıtlıyor sanırım... ;)

Dampyr, konu olarak her sayının, her hikayenin tek tek incelenmesi gereken müthiş bir seri... Dampyr'de düşmanlar vampir gibi görünüyor... Ama aslında direk sermayeyi, kapitalizmi, savaş baronlarını, gerçek kan emicileri, sömürücüleri hedef alıyor...

Avrupa edebiyatı, Avrupa mitleri, efsaneleri ve slav folklörü ile alakalı hikayeler, bizim kültürümüze uzak olduğu ya da "kim kimdir" tam olarak bilmediğimiz için, belki de göndermeleri tam kavrayamadığımızdan aksiyon dolu hikayelere nazaran biraz ağır kaçıyor ama bu ağırlıkta bile bir kalite olduğu gerçeğini görmezden gelemeyiz... Bunun yanında çizimlerde ki reellik ve anlatımda ki derinlik Dampyr'in ne kadar kaliteli bir çizgiroman olduğunu gözler önüne seriyor zaten...

Her bir yan karakteri ile övgüyü hak eden Dampyr'de Nikolaus'a da ayrı bir parantez açmak lazım... "Nikolaus" anlatılmaz... Okunur...

Kauss gibi daha Dampyr ile tanışmamış olanınız varsa ne kaçırdığınızın farkında değilsiniz... :o

Kauss

Konusu standart derken; insan anne, vampir babadan doğan çocuk olarak standart demiştim  :)

Açıkcası şans vermeyenin vermesini bende isterim hatta devam etmeyi düşündümde fakat ciltler nadirde 60-150 tl bandında görünce bir geri çekildim  :)

kırkambar

Julia'da olduğu gibi bir yayınevi de Dampyr'e el atsa, düzenli basılsa ne çok hayra geçerdi.

Orontes81

ben de çizgili düşlerden yeni başladım :)).

DAMPYR

Türkiye'de nedense en iyi fumetteler hep harcandı ya satmadı yada az sattı anlamak mümkün değil