Kara Kule Serisi - Altın Kitaplar

Başlatan V, 11 Temmuz, 2010, 23:24:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tarkan Kurt

Bu serinin ilk üç kitabını almıştım ama bir türlü okuyamadığımdan kitapları forumdan bir arkadaşa hediye ettim.

drfuhrer

o arkadaş benim ;D
burdan da ayrıca tşk ediyorum sevgili tarkankurt nickname'li arkadaşımıza...

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 07 Temmuz, 2011, 10:46:34
Nisan 2010 da 3. sayı çıkmıştı.
Tam 15 ay sonra Altın Kitaplar 4. sayıyı çıkardı.
Toplam 6 sayı zaten, 5. ve 6. sayıyı da fazla beklemeden çıkarsalarda seriyi bitirsek.

Evet 4 sayı evde öksüz kaldı. 5. ve 6. sayılar için Altın Kitaplar dan haber alacak arkadaş var mı ?

Nightrain

Ben mail attım daha yeni. Umarım cevap verirler.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

kadri kerem

Çok hevesle almış, ama sonuna kadar okuyamamıştım. 2. sayısını almaya da gerek görmemiştim. Benim gibi King hayranı olup, Kara Kule serisini okuyan biri, bu çizgi romanlardan pek hoşlanmaz diye düşünüyorum. Çok cicili bicili görünüyor çizgi roman, ama ruhu yok maalesef.

kadri kerem

Ben seriyi okudum.

Kara Kule serisi King ve yazarın hayranları için büyük önem taşır. Stephen King'in birçok kitabı Kule serisi ile bağlantılıdır. Yazdığı bir romanda ortadan kaybolan bir karakter bir de bakmışsınız Kule serisinde çıkıvermiş karşınıza. Adam zaten Kule kitaplarını kendisine başka birinin yazdırdığına inanıyor. Hele son kitapta okuyucuyu harika bir sürpriz beklemektedir.

Kısacası seri muhteşemdir ve King'in edebiyat ağacının gövdesidir. Diğer yazdığı romanlar ise bu ağacın dalları olarak görülebilir.

Serinin en iyi kitabı bana göre Büyücü ve Cam Küre'dir. Sizi alır, Roland'ın gençliğine götürür. Muhteşem bir aşk romandır.

Şimdi bu satırları yazarken bir kez daha anladım ki bu serinin çizgi romanının başarılı olması imkansızdır. 

ErenKoyunoglu

Çeviri çok fenaydı bence. 1 ve 2. kitabı zorla okuyup sonra bir kenara attım :(

emre ozdamarlar

Okumadim ama zamaninda kardes sistemiz ResimliRoman'da cevirisinden örnekler verilmisti, gercekten cok özensiz bir is yapilmis.

dorukgs

Ben de kara kule ye başlamak istiyordum...Yani sizce boşuna bir harcama mı olur??

tommikser

dean

Alıntı yapılan: dorukgs - 20 Haziran, 2012, 09:57:11
Ben de kara kule ye başlamak istiyordum...Yani sizce boşuna bir harcama mı olur??

Çizgi romanlar ile kara kule ye başlamak evet boşuna harcama olur. Ama kara kule'ye kitapları ile başlamak işte bu asla boşuna harcama olmaz. 7 kitabı soluksuz okumuştum, harika kitaplardır.
   Zaten kitaplardan sonra ister istemez en azından ilk çizgi romanı merak edersin. Gerek baskısı gerek balonlamalar falan sıkıntılı ama şahsen kara kule ile ilgili bir şey olsunda çivi yazısı ile anıtlara yazsınlar ben gider yine okurum onu  :)

kadri kerem

Kule'ye kitapları ile başlayın, hiç düşünmeyin. Zaten bu serinin çizgi romana çevrilmesi olanaksız bence. Örneğin "Büyücü ve Cam Küre"deki o büyük aşk hikayesini nasıl anlatabilirler ki resimlerle  ???

HacıGeraltEmmi

Kara Kule - Jericho Tepesi Savaşı

Çizgi roman serisinin yeni kitabı idefixte satışta, kapak çok güzel.

darkwood

Alıntı yapılan: kadri kerem - 20 Haziran, 2012, 17:32:55
Kule'ye kitapları ile başlayın, hiç düşünmeyin. Zaten bu serinin çizgi romana çevrilmesi olanaksız bence. Örneğin "Büyücü ve Cam Küre"deki o büyük aşk hikayesini nasıl anlatabilirler ki resimlerle  ???

Nedense Kara Kulenin çizgiromanları çok fazla tutmadı, belkide bu detay yüzünden.  ::)
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Bende pek sevemedim.Çizgi Roman dediğin soluksuz bir çırpıda okunmalı.Kara Kulede okurken insanlar zorlanıyor... :P :-* :D