Rehine - KaraKarga Yayınları

Başlatan memospinoz, 14 Aralık, 2020, 14:53:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Pyongyang, Shenzhen, Burma Günlükleri ve Kudüs Günlükleri'nin çizerinden...

Rehine olmak, hapiste olmaktan kötü. Hapishanedeyken neden hapsolduğunu bilirsin. Doğru ya da yanlış, en azından bir sebep vardır. Hapishanedeyken çıkacağın günü, tam tarihi bilirsin. Böylece ne kadar bekleyeceğini hesaplayabilirsin. Ama burada, ne zaman biteceğini bilmeden, sadece ne kadar geçtiğini hesap edebilirsin...

1997 yılında, Kafkasya'daki Sınır Tanımayan Doktorlar'ın sorumlusu olan Christophe André'nin hayatı, gecenin bir yarısı kafasına çuval geçirilip bilinmez bir yere kaçırılınca altüst oldu. Usta çizgiromancı Guy Delisle, onunla yıllar sonra bir araya geldi ve 111 gün süren bu cehennem gibi kaçırılma öyküsünü kaydetti. Özgürlük umutlarının tamamen kaybolduğu bir anda, bir rehinenin aklından neler geçer? Pyongyang, Shenzhen, Burma Günlükleri ve Kudüs Günlükleri gibi nitelikli eserlerin sahibi, bu çarpıcı hikâyeyi eşsiz bir dille anlatıyor.

432 sayfa

memospinoz

Etiket fiyatı 120₺.  :'(

Let the lynch begin!  ;D

memospinoz

Draka

Kesinlikle fiyat çok yüksek. 432 sayfa için bile çok yüksek. Tepki gösterince o ürünü alamayan biriyim fakat

Guy Delisle'nin hem Türkçede yayınlanan diğer 4 kitabını alan ve beğenerek okuyan biri olarak hem de konusu çok ilgimi çektiğinden kitabı alacağım. Fakat yüzden 40'dan az indirimle almam. Artık kitap alırkende indirim seçer oldum.  ::)

karayel2018

eganba'da % 35 indirimde. 78 lira.

memospinoz

Alıntı yapılan: Draka - 14 Aralık, 2020, 15:12:53
Kesinlikle fiyat çok yüksek. 432 sayfa için bile çok yüksek. Tepki gösterince o ürünü alamayan biriyim fakat

Guy Delisle'nin hem Türkçede yayınlanan diğer 4 kitabını alan ve beğenerek okuyan biri olarak hem de konusu çok ilgimi çektiğinden kitabı alacağım. Fakat yüzden 40'dan az indirimle almam. Artık kitap alırkende indirim seçer oldum.  ::)

Kidega'da %45 indirimli!  ;D

Nightrain

Karakarga okurları kendinden soğutmak istiyorsa böyle devam etsin.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

memospinoz

Haydaa!  ;D Normalde kendi sitelerinde %40 indirim oluyor ama bilemedim.  ??? :P
Henüz sitelerine eklememişler. Eğer yine hata mata demeyeceklerse bekleyelim bari.  :D

https://destekdukkan.com/magaza/oznitelik/yayinevi/karakarga

nicholaihel

344 sayfa olan bundan önceki en pahalı Delisle kitabı Kudüs Günlükleri indirimsiz etiket fiyatı olarak 60 liraymış. Elbette bazı değişen dinamikler var ama bu artış benim için hala "şok" düzeyde. Görünce şok oldum. Fiyatlar artık böyle mi olacak bundan sonra diye hayıflandım.

Böyle BÜYÜK fiyat artışlarının öncüsü Karakarga olmayaydı... Bende yerleri ayrıydı... Ne diyeyim...

OZAN BALIM

Büyük yayınevleri bile ancak bu fiyatla çizgi roman yayımlayabiliyor ise vay halimize... Hakikaten başka türlü kurtarmıyorsa yayımlamasınlar bu kitapları, biz de üzülmeyelim...

ferzan

Karakarga 'ya rağmen bu kitabı alacağım, sırf bir süre önce orijinalini inceleme fırsatı bulduğumda bende oluşan hayranlıktan ötürü. Yoksa Karakarga 'yı çok ciddi sorguluyorum son iki yayındır. Ayrıca bu kitabın kağıdı da büyük ihtimalle kuşe, o yüzden fiyatı böyle uçuk 400 küsur sayfa kuşe faktöründen ötürü ama kendileri gene yanlış bülten göndermiş sanıyorum, 2. hamur diye geçiyor satış sitelerinde. Bazı şeyler asla düzelemeyecek ne yazık ki, kulaklar tıkalı kalmaya ve eleştiriler cevapsız bırakılmaya devam edilecek. Umarım onlardan alacağım son kitap olur ve yine umarım böyle beklediğim yayınları başka yayınevleri bünyesinden okuma fırsatı bulurum.

Bu albümde, Guy Delisle 'nin Türkçe 'de gördüğümüz diğer albümlerinden farklı bir üslup var. Daha önceki aşırı pratik ve sade karikatürize tarz, bu albümde yerini bir parça daha realist düzleme çıkarmaya çalışıyor ama bu eseri realist yapmıyor elbette. Gene sade, gene yalın ama bir nebze olsun daha ciddiyetle resimlenmiş. Ötekiler ciddiyetsiz olduğundan değil, anlatılan gerçek hikayenin dramatiğine aykırı durmaması için. Yoksa her sayfada bir Guy Delisle çizgi romanı okuduğumuzu bileceğiz. Bambaşka bir görsel sunumla karşılaşmayacağız ama anlatıya ayak uydurmuş bir Guy Delisle okuyacağız, alıştığımız üzere tamamen karikatürize bir Guy Delisle değil.

Gelecek ay ilk fırsatta kitabı edinmeye çalışacağım. Okuduktan sonra da gene o çok parlak(!) yorumlarımı siz çilekeş forumdaşlarımdan esirgemem. :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

memospinoz

Fransızca başlığı Kaçış iken İngilizce başlığı Rehine. Acaba İngilizce'den mi çevirdiler?  ???

OZAN BALIM

Karakarga yayın hayatına ilk girdiğinde ilk kitaplarını yayınevi sitesinden sipariş etmiştim. Kitapları kargo poşetine koyup göndermişler, elime ulaştığında hepsi kafa göz yarılmış haldeydi. Yayınevini telefonla aradım, uzun süre kitabın, özellikle çizgi romanın bu kadar korumasız gönderilmemesi gerektiğini anlatmaya çalıştım, sonunda anladılar ki ertesi gün aynı kitapları sarıp sarmalayıp yeniden göndermişlerdi. Sonra bir daha yayınevi sitesini kullanmadım. Son durum nedir bilmiyorum ve merak ediyorum. Yakın zamanda yayınevi sitesinden alışveriş eden arkadaş var mı? Gönderi performansı hakkında bilgi verirse sevinirim. Ona göre bu kitabı sipariş etmeyi düşüneceğim çünkü.

memospinoz

Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 18 Aralık, 2020, 00:52:45
Karakarga yayın hayatına ilk girdiğinde ilk kitaplarını yayınevi sitesinden sipariş etmiştim. Kitapları kargo poşetine koyup göndermişler, elime ulaştığında hepsi kafa göz yarılmış haldeydi. Yayınevini telefonla aradım, uzun süre kitabın, özellikle çizgi romanın bu kadar korumasız gönderilmemesi gerektiğini anlatmaya çalıştım, sonunda anladılar ki ertesi gün aynı kitapları sarıp sarmalayıp yeniden göndermişlerdi. Sonra bir daha yayınevi sitesini kullanmadım. Son durum nedir bilmiyorum ve merak ediyorum. Yakın zamanda yayınevi sitesinden alışveriş eden arkadaş var mı? Gönderi performansı hakkında bilgi verirse sevinirim. Ona göre bu kitabı sipariş etmeyi düşüneceğim çünkü.

Hiç orasıyla uğraşma derim dostum. Kidega'da %45 indirim var, daha ucuz.
Ben de vaktinde aynı özensizlikte gönderim olunca soğumuştum, daha sonra 6 ay - 1 sene filan geçti yine sipariş verdim, yine aynı şekilde göndermişlerdi. Bir daha da şans vermedim. Şimdi Kudüs Günlükleri sadece kendi sitelerinde satışta olunca mecburen sipariş geçeyim dedim, o da nesi üyeliğim silinmiş, şifre kurtarma yapayım filan dedim komple e-postayı, her şeyi silmişler. Neyse tekrar üye oldum ve Kudüs Günlükleri'ni sipariş verdim. Başka sitede olsa inan ki uğramazdım.  ;D

pizagor

Alıntı yapılan: justanordinarygeek - 18 Aralık, 2020, 01:28:34
Hiç orasıyla uğraşma derim dostum. Kidega'da %45 indirim var, daha ucuz.
Ben de vaktinde aynı özensizlikte gönderim olunca soğumuştum, daha sonra 6 ay - 1 sene filan geçti yine sipariş verdim, yine aynı şekilde göndermişlerdi. Bir daha da şans vermedim. Şimdi Kudüs Günlükleri sadece kendi sitelerinde satışta olunca mecburen sipariş geçeyim dedim, o da nesi üyeliğim silinmiş, şifre kurtarma yapayım filan dedim komple e-postayı, her şeyi silmişler. Neyse tekrar üye oldum ve Kudüs Günlükleri'ni sipariş verdim. Başka sitede olsa inan ki uğramazdım.  ;D

Kudüs Günlükleri'ni bulamayanlar müjdeyi aldı da peki ya benim gibi 'Oğulların Diyarı'nın yeni baskısını bekleyenler  :-\
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...