Büyülü Rüzgar Sohbet Odası

Başlatan Kagan, 06 Temmuz, 2010, 10:16:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

@hanac, peki ilk onbeş sayıdaki en güzel kapak hangisiydi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 06 Şubat, 2021, 23:15:25
@hanac, peki ilk onbeş sayıdaki en güzel kapak hangisiydi?

İlk 3 kapağımı açıklayayım

Sayı 4 - Canavar

Sayı 8 - Windigo

Sayı 15 - Blizzard

pizagor

V

Corrado Mastantuono kapakları çizmeye başlayana kadar malesef Büyülü Rüzgarın kapakları çok da içaçıcı değillerdi..
"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Beyaz Saçlı Çocuk (22.sayı), Ned'in geçmişine kattığı derinlik nedeniyle yine hikayenin kilometre taşlarından biri. İnci Aslıer bu sayının en sevilen Büyülü Rüzgar hikayelerinden birisi olduğunu yazmış. Bana kalırsa, 'Evet çok mühim bir sayı, ilişkiler örgüsüne olmadık düğümler atıyor ancak en tepelere yerleşecek bir hikaye de değil'.

hanac

Alıntı yapılan: V - 07 Şubat, 2021, 08:18:53
Corrado Mastantuono kapakları çizmeye başlayana kadar malesef Büyülü Rüzgarın kapakları çok da içaçıcı değillerdi..

Haklısın, ilk 15 sayıda 3 tane kapak seçerken biler zorlandım.

hanac

16. sayıyı da okudum.

Parlov'un çizdiği ikinci BR sayısı, toplamda 11 sayı çizmiş.

Bu sayının orijinali 1998 de İtalya'da yayınlanmış, o zamanlar 1967 doğumlu olan Parlov henüz 31 yaşında. Bu sayıda çizgileri daha iyi oturmuş.

Maceraya gelirsek; Ned ve Poe ayrı ayrı takılırken başlarından olaylar geçer. Ned üstüste rüyalar görür; bu rüyalarında Kırmızı Bulut ve Çılgın At vardır.

Hikayemiz bizi yavaş yavaş 1876 yılında olacak Little Big Horn savaşına götürecek. İlerleyen sayılarda General Custer'da yavaş yavaş konuya dahil olacak.

Bu uzun Saga'ya bu sayı ile giriş yaptık diyebiliriz.

Kırmızı Bulut efsanevi bir Oglala Lakota lideridir. 1866-1868 yılları arasında ABD ordusu ile savaşmış ve kazanmıştır. Washington'a davet edilmiş ve beyazlarla barış yapmıştır. Ama bu barışına karşı çıkan çok sayıda kişi de vardır.

Lakota'lar Sioux'ları oluşturan 3 anakolun bir tanesidir. Lakota'lar kendi içinde yediye ayrılır, ki bunlardan biri de Oglala Lakota'larıdır.

Çılgın At ise daha genç ve ataktır. İleride Little Big Horn savaşında Oturan Boğa ile birleşik kızılderili ordusuna kumanda edecektir. Kırmızı Bulut ise son ana kadar barışı sağlamaya çalışacaktır. Ned'in rüyaları ile bu karakterlere giriş yaparız.

Poe'nun karşısına eski bir dostu çıkmıştır. Daha gazeteci olmadan önce tanıdığı biri. Eski anıları canlanacaktır Poe'nun, bizlerde Poe'nun geçmişine dair bazı şeyler öğreniriz.

Güzel bir sayı idi.

Kaldı 115 sayı  ;D

pizagor

23. sayı Acımasızlar bana kalırsa yine unutulmayacaklardan biri. Komplo derinleştikçe, oyunun içindeki oyunun içindeki oyunun içindeki oyun sayısı arttıkça o kadar daha fazla zevk alıyorum hikayeden  :)

Bu arada, ismine yakışır bir sayı; kan gövdeyi götürüyor...

KenParker

Yapmayın etmeyin okumayın. Beni de yeniden başlatacaksınız şimdi. ;D

pizagor

Alıntı yapılan: V - 07 Şubat, 2021, 08:18:53

Alıntı yapılan: hanac - 07 Şubat, 2021, 12:08:06
Haklısın, ilk 15 sayıda 3 tane kapak seçerken biler zorlandım.

Windigo'nun kapağına haksızlık ediyorsunuz  :) O kapak Büyülü Rüzgar'ın tam karşılığı aslında. Western thriller yanı ağır basan bu serinin (en azından şimdilik) tek bir çizimini alıp duvarıma asacak olsam bu kapagin 'virgin' halinin imzalısı olurdu. O kadar içsellestirdiğim bir kapak...

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 07 Şubat, 2021, 15:15:00
Windigo'nun kapağına haksızlık ediyorsunuz  :) O kapak Büyülü Rüzgar'ın tam karşılığı aslında. Western thriller yanı ağır basan bu serinin (en azından şimdilik) tek bir çizimini alıp duvarıma asacak olsam bu kapagin 'virgin' halinin imzalısı olurdu. O kadar içsellestirdiğim bir kapak...

Epicenter Comics Windigo için 2 kapak hazırlatmış

Bane Kerac kapağı

Varyant Pasquale Frisenda kapağı

pizagor

Frisenda varyantı çok güzelmiş!

darkwood

Büyülü Rüzgar hikayeleri içinde 16.cilt efsane hikayelerden biridir. Bu arada Bane Kerac kapağı da çok başarılıymış.

Lal kitapların içlerine alternatif kapakları da ekleseydi, güzel bir arşivimiz olurdu. Belki ileride Art Book olarak basılır.

Darkwood Sakinleri..

KenParker

hanac

Alıntı yapılan: KenParker - 07 Şubat, 2021, 15:14:12
Yapmayın etmeyin okumayın. Beni de yeniden başlatacaksınız şimdi. ;D

Seriyi ne zaman okumuştun, üzerinden 5 yıl geçti ise okuyabilirsin.  :)