Büyülü Rüzgar Sohbet Odası

Başlatan Kagan, 06 Temmuz, 2010, 10:16:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KenParker

Alıntı yapılan: hanac - 07 Şubat, 2021, 18:04:16
Seriyi ne zaman okumuştun, üzerinden 5 yıl geçti ise okuyabilirsin.  :)
Maalesef. Henüz 2 gibi

Nemo

Tekrar okuma istegi uyandirdiniz valla :) ama kitaplarim yanimda degil :(
Özel Alfa Ajanı

rumar80

İtkilemek güzel, itkilenmek te.

hanac

17. sayıyı da okudum.

Şu ana kadar okuduğum en kötü sayı idi.

Senaryoyu gerçekten Manfredi mi yazmış diye Bonelli'nin sitesinden kontrol etmek zorunda kaldım.

Eugenio Sicomoro da karikatürize çizimler ile senaryoyu daha da aşağı çekmiş.

Konusuna kısaca değinirsem, zengin bir adam ünlü silahşörleri topladığı ve düello yaptırdığı bir turnuva düzenler.

Ned de davet edilir ve turnuvaya katılmayı kabul eder. Aslında Ned'in tek amacı vardır, silahşörlerin geçmişi ile ilgili çok bilgi toplanmıştır. Kendisi ile ilgili bu bilgileri elde etmek istemektedir.

Maceranın sonunda bu dosyaları aldığını öğreniriz ama bu sayıda detaya girilmez. Sanırım ilerleyen sayılarda öğreniriz.

Sonuç olarak vasatın 3 tık altı.  ;)

Kaldı 114 sayı  ;D

BAHADIR

"Vasat'ın 3 tık altı" dedi ya canavar gibi hikayeye... :o

Tuco Ramirez

https://www.ubcfumetti.com/topten/mv.htm

Ubcfumetti sitesine göre en iyi 10 macera. Genel, çizim ve kapak olarak 3 ayrı kategoride.

rumar80

Alıntı yapılan: BAHADIR - 09 Şubat, 2021, 13:28:41
"Vasat'ın 3 tık altı" dedi ya canavar gibi hikayeye... :o

Beklenti yüksek demek ki...

V

Alıntı yapılan: pizagor - 07 Şubat, 2021, 09:17:15
Beyaz Saçlı Çocuk (22.sayı), Ned'in geçmişine kattığı derinlik nedeniyle yine hikayenin kilometre taşlarından biri. İnci Aslıer bu sayının en sevilen Büyülü Rüzgar hikayelerinden birisi olduğunu yazmış. Bana kalırsa, 'Evet çok mühim bir sayı, ilişkiler örgüsüne olmadık düğümler atıyor ancak en tepelere yerleşecek bir hikaye de değil'.
Ned'in zihninin derinliklerine gömülü kalan gizemli geçmişine ait kayıp taşların bulunup yerine oturtulduğu önemli bir sayıydı.  Macera sonunda Poe'un gerçeğin bir kısmını kendine saklamayı seçmesi ise manidardı. ..
"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 09 Şubat, 2021, 14:57:06
Beklenti yüksek demek ki...

Asla kolay beğenen insanlar olmadık ☺️

'Koleksiyoncu' ile ilgili olarak benim de düşüncem; fazla beğenmediğim bir diğer hikaye olan 'Topaçlı Katil'in karşımıza çıktığı Çerçeveli Kabus isimli öyküyle hemen hemen aynı düşük ayarda olduğu. Tesadüf olabilir mi diye kendi içimde sorguluyorum; her iki sayıda da çizimleri beğenmemiş olmam hikayeleri olumsuzlamama yol açmış olabilir. Koleksiyoncu fikir olarak da özgün değil, en iyi dövüşçünün belirlendiği Enter The Dragon tarzı turnuva filmlerinin bir türevi. Bu hikayeyle ilgili gerçekten hoşuma giden bir şey varsa o da eski tüfek Jordan Freeman ve onun hiç bitmeyen düello numaraları...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Alıntı yapılan: V - 09 Şubat, 2021, 21:43:00
... Macera sonunda Poe'un gerçeğin bir kısmını kendine saklamayı seçmesi ise manidardı. ..

Bu tercihin elbette istenmeyen sonuçları olacaktır, olmalıdır.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

18. sayıyı da okudum.

Bu sayıyı beğendiğimi söylemeliyim.

Konusuna gelirsek; Senatör Fulton, koruması ve 2 arkadaşı bir av partisine katılırlar.

Ned ve Poe'da rehberleridir, bu rehberlik olayı ne alaka diyebilirsiniz. Poe bu olayı organize etmiştir, amacı dürüst bir politikacı olan Senatör Fulton ile Hogan'a karşı ortaklaşa bir cephe oluşturmaktır.

Geyik avı için geldikleri dağlık bir bölgede başları derde girer. Esrarengiz bir avcının hedefi olmuşlardır.

Bu avcı ile aksiyonu bol bir kovalamaca yaşanır.

Sanırım bu sayı ile ilgili en önemli husus, Senatör Fulton ile olan tanışmadır. İleride Hogan ile yaşanacak mücadelede bizimkilerin müttefiki olabilir diye düşünüyorum. 

Kaldı 113 sayı  ;D

KenParker

Büyülü Rüzgar sayılarının çizerlere göre sıralamasını arıyorum. Bilen var mı?

hanac

Alıntı yapılan: KenParker - 11 Şubat, 2021, 23:36:24
Büyülü Rüzgar sayılarının çizerlere göre sıralamasını arıyorum. Bilen var mı?

Bonelli'nin sitesindeki bu sayfa işinize yarayabilir

https://www.sergiobonelli.it/sezioni/650/collaboratori650

hanac

19. sayıyı da okudum.

Çok kaliteli bir western sayısı okudum. Frisenda çizimleri de çok iyiydi.

Konusuna gelirsek; Eureka Şerifi Coleman ve Tybo Hakimi Holder arasında bir güç kapışması yaşanmaktadır.

Şerif Coleman ile Ned'in eski bir hukukları vardır. Ned gençken Coleman'ın yanında Şerif yardımcılığı yapmıştır.

Coleman-Holder kapışmasına Ned'de katılır.

Kaldı 112 sayı  ;D

hanac

20. sayıyı da okudum.

Senaryosu ve Roi'nin çizimleri ile Creepy ve Eerie tadında bir macera oldu.

Aşağıdaki linkte tanıttığım Sayı 9 ve 10 macerasında tanıştığımız Ruh sağlığı doktoru Doktor Foster bizimkilerden yardım ister.

http://altinmadalyon.com/altin/buyulu-ruzgar/buyulu-ruzgar-sohbet-odasi/msg225953/#msg225953

Kocasını yılana dönüştüğü için öldürmüş bir kadın söz konusudur.

Yılanların başrolde olduğu gerilimli bu macerayı beğendiğimi söylemeliyim.

Kaldı 111 sayı  ;D