Justice League: Tek Kişilik Birlik (JLA: A League Of One) - YKY

Başlatan gamlıbaykuş, 16 Haziran, 2021, 15:47:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gamlıbaykuş

Ejderha Ateşi

Modern dünyanın uzun zamandır unuttuğu Kadim bir kötülük uykusundan uyandı. Modern dünya onu o kadar uzun zamandır unutmuştu ki Justice League bile bu kötülükle yüzleşmeye hazır değildi.
Bir kehanet, Justice League'in Dünya'da kalan son ejderhanın pençelerinde öleceğini söylediğinde, Wonder Woman onları kurtarmak için çok sevdiği arkadaşlarına ihanet etmek zorundaydı. Ama bu kararı acaba kaderi degiştirmeye yetecek miydi?

Usta hikâye anlatıcısı ve çizer Christopher Moeller, Justice League: Tek Kişilik Birlik'te efsanevi Justice League'in şimdiye kadar hiç bilinmeyen yönlerini olağanüstü çizimleriyle gözler önüne seriyor.

Bugün tek solukta okudum, bitirdim. Konusuyla, çizim ve renklendirmesiyle gayet olumlu etki bıraktı bende. Aslında YKY' nin bu macerayı yayınlayacağını öğrendiğimde internetten hemen araştırmıştım (JLA sevgimizden kaynaklı :) ) Çizimler ve renk uyumu hiç hoşuma gitmemişti ama kitabı elime alıp okumaya başladıktan sonra sevdim diyebilirim (Neden böyle oluyor bilmiyorum  ??? )

Kitabı sevdiren hususları kısaca paylaşacak olursam;
- Kitap aslında JLA' dan çok, bir Wonder Women hikayesi gibi. (Kim ne derse desin YKY Wonder Woman' ı seviyor bence)
- Macera 20 yıl öncesine ait; yani benim için bir klasik. Zaten kahramanlarımız hala tayt üstüne don giyiyorlar.
- Martian Manhunter var. Güncel dönemde bu karakter neden çıkarıldı bilgim yok, bilenler anlatırsa sevinirim.
- Aquaman uzun saçlı ve sakallı ve tek eli yok. (Ben Aquaman'i ilk böyle tanımıştım)

Dediğim gibi klasik öğelerle bezenmiş, ejderha mitleriyle beslenmiş güzel bir eser var ortada. Kalite, baskı ve fiyat olarak çok iyi. YKY' nin tek kusuru orijinal boy basmayı bırakmaları. Ne diyelim yine de teşekkürler, umarım daha fazla JLA okuma şansına erişiriz.

Etiket Fiyatı: 28 TL
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

pizagor

Bir dostum da farklı bir mecrada çok olumsuz konuşmuştu bu cilt hakkında. Kararsız kaldım 🤔
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nightrain

Alıntı yapılan: pizagor - 16 Haziran, 2021, 17:54:36
Bir dostum da farklı bir mecrada çok olumsuz konuşmuştu bu cilt hakkında. Kararsız kaldım 🤔

Neler dedi?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

pizagor

Alıntı yapılan: Nightrain - 16 Haziran, 2021, 17:58:38
Neler dedi?

Hiç beğenmediğini söyledi. Genel olarak ayrıntı verme konusunda isteksiz bir arkadaşımızdır kendileri  :)

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Alıntı yapılan: pizagor - 16 Haziran, 2021, 19:53:15
Hiç beğenmediğini söyledi. Genel olarak ayrıntı verme konusunda isteksiz bir arkadaşımızdır kendileri  :)
Desene err UGH diye :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Harun Ça

Kapakta kullanılan fonta baksanıza orda kaybetmişti, diğer yorumlarda almama fikrimi pekiştirdi.

pizagor

Alıntı yapılan: Harun Ça - 20 Haziran, 2021, 16:59:08
Kapakta kullanılan fonta baksanıza orda kaybetmişti, diğer yorumlarda almama fikrimi pekiştirdi.

Orijinali güzelmiş...

Barmen Minik

eğer bir duarda yky ile ilgili çok saygılı biçimde kültür sanat konusan insanlar görürseniz onlara yky de bu kapağı hazırlayan ve onaylayan insanlar olduğunu anlatın. hani belki en azından tüm departmanları övmeyi bırakırlar ya da yky içinde bir farkındalık oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Mrtekin

Benim de beğendiğim bir one-shot oldu. Konu klişe olsa da (yani Maşallah kafayı kıran her JLA üyesinin diğerlerini nasıl etkisiz hale getirebileceğine ilişkin de sürüsüyle planı var ve de işe yarıyor.:-)) çizimlerin gerçekten iyi olduğunu düşünüyorum. Fantastik tür çizimlerini beğenen arkadaşlar; bu one-shot'un çizimlerinden de baya keyif alacaklardır.

Bu arada kapaktaki fonta falan da çok takılmıyorum. Kitabın içinde keyif bozucu, rahatsız edici bir tercüme hatasına da denk gelmedim. Kitap vaadettiğini okuyucuya verme konusunda başarılı bence...
They drew first blood...