Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dylandog

umarım lal kitap tex in yayın haklarını alır bizde düzenli okuruz texi

memospinoz

Arkadaşlar merhaba,
Bir yayınevi elindeki yayını bıraktığını resmi olarak açıklamadan hangi nedenlerle olursa olsun bir başka yayınevi alsa (veya alsın vb.) demek pek de etik bir davranış değil bana göre. Yayınevi açısından bakınca da üzücü. Bilmem siz ne dersiniz bu işe? Lütfen yanlış anlamayın.
Sevgiler.

Tuco Ramirez

Bence de etik değil.

haziran00

Alıntı yapılan: memospinoz - 27 Mart, 2019, 14:10:25
Arkadaşlar merhaba,
Bir yayınevi elindeki yayını bıraktığını resmi olarak açıklamadan hangi nedenlerle olursa olsun bir başka yayınevi alsa (veya alsın vb.) demek pek de etik bir davranış değil bana göre. Yayınevi açısından bakınca da üzücü. Bilmem siz ne dersiniz bu işe? Lütfen yanlış anlamayın.
Sevgiler.

Kesinlikle Etik değil, bütün yayıncıları tanıyorum seviyorum sayıyorum bende keşke daha hızlı basılsalar diyorum yeri geldiğinde eleştiriyorum ama keşke şu yayınevi bassa lafını hiç doğru bulmuyorum. Çoğunlukla Fumetti okuduğum halde Fumetti okurunun bu tavrından hoşlanmıyorum. Zamanında Yeşil Zagor Tay yayınları 28 numara yarım kaldı diye uykularım kaçan ben, yayıncı olsam ve param olsa asla Fumetti basıp bu kaprisleri çekmeyi düşünmem. Sevgilerimle :)

BAHADIR

Etik olmaması ayrı bir konuda neyin düzensizliğinden dem vuruyoruz anlamış değilim...

Piyasa da zilyon tane Teks serisi var... Onu geçtim... Tex'e 70 yıllık ömrü hayatında bu kadar yaklaşan bir yayın evi var mı acaba...? Çizgi düşleri 2 sayıyı birleştirerek yayınladığı ve Oğlaktan süre gelen edisyonu bozduğu için hala eleştiririm... Edisyonu bozmasını geçtim tüm kolleksiyonun havası değişti... Ama Teks'i düzensiz ve az basıyor deme şikayetimiz yok diye düşünüyorum... Şu an Türkiye de en son 676. sayı yayınlandı sanırım ve İtalya'da da bu ay 700. sayı çıkmış olması lazım... 24 sayı... Çizgi düşler bazında 12 sayı... Bu fark bir ara 6 sayıya kadar düştü diye de aklımda kalmış... (çizgi düşler edisyonu ile 3 sayı... Yanlış biliyor da olabilirim.)

Keza Klasik seri de orj. 256. sayıya kadar gelinmiş... Şunun şurasında Alfa yayınlarını yakalamaya pek bir şey kalmadı... Darısı Oğlak yayınlarını yakalayıp külliyatı tamamlamanın başına... 44 sayı çizgi düşler edisyonu 88 orj. sayı yapar... Yani sayı başı aylık periyod düşünürseniz 7 yıl 3 ay... Bu rakam aylık seri içinse 72 sayı tamı tamamına 6 yıllık bir periyot normalde...

Teks'lerin çizgi düşler'de yayın hayatına başlaması Haziran 2014...  2-3 ay sonra 5 yılını tam manası ile tamamlayacak... Şikayet etmek yerine sanki şükretmek gerekiyor...

(Bu arada daha geçen ay Teks yeni serinin ilk sayısının ilk fasikülünü okudum... Yani önümde okunmamış bir 256 sayı klasik 70 sayı kadar da yeni Teks macerası duruyor...  Mini dev albümlere ise elim hiç gitmiyor...Onlar bana ben onlara bakıyorum... - Sadece ilk sayıyı okudum- O konuda çok kızgınım... Maxi ve Almanakalarda hala okunmayı bekliyor... Caretta abi bana kızacak ama gerçek bu... ;))

Yani her zaman dediğim gibi piyasada bu kadar çizgiroman varken olanla idare etmeyi bilmek lazım... 64 sayfa kuşe kapak Teks'lerden nerelere...  :)

Dylandog

Biraz düşününce bence de etik değil umarim çizgi düşler her ay tex le buluşturur bizi

haziran00

Alıntı yapılan: Dylandog - 28 Mart, 2019, 00:50:37
Biraz düşününce bence de etik değil umarim çizgi düşler her ay tex le buluşturur bizi

Gönül istiyor, tamamı biran önce basılsa da okusak :)

caretta

Yazılanlar ve İlker Bey'in bana söylediğine istinaden bu ay sonu Teks çıkacak. Bu yazıyı yazmadan Çizgi Düşler facebook sayfasına baktım Teks ile ilgili bir haber yok. Dolayısıyla benim tahminim Aylık 37 ve Klasik 45 sayılar çıkacak (mı)?

Neyse,ne çıkarsa kabulüm. Özellikle son sayısı Ağustos 2018'de çıkan Aylık Seri'yi çok özledim. Niçin bu kadar ara verildi, filan kurcalamak istemiyorum. Yayınevi'nin sıkıntısı var ki aylardır fumetti basmıyor.

Bahadır Bey Klasik Seri'de daha 186'lık Ceylan Serisi'ni bile yakalayamadık. Daha 69'luk seri var. Alfa Teks orijinal 309. sayıda başlıyor. Ben bu seriyi çok seviyorum ama Aylık Seri yeni çizerlerle, maceralarla, geri dönen eski düşmanlarla daha sürükleyici.

Ben bir de önümüzdeki ay veya yaz aylarında Maksi Teks 21.sayı "Nueces Valley"in yayınlanmasını bekliyorum. Teks'in anne babası, çocukluk ve gençlik yıllarını anlatan macera. Renkli Teks, Tex Willer olmasa da olur. Başka bir yayınevi Tex Willer Serisi'ne talip olabilir mi bilemiyorum. Geçmişte Teks Almanakları Lal yayınlıyordu.

Hasılı, Altın Madalyon platformunda birbirimizi kırmadan, gerektiği kadar bilgilendirici açıklamalar yapmak, Teks ile ilgili yorum, yazı yazmak, görsel paylaşmak en büyük dileğim. Eminim ki her Teks okurunun Teks ile ilgili yazacak bir şeyleri vardır.

peder clemente

Maxi Tex 21.sayı olan "Nueces Valley" macerasını bekleyenlerden biri de benim Caretta üstâd.
Böylece "Tex Story"nin  eksiği gediği tamamlanacak. Umarım en geç yaz aylarında yayımlanır.
Belki de çıkacak sayılardan biri budur.

hanac

Zagor'dan Teks'e transfer olan Michele Rubini'den muhteşem bir çizim

Tuco Ramirez

Çok güzel👏
Marcello, Civitelli şimdi de Rubini. Parlayan çizerler hep Tex'e geçiyor. Bunlar sadece aklıma gelenler.

Bilal ceylan

Çizgi düşlerden bir haber var mı dostlar. Tex ne oldu, yeni sayı çıkıyor mu ?

köstebek

Bugün ben de gidip sordum. İlker fuardaymış, sanırım onun boşluğunda matbaacı azıcık sallıyordur. Yarın İlker'i arayıp durumu ondan öğrenip aktarırım.

caretta

Matbaacı sağlam bir Teks dayağını hakketti.

köstebek

Azıcık daha sabır Atilla Abi. Bana tex yeni ve klasiğin bir sonraki sayıları da geldi. Artık yeniden ayda 2 tex dönemine yeniden dönebiliriz gibi.