Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

hızır bey ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

orhan şafak

Bu konuda son noktayı koymuşsunuz Bayram bey harekete geçme zamanı geldi de geçiyor bile dediklerinize tümüyle katılıyorum ve inşallah gerçekleşir buna inancim sonsuz yeter artık.

Kinowa59

Kişisel tepki planımdan başka, forum üyeleri olarak yapabileceğimiz demokratik bir tepki yolumuz daha var. Biz TEX, Zagor ve Ken Parker tutkunlarının, Marvel, JBC, Comics ( bu yabancı yayınları yanlış yazdıysam cehaletime veriniz.) Okuyucusu çizgi roman severlerle ortak noktalarda buluşup bizimle alay eden, Tex, Zagor, Ken parker severlerin haklı taleplerini ciddiye almayan yayıncıların bir yıl boyunca hiçbir yayınını almayarak toplu olarak protesto edebiliriz. Hadi dostlar, gün bugündür. Bugün sessizliğin son bulduğu dayanışma ve demokratik tepki günüdür. Selâm ve saygılarımla.

hercai

Sayın Bayram; Don Kişot gibisiniz...çağrınıza cevabım hayır, bilin istedim!

Kinowa59

Merhaba hercai. Ne güzel tarif etmişsiniz beni. " Işte bu" dedim. Beni kısaca tarif etmiş en doğru ve isabetli ifade. Yazınız beni, 1975_ 76 yıllarına aldı savurdu. Don Kişot, benim çocukluk, hatta ilk gençlik yıllarım kahramanlarimdan biridir. İlk o yıllarda okumuştum. Hemen ardından, Zagor' un bir macerasında da( Franco Donatelli çizimi) görünce iki kat mutlu olmuştum. Bu klasik eserin yazarı Cervantes ( sizinde bildiğinize emin olduğum ) Türk korsanlara esir düşmüş, yaşamının bir döneminde forsa olarak kölelik yaptırılmıştır. Ve daha sonra (azad edildikten sonra) 1604 yılında Dünya çapındaki bu edebi eserini, Dünya halklarına hediye etmiştir. Değerli hercai dost. Beni, Dünya çapındaki bir klasik eserin baş karakterine benzettiğiniz için ( ve Roziante'ye benzetmediginiz için) çok teşekkür ediyorum. Her şeyin gönlünüzce olmasını diliyorum.

bd99

Tüm söylediklerinizde yerden göğe kadar haklısınız. Önerinizi destekliyorum. Çok selamlar, güzel bir hafta sonu dileğiyle.

labirent

Ben de bugünden itibaren fumetti dışında (alayım yayıncıya destek olayım, kenarda dursun belki bir gün okurum dediğim) hiçbir çizgi romanı almayacağım.

Mrtekin

Açıkçası Tex'in sadece aylık yayınını almıyorum, uzun zaman önce bıraktım, ama diğer Renkli, Özel, Maxi, Magazin, ve Willer serileri hoşuma gidiyor, çıktıkça da almaya devam edeceğim. Çıkmazsa da hiçbir beklentim yok, aman çıksın diye bir darlamam veya darlanmam da bulunmamakta. Tex evreninde hikayelerin %80'i üç aşağı beş yukarı aynı; çok büyük twist yok; big saga/arc dediğimiz türden maceralar az; o yüzden kendi adıma aman aman çok şey kaçırdım diyebileceğim bir durum maalesef yok.

Çizgi Düşler'in diğer bastığı comics ürünlerinden Star Wars ve Iron Fist sevdiğim serilerden, bunlar da çıkmaya devam ettikçe, almaya devam edeceğim.

Alım gücümüzün düştüğü ve artık istesek de alamadığımız, fiyatların arşı alaya çıktığı bir ortamda: "boykot" geç kalmış bir durum. 5 sene önce çok daha farklı bir heyecan yaratabilirdi bunun telaffuzu ama artık bir karşılığı yok. Demem o ki; çok da kasıp perişan etmeyin kendinizi...Su akar bir şekilde yolunu bulur...
They drew first blood...

DAMPYR

Alıntı yapılan: bayram - 09 Nisan, 2022, 13:31:49
Kişisel tepki planımdan başka, forum üyeleri olarak yapabileceğimiz demokratik bir tepki yolumuz daha var. Biz TEX, Zagor ve Ken Parker tutkunlarının, Marvel, JBC, Comics ( bu yabancı yayınları yanlış yazdıysam cehaletime veriniz.) Okuyucusu çizgi roman severlerle ortak noktalarda buluşup bizimle alay eden, Tex, Zagor, Ken parker severlerin haklı taleplerini ciddiye almayan yayıncıların bir yıl boyunca hiçbir yayınını almayarak toplu olarak protesto edebiliriz. Hadi dostlar, gün bugündür. Bugün sessizliğin son bulduğu dayanışma ve demokratik tepki günüdür. Selâm ve saygılarımla.
Bayram Bey Bonellinin Bu Konuda Sert Tedbirler aldığını zannetmiyorum Bakınız Mylos Kitapta Juliayı Aylık yayınlamak üzere Bonelliyle Sözleşme yaptı ama aylığı bırak doğru dürüst yayınlamıyor bile ve Bonelli Sözleşmeyi Bozduğu için Mylos Kitaba Hiçbir yaptırım yapmıyor Yani Umrunda bile değil o Yüzden Teks Atına atladı Türkiye Sınırları Dışına Çıktı İtalyaya Geri Döndü diyorum Ben ,Çabalar Bu koşullarda Nafile Hiçbir Şey Çıkmaz Satışlar iyi olmadıkça Yayıncılar Uğraşmazlar...

Vassago007

Alıntı yapılan: labirent - 09 Nisan, 2022, 21:35:15
Ben de bugünden itibaren fumetti dışında (alayım yayıncıya destek olayım, kenarda dursun belki bir gün okurum dediğim) hiçbir çizgi romanı almayacağım.

Kesinlikle aynı fikirdeyim, almak için çizgi roman almıyorum artık. Ayrıca tüm çizgi romanlar için geçerli bir durum var telifini aldıktan sonra Bonelli basılmış ya da basılmamış çok da  umurunda olduğunu sanmıyorum.

teks55

Teks'in gençlik maceraları (Tex Willer serisi)

43. sayı İtalya'da 19 Mayıs'ta yayınlanacak.

Tex Willer Sayı: 43 - Altın Çemberin Şövalyeleri

Sayfa: 64
Konu ve Senaryo: Boselli
Çizimler: Brindisi
Kapak: Dotti
Maceranın geçtiği yıl: 1859 Yılı (Tex 20/21 yaşındadır) (Tex'in Ranger olmadan önceki maceralarıdır- Ranger olduğu döneme, ayrıca Mefisto ve Montales olaylarına giderek yaklaşıyoruz- Bilindiği gibi Tex, 1860'da Ranger birliğine katıldı. Aynı yıl Mefisto ve Montales olayları gerçekleşti.)

Konu: Tex, Jim Callahan'ın kaderi hakkındaki gizemi çözmeye kararlıdır. Bu sebeple Tex ve Pedro, Austin şehrine giderler. Austin şehrinde bir Ranger karargahı ve komplocuların gizli kardeşlik üyelerinin buluştuğu bir yer mevcuttur. Ancak kurtların ininde çarşı pazar karışmıştır...

][

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

can amca

Eski maceraların sıralı yeniden basımı

Mrtekin

Bir kaynaktan (çizgi roman satıcısı güvenilir bir kaynak), haftaya Çizgi Düşler'den Tex çıkacağına dair bir duyum aldım.

Hayırlısı.
They drew first blood...

Kinowa59

Allaaaah bee. Hadi be Gece 🦅 kartalı, bitsin bu hasret. Ve hemen ardından Deadwood dick. Açınız meydanı Western geliyor. Ne demiştik, " Western asla ölmez, yalnızca bir süre gözlerden uzaklaşır.

teks55

Teks'in gençlik maceraları (Tex Willer serisi)

44. sayı İtalya'da 18 Haziran'da yayınlanacak.

Tex Willer Sayı: 44 - Kurşun Hukuku

Sayfa: 64
Konu ve Senaryo: Boselli
Çizimler: Brindisi
Kapak: Dotti
Maceranın geçtiği yıl: 1859 Yılı (Tex 21 yaşındadır) (Tex bu sayılarda henüz Ranger değildir- Ranger olduğu döneme, ayrıca Mefisto ve Montales olaylarına giderek yaklaşıyoruz- Bilindiği gibi Tex, 1860'da Ranger birliğine katıldı. Aynı yıl Mefisto ve Montales olayları gerçekleşti.)

Konu: Tex, Gizemli Komplocuların eline düştü ve kurtuluşu imkansız gibi görünüyor. Ayrıca öldürülmesi için kusursuz bir plan yapıldı. İşkence ve dayakla geçen bir geceden sonra... Artık kaçması sağlanıp ''kaçış yasası'' gereğince vurularak öldürülmesi sağlanacak... Bu plan hain bir Ranger(Korucu) olan Duke Lohan'ın planıydı... Arkadan gelen bir kurşun kahramanımızın kaderi mi olacak? Hep birlikte göreceğiz...

Ley de fuga (Kaçış Yasası): Latin Amerika adaletinin linç yasasıdır. Bu yasa polise, kaçan mahkumları vurma yetkisi vermektedir.