Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

"İstemem,eksik olsun.."

NIC

Aylık Tex 173-174. sayıları bitirdim bugün

Senaryo harika,kapaklar enfes,çizimler ise vasattı.İyi ve kötü arasındaki sınırda gelgitler yaşayan,Kanun ve kanunsuzluğun içiçe geçtiği sıradışı bir hikaye.

Finalde dörtlü bir düello vardı ki ben bu tarz bir kareye Tex kitaplarında ilk defa rastlıyorum

yunusmeyra

son teks yayınları hakkında caretta'nın yorumlarını okumak isteriz..  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

caretta

Teks,Büyülü Rüzgar, ve Saguaro!
       Peşpeşe çıkan bu üç çizgi romanda tam western şöleni var.Büyülü Rüzgar Arizona'da Apaçi şefi Victori ile.Teks
"Kızılderili Şerif".Saguaro Window Rock'a Dönüş.Teks'in bu yeni macerası da Window Rock'ta geçiyor.Saguaro'yu
henüz edinmedim ama maceraları modern zamanda Arizona'da geçiyor sanırım.
     Üçü birden son zamanlarda epey kaçık olan keyfimi yerine getirdiler.Umarım forumda başka keyiflenenler de
olmuştur!

DAMPYR

Westerncilere gün doğdu desene... ;D 8) :D

hennessy

westerndünyası adlı blogda gördüm Tex'in filmi varmış

http://www.imdb.com/title/tt0090150/

Tür:Western,Macera
Gösterim Tarihi:6 Eylül 1985
Yönetmen:Duccio Tessari
Senaryo:Giorgio Bonelli,Giovanni L.Bonelli,Gianfranco Clerici,Marcello Coscia,Duccio Tessari
Görüntü Yönetmeni:Pietro Morbidelli
Müzik:Gianni Ferrio
Yapım:1985,İtalya
Oyuncular:
Giuliano Gemma,William Berger,Carlo Mucari,Isabel Russinova,Peter Berling,Flavio Bucci,Aldo Sambrell,Jose Luis de Villalonga,Riccardo Petrazzi,Pietro Torrisi,Hugo Blanco,Giovanni L.Bonelli,Charly Bravo,Frank Brana,Ricardo Palacios
Filmin Konusu:
Tex Willer Kızılderililere zulüm yapan Lord Abyss'e karşı mücadele eder.

Alıntı : westerndünyası
http://westerndnyas.blogspot.com/2012/08/tex-willer-e-il-signore-degli-abissi.html
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Çoook eskilerde ATV yayınlamıştı bile. Hatta bir ara Cem Demirbaş dükkanında DVD'sini satıyordu.
   Tex-Carson ve Tiger'lı bir macera. Carson'u oynayan eleman birebir benzemişti.

caretta

Filmi ben de yıllar önce televizyonda görmüştüm.Macera Süper Teks fasikülleri 56-61,78'lik cilt 14-14 ve Altın Teks
101-103 sayılarda yayınlandı.

HacıGeraltEmmi

İzlemeye değer mi peki? Evet derseniz bulup biryerlerden izleyeyim

hennessy

Alıntı yapılan: designer73 - 28 Mart, 2013, 14:45:21
İzlemeye değer mi peki? Evet derseniz bulup biryerlerden izleyeyim

İmdb'de 5 puan vermişler pek iyi değil sanırım.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

DAMPYR

Eskiden ard arda çekilen kowboy flimlerinden biri sanırım.o zamanlar pek modaydı o tür flimler... ::) :P :D

HacıGeraltEmmi

caretta

Dağ gibi kızarmış patatesler,dört parmak kalınlığında biftekler yenmiş;şimdi de biralar yuvarlanılıyor.Afiyet olsun diyelim-o devirde kolesterol filan bilinmiyordu herhalde!Elmalı turtayı da yemişlerdir umarım.Yalnız Carson'un bira
bardağını tuttuğu eli çok büyük çizilmiş.

yunusmeyra

aslında el büyük sayılmaz..şöyle ki bir elin büyüklüğü suratımızı kavrayacak kadardır ki carson'un kafa büyüklüğüne göre normal sayılır..ancak,aynı el ve kafaya oranlarsak omuz-dirsek ve dirsek-bilek mesafesi kısadır ki ,eli aksiyon olarak bira bardağını kavradığı için büyük gösteren  oranlardaki bu sorundur..carson'un boy uzunluğu ve vücut oranları göz önüne alındığında;omuz-dirsek ve dirsek-bilek arasındaki mesafe kendi bir karışından uzun olmalıdır..ancak resimde birayı tutan elden oluşacak "bir karış" ölçüsü,açıldığında  nerdeyse carson'un bilek ve omuz arasını ölçecek uzunlukta görülür.aynı şey carson'un "kafa" uzunluğunun üst bel yani bel üstü uzunluğuna oranında da yaşanır..carson'un fiziği uzun boylu en azından 1.80 üzeridir ki böyle bir insanda normal oranlarda boyun ve kasık arası mesafe en azından 3 kafa ölçüsüdür ki resimde her ne kadar carson oturuyor gözüksede bahsettiğimiz ölçülerden daha kısa bir çizim mevcuttur...bir de genelde çizgi romanda gerçekçi ekolde oranlar baş aktörler için biraz daha esnetilir ve daha uzun ornlar kullanılır..
normal anatomi çizimleri için ortalama oranlar:

bir de kahraman anatomileriyle ve idealize edilmiş anatomilerle farklara bakalım:

not:görseller bugün bile bir çok çizer ve illüstratörün başvuru kaynaklarından biri olan usta "Loomis"in ,"Figure Drawing for All It's Worth by Andrew Loomis" kitabından alındı..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

hanac

Böyle bir seri varmış, bilgisi olan var mı ?