Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Seri Teks 148-149.sayılar Süleyman Bey.

caretta

Güneş Semerci dostumuzun vesilesi ile bu 148-149.sayıları bir daha okudum.Meraklıları bilirler Teks maceraları defalarca okunacak ki satır aralarında,diyaloglarında,karelerinde saklı olan ayrıntıları yakalayabilesiniz.İşte bu macera
da böyle bir macera.Teks gibi gözü kara bir strateji ustası bile bu hüzünlü öyküde çaresiz kalıyor.Hücrede Santos'la yaptıkları son konuşmadan sonra dışarı çıktıklarında Teks'in belki de boğazında düğümlenen hıçkırığı önlemek için
fularını gevşetmesi herhalde pek az macerada vardır.Santos'un şu sözleri de adeta yüreğimize kurşun gibi saplanır:
"Kurşuna dizilmekten korkmuyorum.Gökyüzündeki yeşil çayırlarda ailemle buluşacağım.Birlikte yaşayacağız ve bir daha kaçmak zorunda kalmayacağız."

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: caretta - 11 Temmuz, 2013, 20:06:39
Güneş Semerci dostumuzun vesilesi ile bu 148-149.sayıları bir daha okudum.Meraklıları bilirler Teks maceraları defalarca okunacak ki satır aralarında,diyaloglarında,karelerinde saklı olan ayrıntıları yakalayabilesiniz.İşte bu macera
da böyle bir macera.Teks gibi gözü kara bir strateji ustası bile bu hüzünlü öyküde çaresiz kalıyor.Hücrede Santos'la yaptıkları son konuşmadan sonra dışarı çıktıklarında Teks'in belki de boğazında düğümlenen hıçkırığı önlemek için
fularını gevşetmesi herhalde pek az macerada vardır.Santos'un şu sözleri de adeta yüreğimize kurşun gibi saplanır:
"Kurşuna dizilmekten korkmuyorum.Gökyüzündeki yeşil çayırlarda ailemle buluşacağım.Birlikte yaşayacağız ve bir daha kaçmak zorunda kalmayacağız."

Teks'in yenildiği nadir maceralardan biri. Sonu yürek burkan cinsten. Öyküsü de çizgileri de harika.
Süper ciltler geç çıktığından stokta okumadan tutarım birkaç macera. Dolayısıyla yeni okudum, bizleri böyle geriden okumaya mahkum eden Oğlak'a en derin sevgilerimi gönderiyorum >:(

NIC

herkesin beklediği kitaplar elbette farklı bencede Dev teks 24. sayının zamanı geldi

23. sayı çıkalı tam 1 sene oldu,ayrıca 24. sayı Nolittanın yazdığı son kitap diye biliyorum

afu

Geçen hafta sonu Roma'da bir kitap evinden raf manzaraları  :)

hanac

Alıntı yapılan: afu - 23 Temmuz, 2013, 09:34:29
Geçen hafta sonu Roma'da bir kitap evinden raf manzaraları  :)

Tek foto yetmez, daha fazla isteriz.  :)

tommikser

Bende bu sırt kapaklarından istemiştim.Yalnız sorun matbaa işi.Türkiyede matbaatlar ne yazık ki bazen kafalarına göre ölçülerde çıkıyorlar.O yüzden yarısı yukarıda yarısı aşağıda olma ihtimali yüksek olduğundan yayıncılar  bu tarzşeylerden sanırım sakınıyorlar.

Aramızda ki matbaacılar buna cevap verebilirler ;D

afu

Alıntı yapılan: hanac - 23 Temmuz, 2013, 09:52:02
Tek foto yetmez, daha fazla isteriz.  :)

Bir dahaki sefer sırf kitapçılar için gezeceğim.
O zaman söz daha fazla resimler olacak.

afu

Alıntı yapılan: gunessemerci - 23 Temmuz, 2013, 10:03:10
Bende bu sırt kapaklarından istemiştim.Yalnız sorun matbaa işi.Türkiyede matbaatlar ne yazık ki bazen kafalarına göre ölçülerde çıkıyorlar.O yüzden yarısı yukarıda yarısı aşağıda olma ihtimali yüksek olduğundan yayıncılar  bu tarzşeylerden sanırım sakınıyorlar.

Aramızda ki matbaacılar buna cevap verebilirler ;D

Sonuçta bu çıkartacağın kitabı sevme işi.
Matbaacılar (çoğu) ciltleme işini kendileri yapmaz, sadece ciltleme yapan yerlere verirler. Ciltleme anında işin başında durulur ve kontrol edilirse, bence yurt dışında olduğu gibi görünüşü estetik ciltler rahatlıkla bizde de oluşturulabilir.

yamac77

Tex Süper Cilt'ler düzenli takip ettiğim birkaç seriden biri, şu anda süper cilt 31'i okuyorum ve elimde 35'e kadar mevcut ama maceraler son 2-3 cilttir çok yavan ve tekrar geliyor, 35'e kadar böyle giderse 36 ve üzerini almayacağım gibi..Tex'de genel böyle bir durum mu var bana mı yavan gelmeye başladı, değerli yorumlarınızı merak ediyorum...

hanac

Alıntı yapılan: yamac77 - 24 Temmuz, 2013, 11:02:25
Tex Süper Cilt'ler düzenli takip ettiğim birkaç seriden biri, şu anda süper cilt 31'i okuyorum ve elimde 35'e kadar mevcut ama maceraler son 2-3 cilttir çok yavan ve tekrar geliyor, 35'e kadar böyle giderse 36 ve üzerini almayacağım gibi..Tex'de genel böyle bir durum mu var bana mı yavan gelmeye başladı, değerli yorumlarınızı merak ediyorum...

Barış bey, bende şu anda Cilt 30'u okuyorum.

Haklısınız son 10-15 cilttir çok yavan gidiyor.

Elimde Cilt 36 ya kadar var, bakalım hareketlenecek mi ?

Ben de bilgilerimi burada paylaşırım.

Bakalım Atilla (caretta) abi ne diyecek.

yamac77

Alıntı yapılan: hanac - 24 Temmuz, 2013, 11:07:03
Barış bey, bende şu anda Cilt 30'u okuyorum.

Haklısınız son 10-15 cilttir çok yavan gidiyor.

Elimde Cilt 36 ya kadar var, bakalım hareketlenecek mi ?

Ben de bilgilerimi burada paylaşırım.

Bakalım Atilla (caretta) abi ne diyecek.

Evet bir Teks uzmanından yorum rica ediyoruz, yoksa en azından beni kaybedecek Teks :(

tommikser

Aylık hangi sayılara tekabül ediyor.

hanac

Alıntı yapılan: gunessemerci - 24 Temmuz, 2013, 11:16:09
Aylık hangi sayılara tekabül ediyor.

Cilt 30, 120-123 sayılar oluyor.

tommikser

Mesala 147-148 çok iyiydi.Bu ara ara olan sıkıntı bence bu şekilde bakılmalı.