infernal affairs

Başlatan kedidiro, 26 Eylül, 2010, 00:43:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kedidiro

Türkiye'de 'içisleri' adiyla trt'de yayinlanmisti birkaç yil önce...dvd'si ise 'kirli iliskiler'adiyla yayinlandi yanilmiyorsam.polis ve  mafyanin içinde karsilikli yerlesmis iki köstebegin.duygusalligi ve karakter çözümlerini de iskalamayan siki polisiye üçlemesi...o kadar iyi ki martin scorsese 'köstebek' adiyla hollywood versiyonunu yaptiginda çok daha önce almasi gereken oscarlari süpürdü.
  özellikle ilk filmde tony leung ve andy lau karsilikli döktürüyor...hong kong yapimi bu muhtesem üçlemeyi izlememis tüm altin madalyonculara tavsiye ederim

V

TRT'de ilk iki bölümü izlemis,3.yü kaçirmistim.Öyle kaldi.

Köstebek'i izledigimde Scorsese'nin çikardigi ise hayran olmustum açikçasi.Yanliz,

özgün öykü disinda,tür de dahil olmak üzere asil film ile uyarlama "Köstebek"in biribirlerinden hayli  farkli

yapitlar olduklarini rahatlikla söyleyebiliriz..

"İstemem,eksik olsun.."

kedidiro

bir scorsese hayrani oldugum halde özgün infernal affairs'e o kadar büyük bir hayranligim vardi ki 'köstebek'i uzunca bir süre izlemedim...nihayet izledigimde sevgili judas'in dedigi gibi özgün öykü ayni olsada scorsese'nin dokunusunun bu öyküye farkli bir soluk getirdigini farkedip ustaya bir kez daha hayran kalmistim.eee ne de olsa kolay kolay efsane olunmuyor

V

Üçlemeyi tekrardan izledim.Üçüncü filmi ilk izleyişim oldu.
İkinci film,ilk filmin öncesini anlatıyordu.Üçüncü film ise
ilk filmin hem öncesini,hemde sonrasını anlatıyor.Yanlız
ilk filmin şokeden finali sonrası 3. filmde öykünün devam ediş şekli
beni bir parça hayal kırıklığına uğrattı.Oyunculuklarıyla,senaryosuyla,
kurgusuyla harika bir üçleme olmuş yine de. Henüz izlememiş
olanlara ısrarla  tavsiye ederim.
"İstemem,eksik olsun.."