Hatalı Baskılar

Başlatan alan ford, 10 Temmuz, 2010, 15:48:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

esattr

Dylan DOG 34.sayı, 95.sayfa hatalı baskı sadece şansıma bende mi var merak ettim :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: esattr - 11 Mart, 2012, 14:39:14
Dylan DOG 34.sayı, 95.sayfa hatalı baskı sadece şansıma bende mi var merak ettim :)

Bende öyle bir hata yok.sanırım elinizdeki baskı hatalı... :-\ :( ;)

pizagor

Spirou'nun ilk sayısını okuyorum, Paris Sular Altında. Albüm 48 sayfa ve sayfa numaralandırmasında sorun yok. Spirou'nun diğer albümleri ise 56 sayfa... Paris Sular Altında'da esir Kont Pacome ve Bayan Flanner'ın karşılaşmasından (sf 19) 2 sayfa sonra Kont'u Louvre'un girişindeki cam piramidin tepesine tırmanırken görüyoruz. Ne oldu, nasıl oldu da Kont kendini tutsak edenlerden sıyrıldı? Okurken bu kopukluğu farketmiştim de albümün 48 sayfalı olduğunu gördükten sonra burnuma iyiyden iyiye hatalı baskı kokuları geliyor :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

s.b

Tex Özel Albüm 2 Kanunsuz Topraklar. 112. sayfadan 129. sayfaya atlıyor. Aradaki forma yok.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

Alıntı yapılan: s.b - 29 Nisan, 2012, 19:02:57
Tex Özel Albüm 2 Kanunsuz Topraklar. 112. sayfadan 129. sayfaya atlıyor. Aradaki forma yok.

Bende normal Sami abi baktım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

haysat

Cumartesi günü (Toplantının olduğu gün) aldığım Mohikan'ın bir forması ters konulmuş.Matbaada harmanlama sırasında işi yapan kişinin gözünden kaçması ile bir formayı baş aşağıya koymuşlar. 1000 kitap'da 2 bilemedin 3 tane olacak bir hata. Bu seferki piyango bana vurdu. değiştireceğiz artık ne yapalım.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 29 Nisan, 2012, 13:30:47
Spirou'nun ilk sayısını okuyorum, Paris Sular Altında. Albüm 48 sayfa ve sayfa numaralandırmasında sorun yok.
Spirou'nun diğer albümleri ise 56 sayfa... Paris Sular Altında'da esir Kont Pacome ve Bayan Flanner'ın karşılaşmasından (sf 19) 2 sayfa sonra Kont'u Louvre'un girişindeki cam piramidin tepesine tırmanırken görüyoruz. Ne oldu, nasıl oldu da Kont kendini tutsak edenlerden sıyrıldı? Okurken bu kopukluğu farketmiştim de albümün 48 sayfalı olduğunu gördükten sonra burnuma iyiyden iyiye hatalı baskı kokuları geliyor :)

Bu durumu kontol ettin mi Özgür ? Gerçekten 8 sayfa eksik mi basılmış.

pizagor

Desen - Tudem'e mesaj gönderdim bu sabah. Yanıtlarlarsa sizlerle paylaşacağım... Bir de albümün orijinalini arayacağım...

pizagor

http://www.dupuis.com/catalogue/FR/al/3065/paris-sous-seine.html

Dupuis bile 48 sayfa diyorsa artık ben iddiamı geri çekiyorum :)

İşin ilginci bu hikaye son 48 sayfalık hikaye imiş, ondan sonra albümler 56 sayfaya dönmüş...

Ama hikayede kopukluk olduğu şeklindeki iddiamın hala arkasındayım :)

esattr

Spirou'nun orijinaline internetten indirip baktım. Bizde yayınlananın aynısı... Ama arkadaşımız Pisagor'un dediği gibi... Sanki orada bir kopukluk var. O adam suya gökten inmedi ya bir şekilde ya düştü ya da atladı :)

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 30 Nisan, 2012, 10:10:31
Desen - Tudem'e mesaj gönderdim bu sabah. Yanıtlarlarsa sizlerle paylaşacağım... Bir de albümün orijinalini arayacağım...

Tudem'den gelen yanıtın artık bir önemi kalmadı ama yine de paylaşayım:

Merhaba,

Çeviri kitaplarımız orijinal albümlerle aynı sayfa sayısında yapılmaktadır;
bahsettiğiniz şekilde bir atlama söz konusu değildir.

Saygılarımızla,

Figen Uşaklıoğlu
TUDEM / DESEN / UÇANBALIK
Publishing Coordinator
Yayın Koordinatörü

HacıGeraltEmmi

Mister No KM 27. Cildinde 2. macera olan KATİL DAMGASI isimli macera sayfa numarası 194 ile bitiyor, sonraki macera OYUNUN SONU 195 ile devam etmesi gerekirken 227 ile başlayıp 258 e kadar devam ettikten sonra tekrar 227 ve sonraki sayfalarla devam ediyor. Sanırım karışık oldu :D

uzun lafın kısası arada bir forma kayıp, aynı formadan 2 kere eklenmiş cilde. Elinde olan bir arkadaşımız kontrol edebilirmi acaba? Düzgün baskılısı varsa değiştireyim ben de elimdekini.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: designer73 - 27 Mayıs, 2012, 20:46:52
Mister No KM 27. Cildinde 2. macera olan KATİL DAMGASI isimli macera sayfa numarası 194 ile bitiyor, sonraki macera OYUNUN SONU 195 ile devam etmesi gerekirken 227 ile başlayıp 258 e kadar devam ettikten sonra tekrar 227 ve sonraki sayfalarla devam ediyor. Sanırım karışık oldu :D

uzun lafın kısası arada bir forma kayıp, aynı formadan 2 kere eklenmiş cilde. Elinde olan bir arkadaşımız kontrol edebilirmi acaba? Düzgün baskılısı varsa değiştireyim ben de elimdekini.

Mister No severleri göreve davet ediyorum...

hanac

Kontrol ettim.

Ben de problem yok.

HacıGeraltEmmi