Julia Serisi - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 26 Temmuz, 2010, 21:42:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

6'sı da ilgi çekici olan 6 çizgi roman. Bir an önce çıksalar da alsak,okusak.
  Cravan'ı da biraz Jericho'vari bir konusu olduğu için merak ediyorum.

altay1944

Henüz birinci elden(Yayıncı) bilgi olmamakla birlikte cıkacağı konuşulan kitaplardan greystorm ve voltoyu zaten takip ediyorum.Julıa ise özlemle beklediğimi seri geriye brendon ,caravan ve almanak tex kalıyor.Brendon italyanca olarak var ve hoşuma gidiyor tex hakeza bilgim var ama caravan bekleyeceğim bir seri.Keşke legs seriside gelebilse...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hanac

Alıntı yapılan: pearljam - 07 Nisan, 2011, 12:59:24
Julia - Caravan - Brendon - Volto Nascosto 3 - Greystorm 3 - Tex Almanak 2

Nisan ayı süper geçecek.

Ama bana para lazım.  :)

1001 Roman, Gerekli Şeyler, Marmara Çizgi, Prestij Kitap hepsi bu ayı beklemiş.

Ne yapacağız ?

Bonus puanlarım var ama kadıköyde geçmiyor.  ;D

rumar80

world puan????
  Allah'a şükür bu ayı karşılayacak kadar birikti.  ;)

V

Alıntı yapılan: rumar80 - 07 Nisan, 2011, 18:15:58
  6'sı da ilgi çekici olan 6 çizgi roman. Bir an önce çıksalar da alsak,okusak.
  Cravan'ı da biraz Jericho'vari bir konusu olduğu için merak ediyorum.

Caravan,malesef 2 sezon sürebilmiş HBO dizisi Carnavale'den esinlenerek
oluşturulmuş bir seri.Ayrıntılı bilgi için:
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1721.0.html
"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

Polisiye tutkunu biri olarak Julia benim giib gizem ve polisiye için okunacak bir serimi hangisinden başlamalıyım öyle ise yoksa başka bir seri tavsiye edermisiniz?
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Elimizde fazla polisiye seçeneklerimiz yok. Olsa da Julia yine de ilk sıralarda olurdu. Nereden başlamaya gelince zaten topu topu 24 sayısı yayınlandı.
   AD yayıncılık 15 sayı, milliyet 1 sayı ve oğlak 4'er sayıdan oluşan 2 cilt
   Oku bence pişman olmazsın

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 11 Nisan, 2011, 22:05:54
  Elimizde fazla polisiye seçeneklerimiz yok. Olsa da Julia yine de ilk sıralarda olurdu. Nereden başlamaya gelince zaten topu topu 24 sayısı yayınlandı.
   AD yayıncılık 15 sayı, milliyet 1 sayı ve oğlak 4'er sayıdan oluşan 2 cilt
   Oku bence pişman olmazsın
Sevgili İlyasın dükanında görmüştüm bu seriden başlayacağım ne dersin sevgili rumar80

Julia Bir Kriminologun Maceraları Süper Cilt 1
http://www.idefix.com/kitap/julia-bir-kriminologun-maceralari-super-cilt-1-claudia-salvatori/tanim.asp?sid=KF3DX6ANRB1KW2R4X4P4

V

Yine Aksoy'dan çıkan 15 sayılık Bay Fırtına(Nick Rider) var polisiye olarak.
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Bu oğlak yayınevinin çıkardığı iki ciltten biri 17-20. sayıları içeriyor. Başlayabilirsin sorun değil, ama bence yine de ilk sayıdan başla derim. Julia'yı, iç dünyasını, dostlarını ve Myrna Harrod'ı tanımak için ilk sayı iyidir. Bonelli değişik bir şey yapmış. İlk macera 3 sayı sürüyor. Ben derim ki ilk seriden başlamak her zaman daha iyidir.

rumar80

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 11 Nisan, 2011, 22:21:30

Nick Raider da güzeldir, ama bende hep çabucak anlatılmış öyküler hissi veriyor. 96 sayfada hoop macera bitti. İyi bir polisiye için bana yetmiyormuş gibi gelmekte

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 11 Nisan, 2011, 22:23:46
Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 11 Nisan, 2011, 22:21:30

Nick Raider da güzeldir, ama bende hep çabucak anlatılmış öyküler hissi veriyor. 96 sayfada hoop macera bitti. İyi bir polisiye için bana yetmiyormuş gibi gelmekte

o zaman julia nın ilk kitabını alıp bir deneyim  AD yayıncılık serisinden teşekkürler

Lami Tiryaki

Alıntı yapılan: hennessy - 11 Nisan, 2011, 22:28:08

o zaman julia nın ilk kitabını alıp bir deneyim  AD yayıncılık serisinden teşekkürler

Dostum Julia'yı Aksoy Milliyet ve Oğlak yayınladı. AD hiç Julia yayınlamadı. Eğer Julia'ya başlamak ve ilk izlenimlerin olumlu olsun isitoyrsa(k)n, kesinlikle Aksoy'un ilk 5 sayısını okuyarak başlamalısın. İlk 3 sayı tek bir öykü içerir ve mükemmel bir giriş öyküsüdür. Ancak asıl tavsiye edeceğim albüm, 5 numaralı Rehineler isimli hikayedir, ki ne tadı damağından, ne de hayali hafızandan uzun zamandan çıkmayacaktır.

Selamlar
Lami

darkwood

Polisiye olarak Julia serisi güzeldir. Ayrıca Marsık yayıncılıktan Dedektif Nik var.
Yine NTV Yayıncılıktan çıkan, "Çizgi Roman Polisiye Klasikler Seti" mevcut. Bu set içinde; Sherlock Holmes -Baskerville Laneti, Sherlock Holmes –Kızıl Dosya, Agatha Chrıstıe – Nil'de Ölüm-Malikanedeki Esrar, Agatha Chrıstıe – Şark Ekspresi'nde Cinayet-Gizli Düşman gibi ünlü hikayeler mevcut. Fiyatıda uygun Bu fiyatın seti D R lerde 22 tl.ye satılıyordu.
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Bu ay NTV yayıncılık yeni bir Agatha Christie daha yayınladı. İlgili konuda görebilirsiniz.