Julia Serisi - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 26 Temmuz, 2010, 21:42:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1001roman

Evet dostum,
Yayınlayacağımız tüm Julia'lar aynı zamanda Hard Cover olacak.
Fuat AKTÜRE

rumar80

Eski bir dosta kavuşmanın tarif edilmez mutluluğu içindeyim. Teşekkürler.
Umarım tekrar kaybetmeyiz.

emre ozdamarlar

Gecenlerde de bir mesajda bahsi gecmisti ama tekrarlayayim, Maceraperest'in cikardigi buyuk Julia ciltlerinden ilkini bitirdim, 2 sayi suren tarikatlarla ilgili olan öyku gercekten harikaydi.

Julia'da sevdigim detaylardan birisi sayfa sayisinin fazla olmasi, kimi yerlerde (bazen 2-3 sayfaya varan) hic yazi olmadan devam eden sekanslar koymuslar, genelde mangalarda bu sekilde hikaye anlatimi kullanilir (sayfa sayilarinin bolluklarindan), cok hosuma giden bir tarzdir, Julia'da da bunu görmek sevindiriciydi.

Ikincisi cizimler cok guzeldi, diger ciltler nasil bilmiyorum ama okudugum maceralarda modern cizgiler görmek sevindirici. Ayrica bas karakter Julia heralde kadin karakter oldugundan hikaye icerisinde de giydigi elbiseler degisiyor.Guzel bir detay bu.

Hikayenin derinligi, suclular hakkinda verilen psikolojik detaylar, Julia-Webb arasi gergin/tatli iliski, diger yan karakterler falan derken su gune dek okudugum en iyi fumettilerden birisi ilan edicem nerdeyse bu eseri.

Eger forumda halen okumamis varsa hic beklemesin, pisman olmayacak.

rumar80

Kesinlikle haklısın Emre,
   Karakter ağırlıklı bir çizgi roman. Suçlu psikolojisi, neden sonuç ilişkileri aksiyonu az (belki böylesi daha iyi) bir profiler ya da criminal minds havası veriyor.
   Sayfa sayısı çok olduğu gibi bir kaç sayılık maceralar olması da beni çok çekiyor. Süper bir çizgi roman bence de

darkwood

Sayfa sayılarının çok olması, Hard Cover kapaklı ve kaliteli baskılı kitapların devam edecek olması, Julia koleksiyonumuz için artı gelişmeler olarak değerlendiriyorum.
Darkwood Sakinleri..

hennessy

SOn kitaplara yetişmek için harıl harıl okumam lazım julia yı ama öbürlerinide göz ardı edemiyorum ama julia benim için martin gibi bir aşk :) polisiye seven herkez okusun
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

tunaorhun

Alıntı yapılan: tunaorhun - 03 Nisan, 2011, 15:34:26
Alıntı yapılan: tunaorhun - 28 Şubat, 2011, 20:33:00
Alıntı yapılan: tunaorhun - 04 Şubat, 2011, 16:48:58
Aralık bitti. Ocak bitti. Şubat geldi. Bekliyoruz.

Aralık bitti. Ocak bitti. Şubat bitti. Mart geldi. Bekliyoruz.

Aralık bitti. Ocak bitti. Şubat bitti. Mart bitti. Nisan geldi. Bekliyoruz.

En sonunda Julia çıktı, bende bu kadar bekleyen biri olarak hemen edindim, ancak tümünü okumadım. Çünkü bu çizgi roman o kadar güzel ki hemen bitirmek istemiyorum. Onun için yavaş yavaş okuyorum. Bu kadar güzel bir çizgi romanın yayınının devam edeceğini umuyorum.

V

Fiyatı yoruma açık olmakla birlikte ben hard coverını beğendim.Keşke orjinal sayılardaki magazin-araştırma yazıları da olsaymış.En azından bir editör yazısı olmalıydı.Bu arada numaralı baskıdan istediğim numarayı(007) gönderdikleri için teşekkür ediyorum kendilerine.
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Son zamanlarda fumettilerde bize yeni tatlar veren ve uzun zamandır okuyamadığımız 1001 romana bir kez daha teşekkür ediyorum. Yaz programınız da süper. Çizgi romansız (1001 romansız) bir ayımız geçmeyecek gibi.
   Bir konu hakkında bilgi almak istiyorum yanlış anlaşılmazsa (buldun da bunuyorsun demezseniz):
   Julia'nın telifi alınmadan önce Julia almanaklar alınmıştı, bunlar ile ilgili bir planınız var mı? Cevap için şimdiden teşekkürler.
   Not: 2011'in en iyileri içinde sağlammadaylar çıkardınız şimdiden.  ;D

pearl jam

008 de bende   8) henüz okumadım ama

1001roman

Herkese selam,
Julia Almanak'lar da tercümeye verildi ama onları da Tex gibi sadece çizgi roman olarak yayınlayacağız,daha önce birçok kez yazdığım tercüme sorunu yüzünden. Şu anda aklıma geldi sizlerden Julia ile ilgili editöryal yazı veya araştırma veya çizgi romanda polisiye gibi yazılar yazmak isteyen varsa memnuniyetle yayınlarım.Böylelikle bize özel Almanak icat etmiş oluruz.Unutmayın yazılar en az 300 dpi taranmış siyah/beyaz resimlerle süslenmeli.
Cevaplarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum.
Fuat AKTÜRE

hennessy

Julia ile ilgili editöryal yazı veya araştırma veya çizgi romanda polisiye gibi yazılar yazmak isteyen varsa memnuniyetle yayınlarım.Böylelikle bize özel Almanak icat etmiş oluruz.Unutmayın yazılar en az 300 dpi taranmış siyah/beyaz resimlerle süslenmeli.
Cevaplarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum.
Fuat AKTÜRE
[/quote]

Aslında polisiye roman benim ilgi alanım ama becerebilirmiyim aslında isterim güzel bir yazı yazmak fuat bey cesaret işi :)

1001roman

hennessy

Alıntı yapılan: 1001roman - 23 Haziran, 2011, 11:05:36
Bence denemelisin  ;)

bir kafamı toplayayım fuat bey gaza gelirsem size güzel bir yazı çıkarırım gibi geliyor

hennessy

Fuat bey birde yazı ne zamana kadar elinize geçmeli?