Julia Serisi - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 26 Temmuz, 2010, 21:42:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1001roman

Temmuz ayı içinde olursa iyi olur.yazmayı planladığın yazı ile ilgili malzeme desteği verebilirim,bilgin olsun.

hennessy

Alıntı yapılan: 1001roman - 23 Haziran, 2011, 12:58:59
Temmuz ayı içinde olursa iyi olur.yazmayı planladığın yazı ile ilgili malzeme desteği verebilirim,bilgin olsun.

Polisiye romanlar üzerine genel bir bilgi tarzı olurmu okuduğum kitaplar ilginç sayfaları ilginç konuları ve genel polisiye roman Fuat bey ona göre hafta sonu bir taslak yazıp size mail atacağım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

1001roman

O.K
Bekleyeceğim
Kolay gelsin
Fuat AKTÜRE

hennessy

tamam Fuat bey taslağı yazıp atacağım

a5555

Hadi Fuat bey julia çıkart,çok geç oldu,şunu lal ve oğlak gibi belli sürede yayınlasan(ayda bir),
Birde texi in reklamını gördüm ,altan kardeşin dükkanında ,lütfen aralar uzamasın.

hennessy

Sevgili arkadaşlar birşeyler yazmaya başladım polisiye romanlar ile ilgili aklınızda fikri olanlar bana mail atıp benle paylaşırsa sevinirim insallah başarırımda altınmadolyana laik olurum zor ama bakacağız her fikre açığım

gamlıbaykuş

Almanakların sadece çizgiroman kısımlarının yayınlanacak olması beni üzdü. Özellikle Tex Almanağı dosya kısımları için satın almıştım. Julia Almanak için de aynı düşüncelerim geçerli idi. Keşke dosyasıyla, resimiyle, herşeyiyle yayınlansaymış...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

pearl jam

Yahu ben bu çeviri işini anlamıyorum. Şiir değil birşey değil bildiğin düz yazı.. düzgün bir çevirmen bulmak niye bu kadar zor gerçekten anlamıyorum. Fatih Terim bile 2 ayda öğrenmişti İtalyancayı, rizoltante importante  ;D

V

Alıntı yapılan: pearljam - 24 Haziran, 2011, 16:49:53
Yahu ben bu çeviri işini anlamıyorum. Şiir değil birşey değil bildiğin düz yazı.. düzgün bir çevirmen bulmak niye bu kadar zor gerçekten anlamıyorum. Fatih Terim bile 2 ayda öğrenmişti İtalyancayı, rizoltante importante  ;D

Google translate ile şimdilerde herkesler çevirmenlik yapabiliyorken hemi de! ;D
"İstemem,eksik olsun.."

1001roman

Alıntı yapılan: a5555 - 23 Haziran, 2011, 19:31:00
Hadi Fuat bey julia çıkart,çok geç oldu,şunu lal ve oğlak gibi belli sürede yayınlasan(ayda bir),
Birde texi in reklamını gördüm ,altan kardeşin dükkanında ,lütfen aralar uzamasın.
Tex yarın satışta olacak arkadaşlar.Julia ancak Temmuz'da yayınlanır.Ben de çok isterim Lal ve Oğlak gibi disiplinli olmayı ama unutmayın ki 1001roman yayıncılığın daha bir senesi bile dolmadı ve yayınlar 30 civarına geldi.
Disiplin farkı öncelikle şurdan kaynaklanıyor.Lal ve Oğlak hep aynı kişilere aynı çizgi romanları tercüme ettiriyor.Bizde ise çeşit ve konu farkından dolayı aynı kişiler tüm çizgi romanları çeviremiyor " Fatih OKTA hariç " Ben bugüne kadar Almanakların yazı bölümünü çeviririm diyen birine raslamadım.Ama aranızda talip varsa göndereyim çevirsin  ;D
Fuat AKTÜRE

a5555

Hemen cevapladığınız için teşekkürler Fuat bey,keşke diğer yayınevleride sizler gibi bir avuç olan çizgiromancılara karşı ketum olmasalardı.Anla işte bizlerle devamlı muhatab olduğunuz için nazımız size geçiyor!..
Fuat bey bilmem saçma mı çirkinmi olur,biliyoruz beşiktaşlısınız,tüm ciltler karalara bürünmüş,evet güzel duruyor ama bazılarını diğer renklerlede yapsanız acaba güzel olurmu?Beyaz dicektim tex baskıdan çıktı,mesela.Julia kalın ciltlerin  kapak resmi nasılsa aynı,her cilt ana kalın kapağı her ay değişik renklerle pastel yapsanız raflarda güzel dururmu?beyaz,sarı mavi,her ay değişik renkde ana kalın kapaklar,redkitde kutuları yaptılar,güzel duruyor,lal gibi değilde titiz bir çalışmayla harika olur gibime geliyor,zevkler tartışılmaz ama,sadece sordum,
Kolay gelsin...

rumar80

Bir yılda 30 sayı çok güzel. Umarız gerçekten düzenli bir yayın periyodunuz da olur. Bu arada ben siyah renkten memnunum

darkwood

Fuat bey, Tex Almanak'ın 3 sayı bir arada çıkması çok güzel bir haber.
Yayınlanan kitapların siyah kapakları, ince ara kapakları ve 3 cilt bir arada baskılarını ise gerçekten çok beğendim. Sırf bu görüntüleri için bile bu kitapları, gözü kapallı kütüphaneme koyarım.
Türk Çizgiroman severlerinin dilinden anlıyan biri olarak, ülkemizde sevilecek kitapları bulup, bu güzel baskıları ile bizlerle buluşturmanızıda takdir ediyor ve yeni yayınlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.
Darkwood Sakinleri..

1001roman

Evet arkadaşlar şimdi hava atma zamanıdır  ;D
Dün akşam Greystorm 4'ü bitirdim.Zaten baştan beri sevdiğim dizi çok güzel " ve beklenen " bir son'la bize veda ediyor veda ederken Bonelli Editore  bize neden kısa dizi sorusunun cevabını da vermiş oluyor.
Adamlar bir son sayı yapmışlar tarihe geçer bence.Bu arada 3 kitap bir arada basmanın avantajı göreceğiniz gibi bu sayıda ortaya çıkıyor.
Tüm sorulara cevap verildiği gibi sketch'ler v.s...ile dolu dolu bir 440 sayfa geliyor haberiniz olsun.
Kısa dizilerde okur konsantrasyonu yüksek olduğundan senaryo çok dinamik oluyor ve en ufak ayrıntı bile atlanmıyor.
1001roman'ın yayınladığı kitaplar arasında bece bir numara Greystorm...Keşke benzer diziler bulsak da yayınlasak.
Yeri gelmişken Bonelli'den telifi alınacaklar listesini oluşturan Murat ALPGÜVEN arkadaşıma bir kez daha teşekkür ediyorum.
İki hafta içinde yayınlanacağını söyleyip hava atmaya devam ediyor ;D
ve dayanamayıp sonunu söylüyorum;
Katil uşak....
Fuat AKTÜRE

hennessy

Alıntı yapılan: 1001roman - 25 Haziran, 2011, 09:02:57
Evet arkadaşlar şimdi hava atma zamanıdır  ;D
Dün akşam Greystorm 4'ü bitirdim.Zaten baştan beri sevdiğim dizi çok güzel " ve beklenen " bir son'la bize veda ediyor veda ederken Bonelli Editore  bize neden kısa dizi sorusunun cevabını da vermiş oluyor.
Adamlar bir son sayı yapmışlar tarihe geçer bence.Bu arada 3 kitap bir arada basmanın avantajı göreceğiniz gibi bu sayıda ortaya çıkıyor.
Tüm sorulara cevap verildiği gibi sketch'ler v.s...ile dolu dolu bir 440 sayfa geliyor haberiniz olsun.
Kısa dizilerde okur konsantrasyonu yüksek olduğundan senaryo çok dinamik oluyor ve en ufak ayrıntı bile atlanmıyor.
1001roman'ın yayınladığı kitaplar arasında bece bir numara Greystorm...Keşke benzer diziler bulsak da yayınlasak.
Yeri gelmişken Bonelli'den telifi alınacaklar listesini oluşturan Murat ALPGÜVEN arkadaşıma bir kez daha teşekkür ediyorum.
İki hafta içinde yayınlanacağını söyleyip hava atmaya devam ediyor ;D
ve dayanamayıp sonunu söylüyorum;
Katil uşak....
Fuat AKTÜRE

Zaten başından beri o uşaktan şüpheleniyordum ben :) Fuat bey ne zaman kitabı satın alacağız ayrıca hakketten Greystorm'un arşivimdeki yeri ayrı sizi tebrik ediyoru başarı ile bu yayını bitirdiğiniz için