Julia Serisi - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 26 Temmuz, 2010, 21:42:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1001roman

Teşekkürler,
Ben sadece çizgi roman bölümünü bitirdim ama içinde sayfalarca da yazı var.Fatih OKTA Pazartesi getireceğini söyledi." bu kitabı eksiksiz basıyoruz "
Bu da önümüzdeki hafta baskıya girer ve bir sonraki hafta raflarda yerini alır demek.
Daha sonra 4 ciltlik Greystorm'u " sınırlı sayıda " özel bir kutu içinde satışa sunacağız. Kutuda birkaç özel kolleksiyon malzemesi de olacak.
Macera ile ilgili bir not daha;
Kitabın biryerlerinde Yürüyen Ölüler'e atıf var ve "Zombi olunmaz doğulur" kuramı kullanılmış  ;D
Yahu yazdırtmayın neredeyse bütün kitabı anlatacağım :P
Fuat AKTÜRE

hennessy

Alıntı yapılan: 1001roman - 25 Haziran, 2011, 09:14:51
Teşekkürler,
Ben sadece çizgi roman bölümünü bitirdim ama içinde sayfalarca da yazı var.Fatih OKTA Pazartesi getireceğini söyledi." bu kitabı eksiksiz basıyoruz "
Bu da önümüzdeki hafta baskıya girer ve bir sonraki hafta raflarda yerini alır demek.
Daha sonra 4 ciltlik Greystorm'u " sınırlı sayıda " özel bir kutu içinde satışa sunacağız. Kutuda birkaç özel kolleksiyon malzemesi de olacak.
Macera ile ilgili bir not daha;
Kitabın biryerlerinde Yürüyen Ölüler'e atıf var ve "Zombi olunmaz doğulur" kuramı kullanılmış  ;D
Yahu yazdırtmayın neredeyse bütün kitabı anlatacağım :P
Fuat AKTÜRE

Aman spolier vermeyinn Fuat bey merakla bekliyoruz :) Bu kitaba özel kutu yakışır
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

ümitkr

Yaz tatiline başladınız mı yani? Doğru mu anladım!

Emeklerinize sağlık, okuyanınız bol olsun!

alan ford

Bu kutuyu ayrıca satın  alma şansımız olacak mı ?
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hennessy

bir ricam olacak olabilirse tabi Fuat bey Greystorm kitaplarımızı saklamak için bizlerede özel kutu yapmayı düşünürmüsünüz?

1001roman

pearl jam

Fuat bey ben de size bir soru sormak isterim : Gerek ropörtajınızdan gerekse buraya yazdıklarınızdan sizin de uzun seriler yerine sınırlı serilerden ya da tek sayılık maceralardan daha çok hoşlandığınızı ve bunları basmayı arzu ettiğinizi düşünüyorum. Benim gördüğüm ve bildiğim kadarıyla bu tarz yayıncılıkta Fransız ekolü başta geliyor. ÇROP daki son derece sevindirici habere göre de ( bkz : http://cizgiromanokurlariplatformu.blogspot.com/2011/06/2012-cizgi-roman-etkinlikleri-yl-olacak.html ) fransız kültür bakanlığı fransız çizgi roman kültürünü Türkiye'de de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için 2012 yılında bir dizi etkinlik düzenleyecekmiş. Bu kapsamda sizin de içinde bulunduğunuz Türk yayıncılarla Fransız yayıncılar tanışmak ve ileride ortak projeler üretmek için bir araya gelmişler. Benim sormak istediğim bu görüşmeler nasıl geçti ve ileride frankofon tarzı çizgi romanlar yayımlamayı düşünüyor musunuz?

hennessy

Alıntı yapılan: 1001roman - 25 Haziran, 2011, 13:48:43
Tabii neden olmasın...

Bu güzel oldu bizde saklama kutusu alabileceğiz teşekkürler Fuat Bey

darkwood

Acayip itkilendim yine. Greystorm'un müthiş finalinin olduğu 4.sayısını ve saklama kutusunu gerçekten çok merak etmeye başladım. Gel 2 hafta daha bekle şimdi..  ::)
Darkwood Sakinleri..

1001roman

Sevgili Pearljam,
Görüşmeler gayet iyi geçti adamlar kültürlerini dağıtmak için ciddi çalışmalar yapıyorlar.Ben Fransız yayıncıların western,kızılderili ve savaş ağırlıklı çizgi romanlarıyla ilgilendim.Görüşmeler devam ediyor.
Geçen yıl ve bu yıl düzenlenen etkinliklerde Penguen çizerleri bizleri " çizgi romancı kimlikleriyle " temsil etti umarım dernek olarak gelecek yıl gerçek çizgi romancılarımızı da organizasyona sokarız.
Fuat AKTÜRE

rumar80

Fuat Bey günaydın.
    Yazınızı okuduğumda gelecek için güzel haberler olabileceğini fark ettim. Yalnız hep merak ettiğim bir soruyu sormak ta isterim. Ülkemizde neden western ağırlıklı bir çizgi roman basımı vardır. Yanlış anlaşılmasın Zagor'u hala okurum Tex ve Tommiks ile büyüdüm. Kit Taylor yayınlansa ilginç bir şekilde alırım, ama farklı konu başlıklı çizgi romanlar da tercih edilemez mi? Julia, Dampyr, Brendon, Caravan hatta Greystorm (ki çoğu sizin yayınınız) farklı yönlerde konseptlei ile iyi oturmuş kurguları ile ÇOK iyi çizgi romanlar.
    Amacım tercihinizi eleştirmek değil, sadece okur gerçekten bu kadar tutucu mu? Yayıncı olarak görüşünüzü merakettim.
     Saygılar ve başarılar.

hennessy

2.dünya savaşında geçen hikayeler vardır inşallah bu tarz çizgi romanları çok merak ediyorum

1001roman

Sevgili Umar,
Western tercihi benim kişisel tercihim öncelikle.
Asıl konu şu bence,çizgi roman bir avuç severi ile ayakta kalmaya çalışıyor ve bu severler bütçeleri zorlama pahasına yayıncılara destek veriyorlar.Ama bir müddet sonra bu destek mecburen ve giderek azalacak.Ben,çizgi romana ilgi duyabilecek farklı kesimleri de bu konunun içine çekmeye çalışıyorum gereğinde riskleri de göze alarak.Frankofonlar ile üniversite gençliği ve hatta beyaz yakalılar konunun içine çekilebilir diye düşünüyorum.Sırf bu düşünce ile ünlü İtalyan çizer TOPPI'nin eserlerinin telifini aldım.Başa dönersek,Western,Kızılderililer ve Savaş konularında uzmanlaşmak istediğimi söyleyebilirim.Fumetti'ler ile birlikteliğimiz sürebildiği kadar sürecek elbette...
Umarım açıklayabilmişimdir...
Fuat AKTÜRE

rumar80

Sevgili Fuat Bey,
    Öncelikle açıklamalarınız için çok teşekkürler. Bir yayıncı olarak düşüncelerinizi şimdi daha iyi anladım. Sağolun.
    Frankofon konusuna gelince Yaman ve Tercüman çocuk ile büyüyen, arada da Milliyet çocuk okuyan biri olarak frankofonlar yıllardır benim içimde yaradır. Günümüzde yayınlanmış tüm frankofonlar bende mevcuttur, hatta GON'da bulduğum ingilizce frankofonları bile almışımdır.
    Bir Buddy Longaway, Bob Morane, Luc Orient, hele Bruno Brazil.... Hala gözlerimin önündedir. Sadece fumetti ya da sadece comic olmaz. Güzel olan her türlü çizgi romana varım. Hele bir de frankofon olacaksa...
   Kolay gelsin

emre ozdamarlar

Alıntı yapılan: 1001roman - 26 Haziran, 2011, 12:18:27
Sırf bu düşünce ile ünlü İtalyan çizer TOPPI'nin eserlerinin telifini aldım.

Fuat Bey sahsim adina tesekkur ediyorum, Toppi en sevdigim cizerlerden biridir. Harika bir haber.