Julia Serisi - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 26 Temmuz, 2010, 21:42:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

a5555

Sanmıyorum dostum,renkli kapak fikrinde olanlardan biriyim,ben sert kapak olan sırtı oval olan juliadan behsetmiştim ama soft kapaklarda güzel olacak..Ben belki  burda renkli olarakda verebilirim,bir okuyucu olarak.Lal ın yaptığını göz önüne getirme, orada ana kapak var ve taşmalar oluyor ve her aklına estiği rengi  peşpeşe koyuyorlar,Bunu ben 1.5 sene evvel söylemiştim oda hakverdi,akla esen düşünmeden rengikoyduklarını.
Benim dediğim sıcak soğuk renklerle,çünkü sırt yuvarlak,ve sırtda sadece cilt no ve julia amblemi var,şöyle düşünün ,lütfen..
1 den başla,siyah,beyaz, lacivert(mavi)sarı,kırmızı,yeşil,oranj,mavi,pembe,gri
Evvelden yazdığım gibi öyle kırmızı varki nefret edersin,öle kırmızı varki hayran kalırsın,sırtda sadece cilt no ve julia amblemi,ve hayal et ,kütüphabe de nefis bir gökkuşağı şeklinde ciltli kitaplar,hem okuyucu okuma,,hem göz zevki nefis olur.
Ben bu işlerde iddialıyım,eğer tatlı renk ve ahengi seçerlerse yani bir rengi koyarkeb sonraki ciltde hangi renk olacak onada karar vereceksin yoksa curcuna olur.Tecrübeme inan dostum her ne kadar beni tanımazsabız bile.
sağlıcakla kalın.Sabırsızlıkla bekli,yoruz,Fuat bey tam geldiniz pir geldiniz, sağol,bol satışlar.
haaa Fuat bey,söz verdiğiniz hard cover bekliyoruz,altan kardeşe fark verip onu aldım.sanmam devam eder.

1001roman

Günaydın,
Birkaç cevap vereyim;
*Kaliteden asla ödün vermem merak etmeyin.Kendi satın almayacağım hiçbir kitabı yayınlamam.
*Julia ve Tex benim aldığım en pahalı telifler olduğundan bu kitaplarda ciddi bir fiyat düşüşü olmaz.Ben Brendon ile ucuzluğu başlatmayı ve sürdürmeyi planlıyorum.
*Julia hard cover olacak yine ve kapak beyaz.Güzel olacağını sanıyorum.
*Volto ve Caravan Kasım ayındaki fuara kadar bitecek ve kutulanacak.
*Yetişirse fuarda 1-2 Frankofon planlıyorum.
*İstanbul'da oturan bir Julia sever gelsin benden prova baskıyı alsın ve düzeltmelerde yardımcı olsun istiyorum.Var mı meraklı  ;)
*Balonlama konusuna hakim meraklı varsa kendisine Kerry 2'yi verebilirim balonlaması için  ;)
*İkmal istasyonu'na son bir haftadır sipariş verenlerin kitapları bu hafta sonu gönderilecek.
Fuat AKTÜRE

a5555

Teşekkürler Fuat bey.Kaliteli yayınlarınız gibi okuyucu bilgilendirmeniz ,yayıncılığınıza saygımızı bir kat daha artırıyor.
Bir dedikodu duydum, Fuat bey umarım doğru çıkar.
Dedektif Nicki çıkarmayı düşünüyormuşsunuz,çok sevindim,Bluberyden  bir haber varmı.
Sevgiler,hayırlı işler.

esattr

Julia'ya pek ısınamasam da almaya devam ama favorim Brendon

BAHADIR

Alıntı yapılan: a5555 - 16 Ağustos, 2011, 16:13:16
Dedektif Nicki çıkarmayı düşünüyormuşsunuz,çok sevindim,Bluberyden  bir haber varmı.
Sevgiler,hayırlı işler.

Bu dedikodu Alex Reymond'un Nik'imi yoksa Bonelli'den Nizzi'nin Nick'mi? Yazım biçiminden Alex Raymondun Nick'i olduğu çıkıyor ama bakalım...

rumar80

Alıntı yapılan: a5555 - 16 Ağustos, 2011, 16:13:16
Teşekkürler Fuat bey.Kaliteli yayınlarınız gibi okuyucu bilgilendirmeniz ,yayıncılığınıza saygımızı bir kat daha artırıyor.
Sevgiler,hayırlı işler.

Bu duyum nereden?
Herhalde Nick Raider'dan bahsediliyordur. Çok süper değil ama yine de okunabilir

altay1944

Dedikodu eğer nick raider içinse gözümü kırpmadan alırım.Türkiyede ihmal edilmiş bir kahraman diye düşünüyorum sırası gelmişti.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

a5555

Alex Reymond'un  dedektifi,
Amerikan ve hürriyet günlük çıkan, oda çok çok güzel idi,uşak desmonda bayılmıştım.,4 sene evvel sanırım çıkarmışlardı ama kesik kesik idi,sizin dediğiniz keşke bonelli nickide çıkarsalar ama sanırım onu çıkarsa çıkarsa ,yani kapaklı ciltli itinalı ancak 1001 roman çıkartır,

rumar80

Biz de o nedenle Nick Raider diye düşündük

Cantürk

Bence siyah kapak güzeldi.Neyse basılsında renk çok önemli değil.

Nick Raider, zamanında pek kötülenmişti. Ama ben severim Nick Raider'i. Fena polisiye değildir.

altay1944

Ara açılmadan julıaya kavuşsak diyorum Fuat bey... :)
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

rumar80

Alıntı yapılan: Cantürk - 16 Ağustos, 2011, 21:55:52
Bence siyah kapak güzeldi.Neyse basılsında renk çok önemli değil.

Nick Raider, zamanında pek kötülenmişti. Ama ben severim Nick Raider'i. Fena polisiye değildir.

Batuhan Beyin iki cümlesine de katılıyorum. Keşke siyah kalsaydı

HacıGeraltEmmi

Fuat bey Julia'nın  ilk sayılarını da aynı kaliteli ciltler halinde yayınlasa ne güzel olur. ::) Oğlak ciltler neyse de, Aksoy'lar kötü duruyor bunların yanında. Birde milliyetin eki var tabii...

1001roman

Herkese günaydın,
En az sizin kadar isterim ilk sayıları da aynı formatta basmayı ama önce o günlere gelebilmemiz gerekiyor.Planladığımız gibi kısa dizileri ve one shot'ları Kasım ayına kadar bitirebilirsek elimizde sadece Julia,Brendon ve Tex Almanaklar kalıyor.Sanırım o zaman hem çok daha disiplinli yayıncılık yaparız ve hem de yeni projelere başlayabiliriz.
Bu arada dernek faaliyetleri 15 Eylül günü başlayacak olan Boğaziçi Kitap Fuarı ile başlıyor.Hepinizi fuardaki dernek standına bekliyorum.Vakit bulabilenler gelsin ve sürprizlerimizi görsün diyorum  ;)
Kalın sağlıcakla
Fuat AKTÜRE

Not:Önümüzdeki hafta başı beklediğiniz bir çok 1001 roman çizgi romanı basım için matbaaya veriliyor.Bir sonraki hafta Lilith,Volto Nascosto 5,Julia 2,Mohican yayınlanmış olacak.Bir hafta sonra da Tex Almanak 2,Caravan 3 ve Brendon 3 raflarda yerini alır diye düşünüyorum.Fiyat düşürme çalışmamız devam ediyor en azından ilk planda düşüremesek bile " kesinlikle " 1001 roman kitaplarının fiyatları aynı kalacak.

alan ford

Kerry ne olacak bu arada. İki ciltlik yeni baskı planı vardı ???
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir