Julia Serisi - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 26 Temmuz, 2010, 21:42:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 16 Ağustos, 2013, 11:08:45
Çok mu fazla çizgi roman okuyoruz, ya da çizgi roman yazarları bu kadar konu konusunda sığlar.

Senaryo yazarı aynı kişi mi bakmak lazım.

Ama bir de şu durum var, herkeste sendeki hafıza yok.  :)

tommikser

Dün Hennessy amcamla konuşuyorduk. Julia konusu açıldı.

4.cildin ilk sayısını okudum diğer maceraları okuyamadım. Julia için fikirlerim zaman içerinde değişmeye başladı.

Sırf ben değil Julia okumayı seven eşim bile eline almaktan vazgeçti. Dediği konular iyice sıkıcı olmaya başladı.

Son sayıyı gene eh belki bu sefer düzelmiştir diyerek aldım. Fakat çok feci yanıldığımı anladım. Bundan sonra Julia almayı bırakıyorum. Çok güzel kitaplar çıkacak paramı o kitaplara kanalize edeceğim. Maalesef Julia için fikirlerim tamamen değişti.

Not:O macerayı bende hatırlıyorum Umar abim.Resmen yetersizlik var.

hanac

Alıntı yapılan: gunessemerci - 16 Ağustos, 2013, 11:25:41
Bundan sonra Julia almayı bırakıyorum.

Tehlikeli hareketler bunlar.  :)

Yeğenim Güneş biz şu anda Julia'nın 10-15 yıl önceki hikayelerini okuyoruz.

Dediğin gibi kötü olsaydı seri çoktan biterdi.

Devam ettiğine göre umut var.

Bak geçen gün seninle Zagor'un çıkan son sayılarını beğendiğimizi yazdık.

altay1944

-1...İyiye işaret değil bu sevgili Güneş.Biz +1 yapmak için uğraş verirken sen vazgeçtim dersen nasıl ayakta kalır bu çizgi roman sektörü. Bir daha düşün hele ki konu julia olunca bir bir bir daha düşün.julia candır.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

rumar80

Julia benim için fumettide üç olmazsa olmazdan biridir. Diğerleri Nathan ve Dampyr. Bu nedenle Julia almaya ve okumaya hep devam edeceğim. Kadın kahramanın nadir olduğu bir sektörde hem de bu kadar akıllısını okumak çok güzel. Webb ile aralarındaki kimyayı da çok seviyorum.
  Ben yazımda sadece yazarlardan ve bazen kolaya kaçmalarından şikayetçi oldum. Juli özelinde değil çizgi roman genelinde bir olay bu. Comics'te daha da sık karşımıza çıkıyor. Batman, Örümcek adam, Captain America polis tarafından suçlu sanılıp kovalanmadı mı?
   Düşmanları Thor'un, örümcek adamın, Captain America'nın vs kılığına girip ortalıkta terör estirmedi mi? Yani aynı ana şablon farklı kahramanlarda sık sık denendi. Benim itirazım buna.

hanac

Alıntı yapılan: altay1944 - 16 Ağustos, 2013, 12:14:11
-1...İyiye işaret değil bu sevgili Güneş.Biz +1 yapmak için uğraş verirken sen vazgeçtim dersen nasıl ayakta kalır bu çizgi roman sektörü. Bir daha düşün hele ki konu julia olunca bir bir bir daha düşün.julia candır.

Mesut Bey'e katılıyorum. Yayınlansın diye kampanyalar yapıyoruz sonra beğenmedim diye bırakıyoruz.

Culya Culya olalı böyle zulüm görmedi.  ;D

darkwood

Son zamanlarda bende Julia okumaya başladım ama okuduğum fumettiler içinde hiçbir zaman ilk 5 içerisinde olmadı. Bizde yayınlanan bayan fumetti kahramanları içinde ise ara sıra yayınlanan Lilith'ten sonra, Julia kesinlikle bırakılacak bir kitap değil.  Sırf güzel kapakları için bile alınabilir. Büyülü'nün de serisinin bittiğini düşünürsek  "ne alakaysa  ;D " bu seri kesinlikle kaçmaz.  ;)
Darkwood Sakinleri..

tommikser

Arkadaş ne mahalle baskısına maruz kaldım. Ne diyeceğimi bilemedim.

Neyse ben şöyle diyeyim söylenir söylenir gene alırım.Umarım Hanac abimin dediği gibi gelecekte çok fena olur.

Hoş istesemde gönlüm al der. Neyse +1 e devam :D

hanac

kedidiro

julia da forumdaki tüm övgülere rağmen uzak durduğum bir seriydi ne zaman ki 1001 romandan çıkan ilk iki cildi okudum dertsiz başıma yine dert aldım. işte toplanması gereken bir seri daha. eşimle çok severek izlediğimiz csı dizileri tadında bir çizgi roman. üstelik henüz başında olduğumdan bıkma gibi bir durumum da yok. julia forever...

rumar80

Bana da favori dizilerinden olan criminal minds'ı hatırlatır

DAMPYR

Julia'ya laf yok ona laf söylüyen herkezin çenesine birer kurukafa dövmesi yaparım ona göre.Güneş son ciltteki 3.hikayeyi oku eminim beğeneceksin... >:( >:( >:(

DAMPYR

Alıntı yapılan: rumar80 - 16 Ağustos, 2013, 17:45:50
  Bana da favori dizilerinden olan criminal minds'ı hatırlatır
Evet biraz o diziyide andırıyor... :D 8) :)

darkwood

Alıntı yapılan: hanac - 16 Ağustos, 2013, 15:22:16
Operasyon başarı ile tamamlanmıştır.  :)

Julia operasyonu tamamlandığına göre şimdi Brendon ve Thorgal operasyonlarına başlıyalım.   ;)

Çizgi Düşler çıkardığı kitaplar içinde Thorgal ile Brendon en az satan seri olduğunu söyledi. (!)
Çıkar çıkmaz satın aldığım ve beğenerek okuduğum, bu iki kitabın satış performansları
gerçekten kalitelerinin oldukça altında seyrediyor.
Brendon yeni kapaklarının itkisi ile umarım Thorgal ile birlikte hak ettiği satış performansını yakalar.
Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi

Son ciltteki ilk iki macerayı okudum, gayet te keyifli maceralardı. Bonelli yazarlarının diğer serilerde yaşattıkları gereksiz uzun geyik muhabbetleri (Nathan, Martin, Dampyr vs. özellikle Dampyr'in bazı maceralarında saç baş yolduracak kıvama sokuyorlar insanı) Julia'da kendine yer bulamıyor.