Conan Klasik Maceralar Dizisinin Devamı Gelsin Artık…

Başlatan Kagan, 02 Ağustos, 2010, 16:20:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 07 Ocak, 2013, 18:38:29
Conan Klasik kaç sayı yayınlandı.Bizim burada bir sahafta bir sürü Conan serisi gördüm.onlar hangi seri... ::) :o :)

Renkli ve kuşe kağıtsa muhtemelen şu anda 10 liraya satılan Conan ciltleridir. Lal'in deposunu alan sahaf arkadaş Anadolu'yla da bağlantılarının olduğunu söylemişti.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

tunaorhun

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 07 Ocak, 2013, 18:38:29
Conan Klasik kaç sayı yayınlandı.Bizim burada bir sahafta bir sürü Conan serisi gördüm.onlar hangi seri... ::) :o :)

Hangi sahafta gördünüz? Fiyatı kaç liraydı?

DAMPYR

Alıntı yapılan: tunaorhun - 07 Ocak, 2013, 21:18:02
Hangi sahafta gördünüz? Fiyatı kaç liraydı?
Fiyatını sormadım,ama yeri valiliğin oradaki sahaflardan birindeydi.Şimdi tekrar baktım onları birisi için getirtmişler oda almış onları oradan.Conanlar Alfa yayınlarıymış.. ::) ??? :o

connyapku

Bence lal bitirir bu seriyi.Arkasindan su anda 5 yada 6 sayiya gelen Kral conan serisini yayinlar.Bu seri tamamlanmasa tam bir Conan kuliyatina sahip olamayiz.En azindan ben.

connyapku

Sanirim 12. sayisinda Belit oluyordu sonraki maceralar bomba gibiydi Kan iciciler,vampirin gelini bu maceralari Turkce okumayi cok istiyorum.

connyapku

Seri su anda 24. sayida.Herkesin bekledigi bu seriyi bir yayin evi devam etirmeli.Takip ettigimiz iki ana seriden biri.

darkwood

Lal'in yayınladığı boyutta ve kalitede bu serinin devamının yayınlanması halinde tamamlamak istediğim güzel serilerden birisi..
Darkwood Sakinleri..

yunusmeyra

evet..ülkemizde yayınlanmasını ve  formatı bozulmadan bitirilmesini beklediğimiz bir seridir..ben lal'in bu seriyi tekrar ele alacağını düşünüyorum..belki marmarada "savage sword.." sersine bu sayede hızla devam edebilir..arada conan'ın özel sayı ve krallık dönemi sayılarıda güzelce yayınlanır diye düşünüyorum..bunu yapacak yayınevine -ki gönül lal ve marmara'nın bu işi nihayetlendirmesinden yana- ihtiyacımız var...
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

connyapku

8 ayri cesit zagor,tex yayinlaniyor almanak,efsane ,klasik hergun degisik bir yayin cikiyor ama bir tane Conan klasik yok  :(
Conan sevilmiyormu'da hic bir yayin evi yaklasmiyor.

CONAN KLASIKLERI ISTIYORUZ.

kalidor

Sevilmediğinden değil sevgili kardeşim. İlyas Abi'nin bu konu hakkında "Conan okuru açtır, öyle renkli, 1.sınıf kağıda para vereceğine eskinin siyah beyaz kalitesiz ürünlerini okur" gibi bir yorumu vardı. 

Bunun yanında Ali Recan 1980'den vefat edinceye kadar 20 sene boyunca Conan yayınladı ve millet dön dolaş aynı maceraları okumaktan sıkıldı. Zaten Conan'ın Marvel'daki ömrü 1970-1993! 1995 ve 1996 yıllarında çıkan son mini serileri saymazsak 22-23 yıl. Yani aşağı yukarı ABD ve ülkemizdeki Marvel yayın hayatı eşit. 2003 yılında Dark Horse el atıncaya kadar Conan çizgiroman ülkesi ABD'de de tam 7 yıl uykuda kalıyor !

Zagor, Teks vb. zaman zaman kabak tadı verse de yeni hikayeleri halen üretildiği için ülkemizde talep görüyor. Dark Horse seriye iyi başladı. İlk 50 hatta Cimmeria serisi ile ilk 75 sayı bence çok iyi. Daha sonra Roy Thomas'lı Road of Kings serisi yine idare etse de Conan'ın yaşam öyküsünde önemli bir dönüm olan Belit'li seri gerek çizimler gerekse öyküler bakımından çok eleştiri aldı ama arada böyle kazalar olur. Adamlar Conan'ın yaşam öyküsünün kronikleştirip bir sıraya koydular.  Dark Horse one-shot'lar ve diğer mini serilerle bence Conan evreninindeki boşlukları doldurdu. Mesela Thoth-Amon'u anlatan "Book of Thoth" bence en iyi mini seriydi.

Önümüzdeki yıl Arnold'lu film gişe yaparsa Conan'da ivme yakalar. En azından HBO felan bir dizisini çekse değme keyfimize :) Ben umutluyum.

Çocuklar inanın inanın çocuklar
Güzel günler göreceğiz güneşli günler  ;)

Barbar Conan'ı yaşatma, tanıtma ve kalkındırma derneği adına içtenlikle yazıldı.
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Lal'in 10 cilt basıp yarım bıraktığıi Klasiklerin devamı orjinal boyutunda ve uygun fiyatla çıkarsa satacak kitaplar arasında kesinlikle yer alır.
Conan okuru bu serinin devamını bekliyor.  ;)
Darkwood Sakinleri..

Gambit

Ben almam

Elimde yuzlerce conan var ve bu maceralari cocukken gencken defalarca okuduk zaten

Yeni cikan maceralarin ne kadariyi oldugu hakkinda fikri olan ve zamani kisa olan kimse de almaz zaten kanimca

kalidor

Süleyman ilk maceralar daha çok yayınlandı ama. Son maceralar pek tekrarlanmadı. O yüzden gideri var bence. Tabi öykü ve çizim kalitesi düşer mi düşer ona birşey diyemem.
Crom! Ölüleri Say...

HacıGeraltEmmi

Alfanın ecüş bücüş, darmadağınık yayınlarını zamanında okusam da, derli toplu bir Conan'ı her zaman tercih ederim. Marmara'nın "senede bir" yayın politikasıyla bile olsa devam ettirdiği SSOC gibi bile olsa Lal'in seriyi devam ettirmesini isterim.

dursar