2023 Aralık - Çizgi Roman Listesi

Başlatan TKnKT, 30 Kasım, 2023, 21:01:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YzbVolkan

Alıntı yapılan: Vassago007 - 28 Aralık, 2023, 21:03:38Bence şans verin gerçekten çok güzel bir seri, hatta sabrınız varsa 64 sayfa yeterince az olduğundan dolayı macera bittikçe okuyun gerçekten çok keyifli bir seri
Peki sizin hatriniza bir sans daha vereyim :)
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Vassago007

Alıntı yapılan: YzbVolkan - 29 Aralık, 2023, 12:44:04Peki sizin hatriniza bir sans daha vereyim :)

Pişman olmayacaksınız bence senaryolar sayılar ilerledikçe inanılmaz güzel bir hal alıyor :)

Dylandog

Alıntı yapılan: YzbVolkan - 27 Aralık, 2023, 10:02:46Ūzuldum dostum. Hayat hepimiz icin guçlesti. Insallah ilerde tekrar almaya devam edersin.
Ben de Martin ve Tex willer i birakacagim.
sağolasın abi yeni yılın şimdiden kutlu olsun

Kinowa59

Evveet değerli dostlar nerede kalmıştık. İki bölümden oluşan, Lal kitap Maxi Tex No 1  Demir at ve şe roki macerasını okudum. Her iki maceranın çizeri de ugolino cassu adında son 10 yıldır renkli, Maxi, ve aylık Tex yayınında görmeye başladığımız bu çizer ( bundan sonraki yazacaklarım tamamen kişisel düşüncem ) çizgilerinin donukluğu, hareketsizliği, doğa panellerindeki basitliği ve boşluğu, çizgilerin kalıp gibi duruşu, aksiyon sahnelerinin basitliği ve dinamizm adına pek te okuyucuyu cezbetmemesiyle Tex evreninin en beğenmediğim ikinci çizeri olmayı hakkıyla hak etmiştir. ( Birinci en beğenmediğim çizer büyük boy Tex özel sayı No 4 çizeri Zeniboni isimli bir çizer ) Lal kitap baskısı ve kalitesiyle on üzerinden on numara olan Maxi Tex No 1, senaryo olarak on üzerinden beş, çizim olarak da on üzerinden iki buçuk numarayı tarafımdan almıştır. Tex willer serisi için söylenecek tek sözcük, Tex'i anlamak, tanımak ve sevmek için önce Maxi Tex No 21 nuaces vadisi okunmalı sonrada Tex willer serisi takip edilmeli diye düşünüyorum. Değerli yzbvolkan dostumuzun " Tex willer'i benim gibi bazı moruklar beğenmedi" düşüncesine gelelim. Ben, hiçbir Tex tutkununa bir sokak dili olan moruk sözcüğünü yakıştıramam. Değerli yzbvolkan dostumuz, kendinize " yzbvolkan " rumuzunu uygun gördüğünüze göre o yakıştırma size de hiç yakışmamış. Kendinize " mutekait serasker volkan paşa " diye bir rumuz bulsaydınız belki o sözcük olabilirdi, ama yüzbaşıvolkan ile moruk sözcüğü kesinlikle yanyana gitmiyor. Yaşınız kaç bilmiyorum. Ama benden daha genç olduğunuza eminim. Ben 64 yaşında ve pek çok kalıcı rahatsızlıklarım olduğu halde tek bir ağacın kesilmemesi için dağ tepe dolaşıp madencilerle kavga ediyorum. Tek bir kuşun ve hayvanın katledilmemesi için avcılarla _ yasal avcı olsa bile_ kavga ediyorum. Ben bütün iyi insanların doğayı mahveden, binlerce endemik bitki türünü yok eden, yasalda olsa avcılık adıyla hayvanları katleden kötü insan türleriyle mücadele etmesi gerektiğine inanıyorum. Ben 64 yaşımda, gücüm yettiğince bu yağmacı ve kıyıcı insanlarla,  bazen memleketim doğu Karadeniz dağlarında, bazen Ege yaylalarında tek bir ağaç için , tek bir kuş için bile kavga ediyorsam bu dünyada insan olmanın gereğini yerine getiriyorum demektir. Tıpkı Tex willer gibi. Tıpkı Ken Parker gibi. Tıpkı Zagor ve büyülü rüzgar gibi.

YzbVolkan

Sizi kirdiysam özūr dilerim Bayram bey ustadim. Ben kendimle dalga gecmek icin oyle yazdim. Ben 55 yasindayim ama ruhen galiba sizden yasliyim. Insan hissettigi yastadir derler.

Benim icin Tex kadar Kit Carson da önemli. ihtiyar Carson olmadan onun Tex ile tatlı atismalari olmadan Tex bana o tadı vermiyor. Tex Willer cok kaliteli ama benim gibi ruhen ihtiyarlar klasik Texi daha cok seviyor.
Saygilarimla

Rossi

Dürüst olmak gerekirse Tex Willer' e ben de ısınamadım. Olgun yastaki Tex, İhtiyar Carson ve Tiger Jack olmadan Tex bana da o tadı vermiyor. Alıp okuyorum sadece.

Ama gençlere Texi sevdirmek için iyi bir hamle.

Bu arada herkese sağlıklı mutlu bir yıl dilerim.

Sevgilerimle

Kinowa59

" Lal kitap ve Mylos kitap olmasaydı ne olacaktı biz fumetti sever eski tüfeklerin hali " diye iç geçirerek bugün bana ulaşan aylık yayınların editoryal yazılarını özlemle, keyifle okumaya başladım. Tabii ki öncelikle baş başyapıtım Mylos Tex No 7 cildini, forum dostumuz değerli Batuhan cantürk 'ün kaleme aldığı harika yazısını okuyarak başladım Tex evrenine günlük yolculuğuma. Değerli Batuhan cantürk bey, biz Tex tutkunlarına umut dolu vaadlerde bulunuyor. Ülke ekonomisinin Basra gibi viran-ı harabe olduğu bu yıllarda bu güzel vaadlerin gerçekleşmesi çok çok zor görünüyorsa da, gene de benim üzerimde hoş bir seda esintisi yarattı. Oğlak kitap aylık Tex serisi yayını gibi, Mylos Tex'in de ayda iki kez yayınlanması benim sevineceğim, mutlu olacağım hoş bir sürpriz olacaktır, ama bu düşüncenin şu anda yaşama geçmesini çok zor görünüyorum. Gene de,  İnşallah kısa bir sürede gerçekleşir diyorum. Değerli Batuhan cantürk bey'in Tex willer serisi düşüncesi ise benim için şaşırtıcı oldu. Tex dünyasına yazılı belgeler bırakacak kadar donanımlı olan değerli dostumuzun, Tex willer serisinin Tex külliyatının tamamlayıcısı olduğunu bildiğine inanıyorum. Örneğin , bu ay yayınlanan Tex willer No 11 de, Tex'in aile bireylerini katleden lerden intikamını okuyoruz . Gene de gerek değerli yzbvolkan, gerçekse de değerli Batuhan cantürk bey'in Tex willer serisini takip etmesini bilmek beni memnun etti. Gene değerli Batuhan bey'in editoryal yazısında Mylos Tex'in önümüzdeki sayılarında F. Civitelli tarafından çizilen ve tam 7 sayı süren Mefisto'lu maceranın bizleri beklediğini öğreniyoruz. Bunun yanında kara kaplanın döndüğü ve el Morisco ' nun renklendirdigi bir güzel maceranın da bizleri beklediğini öğreniyoruz. Lal kitap Zagor piu No 6 Mangianti 'nin
harika çizgileriyle  yaşama geçirdiği fantastik bir macerayla biz Zagor tutkunlarını bekliyor. Şimdi sırada sessiz ve sakin bir ortamda bu değerli eserleri okumak var. Lal kitap' a kucak dolusu, Mylos kitap' a ise avuç dolusu teşekkür ediyorum.

caretta

Bayram Bey benim siparişlerim yolda ama elime ulaşması en az bir hafta sürer. Batuhan Bey'in editoryal yazısını ben de merak ettim.
Yalnız sözünü ettiğiniz "Mefisto" ve "Kara Kaplan" maceraları çok ileri sayılarda. Mefisto 738; Kara Kaplan 756.sayıda!
Mylos Kitap ise henüz 709.sayıda. Acaba Mylos Kitap benim bir süre önce önerdiğim bu 7 kitaplık Mefisto ve sanırım 5 kitaplık Kara Kaplan maceralarını özel bir seri (dobişko cilt gibi) olarak basmayı mı düşünüyor? Bayağı umutlandım yani.
Böyle bir yaklaşım Aylık Teks satış miktarını bayağı arttırır.

labirent

Tam macera Dobişko Tex ciltleri çeyrek altın gibi yok satar. Ben dobişko ciltlerden yanayım. Öyle tekli sayılar bana göre değil. Lal de Tex Willer serisini dobişko basmalı.

Kinowa59

Merhaba değerli Caretta dost. Ben de değerli Rossi dost'un Mylos aylık Tex No 7 sayıdaki editoryal yazısını okuyunca, " keşke bu yedi sayılık Mefisto'lu macera kalın kaplı özel bir cilt olarak basılsa" diye düşünmüştüm. Ama Mylos kitap' ın böyle bir niyeti olmadığını,
 işler yolunda giderse ay da iki adet Tex çıkarabileceklerini ( temennilerinin bu olduğunu ) yazıyor. Ben de bu güzel temenni için inşallah diyorum.

YzbVolkan

Alıntı yapılan: caretta - 04 Ocak, 2024, 15:38:27Bayram Bey benim siparişlerim yolda ama elime ulaşması en az bir hafta sürer.
Batuhan Bey'in editoryal yazısını ben de merak ettim.Yalnız sözünü ettiğiniz
"Mefisto" ve "Kara Kaplan"maceraları çok ileri sayılarda.Mefisto 738;Kara
Kaplan 756.sayıda!Mylos Kitap ise henüz 709.sayıda.Acaba Mylos Kitap benim
bir süre önce önerdiğim bu 7 kitaplık Mefisto ve sanırım 5 kitaplık Kara
Kaplan maceralarını özel bir seri(dobişko cilt gibi)olarak basmayı mı düşünüyor?
Bayağı umutlandım yani.Böyle bir yaklaşım Aylık Teks satış miktarını bayağı
arttırır.

Oyle bir sey yazmiyor ustadim. Benim anladigim Tex in peryodunun daha duzgun olacagi seklinde. Zaten hem Batuhan bey hem yayinevi dobisko ciltlere karsi. Batuhan Bey daha once yazmisti.

Kinowa59

Merhaba değerli labirent dost. " Lal kitap Tex willer serisini dobisko cilt olarak basmalı" düşüncenizi çizgi düşler _İlker bey _ gerçekleştiriyor. Tex willer serisi deri ve bez kaplamalı cilt olarak dördüncüsü basılmış durumda. Ben Lal kitap aylık Tex willer serisi yanında bu ciltleri de alıyorum. Kitaplığımda görsel olarak da çok güzel görünüyor. Fiyatı pahalı ama ne yapayım ki söz konusu olan Tex ise gerisi teferruat dır diye düşünüyorum.

caretta

Bayram Bey sizin haberiniz üzerine İlker Özer dostumu arayarak Teks Willer 4.kitabı ayırttım.
Bende olan ilk 3 cilt bez kaplamalı. Sanırım siz de bu bez kapaklılardan alıyorsunuz.

Kinowa59

Değerli Atilla bey dost,  öğretmen olduğunuz için mutlaka bilirsiniz.  Karaoğlan ve Tex'ten de gördüğümüz gibi tarihi ve  antik değerli kitaplar deri kaplama olur. Ben de İlker özer bey'in çıkardığı Tex willer 1_2_3_4 ciltlerini deri kaplama olanlardan aldım.