Brendon - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 22:18:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Alıntı yapılan: Ralph - 15 Nisan, 2015, 22:19:51
Dylan Dog'a göre daha derli toplu daha oturmuş, çok daha güzel bir çizgi roman bu. Dylan Dog'un zayıf senaryosunun, başarısız çizimlerinin toparlandığı bir nevi Geliştirilmiş Dylan Dog bu...

Yine de mükemmel olmasa da herkese tavsiye ederim. İçinde harika öyküler var. ben şu an için 3 cilt alabildim. İlk cilt ilk hikaye harici gayet güzeldi hepsi.

Dylan'a bana göre on basan. Ama İtalya'da bile arkasında kalan satış rakamları ile beni üzen harika eser. Biri senaryo olarak Tex gibi kendini tekrarlar iken öbürü senaryo ve çizim olarak kendini yenilerken neden diyor insan..................
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Ralph

Alıntı yapılan: hennessy - 15 Nisan, 2015, 22:22:25
Dylan'a bana göre on basan. Ama İtalya'da bile arkasında kalan satış rakamları ile beni üzen harika eser. Biri senaryo olarak Tex gibi kendini tekrarlar iken öbürü senaryo ve çizim olarak kendini yenilerken neden diyor insan..................

Çizgi roman okurları genel olarak gelenekçi bir kafaya sahip tüm Dünya'da. Neden bilmem yeniliğe kapalı bir çizgi roman okuru var. Alışkanlıklardan çabuk vazgeçemiyor. Brendon Dylan Dog'u satışlarda 10'a katlamalıydı dediğiniz gibi ama sanırım alışkanlık meselesi. Brendan'ın hikayeleri oldukça kaliteli ve kendini tekrar etmiyor. Dylan Dog ise sanki biraz... Ne bileyim. 3 dakikada yazılıp çizilmiş gibi. Dylan Dog bir olaya karışır, olayı ihbar eden kadınla birlikte olur, son sayfada da Groucho'nun fırlattığı tabancayla yaratığı öldürür ve son. Her sayıda böyledir.

Aynı tarz çizgi roman oldukları için karşılaştırdım Dylan Dog'la... Yoksa okuyucusuna elbette saygı duyuyorum ama Brendon biraz daha ilgiyi fazlasıyla hak ediyor.

HacıGeraltEmmi

Dylan'da iyi macera çok az..
Brendon'da kötü macera yok denecek kadar az...
Okur kısmı sonunda doğruyu bulacaktır elbet. :)

hennessy

Claudio Chiaverotti facebook sayfasından anladığım kadarı ile 126 sayfalık renkli bir hikaye ile geri dönüyor aramıza.

altay1944

Sorun bende mi bilmiyorum?Herkesin sevdiğini ben sevmedim kimsenin sevmediğini ben çok sevdim...Fazla lirik olmasın konu çizgiroman.Nathan sevdim ...Yalnızım.Julia sevdim...Yalnızım.Brendon sevdim..Yalnızım.Benim sevdiklerimin başına kötü şeyler geliyor en iyisi sevmeyeyim.Süper heroları asla sevmedim,sevemedim.Ama onların satışı daha iyiymiş.Zagor ,teks sevmedim satışları rekormuş.ne demeli.Acaba diyorum çizgiromanı vakit geçirmek için mi okuyoruz.Hiç kahramanı okurken tahlil yapmaz mısınız?Bir yazı veya bir panel görünce saatlerce beyin jimnastiği yapmaz mısınız?Neyse boşverin nasıl olsa yalnızım...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

kalidor

Alıntı yapılan: hennessy - 16 Nisan, 2015, 09:14:56
Claudio Chiaverotti facebook sayfasından anladığım kadarı ile 126 sayfalık renkli bir hikaye ile geri dönüyor aramıza.

Bence olay Claudio Chiaverotti'de bitiyor. Chiaverotti'nin yazdığı Dylan öyküleri de farkettiriyor.
Crom! Ölüleri Say...

hennessy

Alıntı yapılan: kalidor - 16 Nisan, 2015, 11:45:07
Bence olay Claudio Chiaverotti'de bitiyor. Chiaverotti'nin yazdığı Dylan öyküleri de farkettiriyor.

Galidor kardeşime katılıyorum. Claudio yazdığı zaman hikaye atmosferi başka oluyor. Birde işin içine Lola girdimi bunun adı resital oluyor.  altay1944 bunun yalnızlık ile değil karaktere olan bağlılık ile ilgili. Nathan duygusal ve çoğu zaman yalnız. Brendon duygusal ve çoğu zaman yalnız. Buda bizim o karakterde gördüğümüz ve sevdiğimiz yani bize uyan yanlarından bir kaçı.

hennessy

hennessy

HacıGeraltEmmi

Bakalım Brendon'ın son cildin ilk macerasındaki bu uyanık suratlı arkadaş sizlere kimi hatırlatacak :D

Ahmet Oktay

rumar80

hanac

kalidor

Oooo harika bir haber!!! Bu anlaşmasi olan son albüm degildir inşallah  :'(
Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Alıntı yapılan: designer73 - 19 Eylül, 2015, 21:43:42
Bakalım Brendon'ın son cildin ilk macerasındaki bu uyanık suratlı arkadaş sizlere kimi hatırlatacak :D

LOTR izlemesem Klaus Kinski derdim. ::)

Crom! Ölüleri Say...