Brendon - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 22:18:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Brendon'a tip olarak maceralar ilerledikçe insan alışıyor diyelim.
Hikayeleri özellikle 7.ciltten sonra çok daha iyi, çizimlere ise diyecek bir şey yok zaten.
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Birde şu masalımsı konuları uyarlamasalar çok daha iyi olacak... :-\ ::) :)

OZAN BALIM

Ben Brendon'ın edebiyata atıf yapan maceralarını çok sevdim.

rumar80

Sonunda onüç cildi de okumayı tamamladım. Sonuç: Brendon gerçekten Dylan'ın gelecekte yaşayan versiyonu, AMA ilginç bir şekilde Dylan'dan daha naif ve güzel buldum. Dylan'ı almasam da Brendon okumaya devam.

DAMPYR

Brendonda Dylana oranla konular daha oturaklı.... 8) :D :)

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 19 Mayıs, 2014, 08:48:18
   Sonunda onüç cildi de okumayı tamamladım. Sonuç: Brendon gerçekten Dylan'ın gelecekte yaşayan versiyonu, AMA ilginç bir şekilde Dylan'dan daha naif ve güzel buldum. Dylan'ı almasam da Brendon okumaya devam.

Umar reisi de safımıza kattı böylece. Dylan out Brendon forever....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Alıntı yapılan: rumar80 - 19 Mayıs, 2014, 08:48:18

Doğru yolu bulan doktorumuzu bende kutluyorum.  :)
Brendon forever, Dylan ekürisi.  ;)
Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi

Brendon candır!
Ama Dylan'mı Nathan'mı diye soran olursa Dylan derim konuyla alakasız bir şekilde ;D

rumar80

Alıntı yapılan: designer73 - 19 Mayıs, 2014, 22:26:08
Brendon candır!
Ama Dylan'mı Nathan'mı diye soran olursa Dylan derim konuyla alakasız bir şekilde ;D
.
Nathan deyip ortalığı bulandırmayalım sayın 73. Nathan açık ara öndedir. Biz diğer sıralamaya bakıyoruz ki Dampyr arkadan koptu geliyor....

altay1944

dylan,tex,martin,,,,İlgniçtir hemen hemen tüm çizgiroman kahramanlarında bir şeyi farkettim .Bir olay olur kahramanımıza gelirler yardım veya para karşılığında bu işi çözmeleri istenir.işte bonelli çizgiroman gerçeği.Bu konuyu en iyi okutanların başında kesinlikle brendon geliyor.Gerek olayı ele alış biçimi gerekse çizgileri ile benim vaz geçilmezlerimden.Ve bir kurguyu değinmeden geçemeyeceğim brendon da son ana kadar katil (-ler) belli olmuyor..Kesinlikle okunması gereken bir seriiii
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

DAMPYR

Alıntı yapılan: altay1944 - 21 Mayıs, 2014, 09:55:46
dylan,tex,martin,,,,İlgniçtir hemen hemen tüm çizgiroman kahramanlarında bir şeyi farkettim .Bir olay olur kahramanımıza gelirler yardım veya para karşılığında bu işi çözmeleri istenir.işte bonelli çizgiroman gerçeği.Bu konuyu en iyi okutanların başında kesinlikle brendon geliyor.Gerek olayı ele alış biçimi gerekse çizgileri ile benim vaz geçilmezlerimden.Ve bir kurguyu değinmeden geçemeyeceğim brendon da son ana kadar katil (-ler) belli olmuyor..Kesinlikle okunması gereken bir seriiii
Zaten Katilli Maceralarda baştan Katilin belli olması işin okuma zevkini kaçırıyor.Sonrada hiç ummadığımız birisi çıkıyor Katil... ::) :P :o

HayalGücü

Brendon'un benim de en çok beğendim kısmı golünü son dakikada atması(katilin yada gizemin son 5-10 sayfada açığa çıkması). Golde genelde tatmin edici oluyor :)

kalidor

Brendon'un 12. cildini okuyordum da Ümit Kireççi'nin Woyzeck ile ilgili editoryal yazısının devamı çıkmamış. Normalde her maceranın başında birer sayfa oluyordu ama 2. maceranın başında yok, 3. maceranın başında ise olmayan sayfanın devamı geliyor.  Bendeki ciltte de sorun olabilir tabii. 13. ciltte bununla ilgili bir düzeltme var mı?
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Cilt 14'de de güzel hikayeler devam ediyor... 8) :D :)

ÇÖL İNSANI (40. Albüm, Yazar: Claudio Chiaverotti; Çizer: Cristiano Spadavecchia): Büyük Karanlık'ın çökmesinden önce Mars'a giden bir uzaygemisi, dönüşünde Dünya'ya bilinmeyen bir virüs getirmiştir. Aradan geçen onca yılın ardından bu olay çöl göçerlerinin hafızasında bir efsane halini almıştı. Ama gün gelip Brendon'ın hayatını etkileyecekti...

SİHİRBAZIN İNTİKAMI (41. Albüm, Yazar: Claudio Chiaverotti; Çizer: Lucia Arduini): Lostown kasabasında, aniden ortaya çıkan genç bir sihirbazın çılgınca bir gösterisine ve ölümüne şahit olan Brendon, içine düştüğü şeytani bir yanılsama sanatı tuzağından kurtulabilmek için elinden gelen her şeyi yapmak zorundadır.

CİNAYETİN İZİ (42. Albüm, Yazar: Claudio Chiaverotti; Çizer: Emiliano Simeoni): Kayıp bir vadide güzeller güzeli Fay ile yaşamaya başlayan Brendon, bulduğu huzur dolu günler sayesinden, belki de ilk defa sakin ve düzenli bir hayatı yaşamaya başlamıştır. Ama bu sakin yaşam, belki de aslında inanılmaz bir kâbusu içinde barındırmaktaydı?

antiochia

Brendon'a başlamayı düşünüyorum da..Hangi ciltten başlayayım ve tavsiye eder misiniz?