Brendon - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 22:18:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Gambit - 14 Mayıs, 2013, 20:14:10
Ben ilk 2 cildi almistim ama dylan dog dan az daha iyi bir cizgi roman oldugunu gorunce, birakmistim

son maceralar iyi diyorlar ama bu yayin bollugunda, brendon a daha cok sira var benim icin maalesef.
Brendonu al Hemşerim pişman olmazsın.Brendonda konuların sonuçları ayağı basan gerçeklere bağlanıyor.o bile Brendona ayrı bir güzellik katıyor... 8) 8) 8)

Gambit

Alıntı yapılan: rumar80 - 14 Mayıs, 2013, 20:23:05
  Vallahi bro'yla hemfikirim bu konuda.

hahaha, herkes bro diyor bana sanki, dur degistireyim su ultimate collector olayini biraz  ;D

HacıGeraltEmmi

Kara Ay'ın Dönüşü  adlı macera da oldukça iyi, son macera da iyiye yakın (çizimler on numara o ayrı) sayılabilir.

Yalnız kafama takılan bir şeyi sormadan geçemeyeceğim. Şöyle ki; bazı maceralarda çeviriden kaynaklı olduğunu düşündüğüm bozuk diyaloglarla karşılaşıyoruz. Çevirmen aynı olduğuna göre bu durum nasıl izah edilebilir. "A-AMA", "S-SEN", "H-HAYIR" her cümlede böyle kekeleme olur mu arkadaş :D Bir de cümle başlarındaki "AMA"lar var; "AMA SEN NE DİYORSUN", "AMA NELER OLUYOR" vs. birsürü böyle garip başlayan cümle okuma şevkine limon sıkıyor insanın.

HayalGücü

Alıntı yapılan: designer73 - 15 Mayıs, 2013, 18:54:33
Kara Ay'ın Dönüşü  adlı macera da oldukça iyi, son macera da iyiye yakın (çizimler on numara o ayrı) sayılabilir.

Yalnız kafama takılan bir şeyi sormadan geçemeyeceğim. Şöyle ki; bazı maceralarda çeviriden kaynaklı olduğunu düşündüğüm bozuk diyaloglarla karşılaşıyoruz. Çevirmen aynı olduğuna göre bu durum nasıl izah edilebilir. "A-AMA", "S-SEN", "H-HAYIR" her cümlede böyle kekeleme olur mu arkadaş :D Bir de cümle başlarındaki "AMA"lar var; "AMA SEN NE DİYORSUN", "AMA NELER OLUYOR" vs. birsürü böyle garip başlayan cümle okuma şevkine limon sıkıyor insanın.
:D
Benimde dikkatimi çekti. "ama" ile başlayan çok cümle var.

DAMPYR

Kara Ay Brendonun ezeli düşmanı olduğu için o maceralar çok daha güzel oluyor.... 8) :D ;)

DAMPYR

Alıntı yapılan: Phoney - 15 Mayıs, 2013, 19:58:54
:D
Benimde dikkatimi çekti. Fatih Okta'nın çevirilerinde "ama" ile başlayan çok cümle var.
Orjinali öyle olmasın... ??? :D ;)

HayalGücü

Alıntı yapılan: Gölge Adam - 15 Mayıs, 2013, 20:02:21
Orjinali öyle olmasın... ??? :D ;)
Bilmiyorum olabilir.
Şu an ben hem Caravan hemde Brendonu okuyorum. Caravan'da da ama ile başlayan cümleler fazlasıyla var.

darkwood

Alıntı yapılan: designer73 - 15 Mayıs, 2013, 18:54:33

Brendon 9.cilt yine Chaverotti'nin birbirinden güzel 3 hikayesi ile oldukça sürükleyiciydi.
Kitabın tek dezavantajı ise üzerinde sadece bir karakter resmi bulunan birbirine benzer dış kapakları ( ! ) kapaklar kitap satışları için kitabın vitrin yeridir.  Julia gibi siyah zemin içine orjinal kapaklardan bir tanesini koyarlarsa çok daha iyi olur ve böylece kitabın albenisi ile birlikte satışlarına da faydası olur şüphesiz..

Darkwood Sakinleri..

altay1944

Adaşım bu görüşünün  sonuna kadar arkasındayım öyle ki hangi sayıyı aldım,hangi sayıyı okudum karmaşası bile yaşıyorum.İlker bu kapak olayını bir elden geçirmeli.Veya anket yapsın okuyucu ne/nasıl kapak istiyor diye.Fena fikir değil ...ne dersin.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

darkwood

Alıntı yapılan: altay1944 - 19 Haziran, 2013, 17:46:21
Adaşım bu görüşünün  sonuna kadar arkasındayım öyle ki hangi sayıyı aldım,hangi sayıyı okudum karmaşası bile yaşıyorum.İlker bu kapak olayını bir elden geçirmeli.Veya anket yapsın okuyucu ne/nasıl kapak istiyor diye.Fena fikir değil ...ne dersin.
Aklın yolu birdir, ne diyelim.  ;)
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Bu Fikre bende katılıyorum.İlk maceranın kapağını yada en güzel çizilmiş olan maceranın kapağı konabilir... 8) :D ;)

Gambit

darkwood katiliyorum dostum

brendon in kapaklarinin hic albenisi yok. Arada tek tuk boyle kapak cikarsalar olurda, hep boyle kapak olunca cazibesini yitiriyor.

Babamin bir sozu vardi, hep hatirlarim: Koleksiyondaki orjinal cizimlere baktikca, bunlar kitabin kendisinden guzel derdi

brendon in ici kotudur ayri konu ama kapagi ozensiz ve tekduze olmamali

PS: az once buzlu soguk su ictim, bogazim agridi, en iyisi bir de sicak cay iceyim de rahatlatsin

hennessy

Aşk ve karanlıklar-Dünyanın Sınırlarındaki Yol-Kainatın Ötesinde
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Brendon 10 yine bildiğimiz tek düze kapak düzeni ile çıktı, Umarım bundan sonra yeni kapaklar için kolları sıvarlar.
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Sanırım bu kapak düzenine alıştılar.pek değiştirmeye niyetleri yok gibi... ::) :D :)