Star Wars: The Clone Wars

Başlatan rumar80, 22 Eylül, 2010, 16:19:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Ikinci üçlemenin ikinci filmi klonlarin saldirisinin hemen ardindan Cumhuriyet'in ayrilikçilarla yaptigi ve Yeni bir umut filminde Obi Wan Kenobi'nin genç Luke'a bahsettigi bir dönemi anlatan Klon savaslari serisi ayni adli filmin hemen biraktigi yerden devam eder. Artik Anakin'in de bir Padawan'i vardir ve Cumhuriyet galaksinin degisik noktalarinda degisik kahramanlari tarafindan savunulmaktadir. Bu kahraman bazen Anakin Skywalker olurken, bazen usta Yoda bazense sadece bir klon askerinin gözünden macera anlatilir.
   Farkli karakterler, degisik mekanlar ile Star wars evreni ile iyi bir baglanti kuran bu dizi ayni zamanda küçükleri de bu rüzgarin içine çekmektedir. 4.5 yasimdaki kizim su anda gerçek bir fan olup evdeki çizgi romanlarimi karistirmakta, CNBC-E'de birlikte filmleri seyretmekte ve bazen de evde isin kiliçlarimiz ile savasmaktayiz.
   Hafta sonlari 12'de CNBC-E'de ve hafta içleri Cartoon network'de yayinlanan bu serinin ABD'nde iki sezonu tamamlandi. Üçüncü sezon da geçen Cuma basladi.
   Star wars sevenlerin izledigini düsündügüm bu seriyi diger dostlara da öneririm.
  Güç sizinle olsun

V

Ilk sezonu vasat bulmustum ama 2. sezon gerçekten iyiydi.3. sezonun biraz birikmesini bekliyorum.

Gün geçtikçe iyiye giden bir dizi.. :)

"İstemem,eksik olsun.."

emre ozdamarlar

Araya bir parantez acarak Star Wars: Clone Wars animasyonundan da bahsedelim, zamaninda gözden kacmis olabilir.
Episode 2 ve 3 arasini anlatan toplam 25 bölumden olusan (her bölum 3-4dk.) 2 boyutlu bir animasyondu, General Griveous'un ilk ortaya cikisi falan bu seride olmustu.

rumar80

Üçüncü sezon Ahsoka agirlikli gidecek gibi duruyor. Aslinda benim için de Ahsoka önemli bir karakter. Bir anda Anakin'in hayatina girdi, padawan oldu. Ben ne zaman ve nasil ölecegini merak ediyorum. Çizgi dizi için yaratilmis bir karakter olsa da onun ölümü de (Sith'in intikaminda olmadigina göre) Anakin'in karanlik tarafa geçisinde çok etkileyici olacaktir.

alan ford

Alıntı yapılan: rumar80 - 29 Kasım, 2010, 10:44:57
  Üçüncü sezon Ahsoka agirlikli gidecek gibi duruyor. Aslinda benim için de Ahsoka önemli bir karakter. Bir anda Anakin'in hayatina girdi, padawan oldu. Ben ne zaman ve nasil ölecegini merak ediyorum. Çizgi dizi için yaratilmis bir karakter olsa da onun ölümü de (Sith'in intikaminda olmadigina göre) Anakin'in karanlik tarafa geçisinde çok etkileyici olacaktir.

Ahsoka benim için de çok önemli. Jedi alemenin tartismasiz en sevimli elemani. O degilde ölümünde Anakin'in parmagi çikarsa Jedimis, Sithmis dinlemem basarim tokadi. Sonrasinda  beni kirmizi isin kiliciyla kaç parçaya dograrsa dograsin umurumda degil. 
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

V

Alıntı yapılan: JuDaS - 22 Eylül, 2010, 22:19:04

Ilk sezonu vasat bulmustum ama 2. sezon gerçekten iyiydi.3. sezonun biraz birikmesini bekliyorum.

Gün geçtikçe iyiye giden bir dizi.. :)

Ben üçüncü sezona başlayamadım ama 4. sezon başladı,3 bölüm yayınlandı bile..

"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Nihayet doğru dürüst bir bölüm izledik :)

Duel of the Sith'e hakketten özlemişim.Sidious'u nihayet doğru dürüst duel yaparken gördük. Savage onun için çerezdi zaten oda biraz paslanmış kollarını hareket ettirmek için ikisini sağa sola vurarak halletti.Maul'u harcamak için ikinci bir plana bıraktı izleyin.

http://www.youtube.com/watch?v=PNRGYqu-0vw

rumar80

Alıntı yapılan: hennessy - 26 Eylül, 2011, 23:39:47
izliyorum ama üzülerek :(

Dizi beni yorduğu için üçüncü sezondan beri izlemiyorum.

ercoktay

Disney Clone warsu iptal etti. Diğer bir çok yapım aşamasındaki proje de şuan iptal gözküyor. Çok güzl 2 oyun geliyordu. Onların da geliştirilmesi ikinci bir emre kadar durduruldu. Adi Disney.

Pulluk

Final bölümü 2 hafta kadar önce yayınlandı ve bildiğiniz pat diye bitiverdi dizi.   >:(
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

hennessy

Alıntı yapılan: BulentT - 18 Mart, 2013, 11:13:39
Final bölümü 2 hafta kadar önce yayınlandı ve bildiğiniz pat diye bitiverdi dizi.   >:(

Lucasfilm Animation, yolunu değiştiriyor; Detours'un yayını ertelendi (belki iptal), Clone Wars sona yaklaştı.

Bir sonraki Star Wars üçlemesine odaklanan yeni bir döneme girerken, Lucasfilm de animasyon yapımları için yeni bir yol çizdiğini açıkladı. Şu an yayınlanan, henüz yayına dahi başlamayan, ve yeni projelerden biri olan animasyon dizilere ilişkin gelişmeleri, haberimizin devamındaki resmi duyuruda bulabilirsiniz.

"Önümüzdeki aylarda hakkında daha çok detayın verileceği yeni bir dizinin, daha önce Star Wars film ve dizilerinde hiç değinilmemiş bir dönemi kapsayacağını açıklandı.

Bu değişiklik doğrultusunda, Star Wars: Klon Savaşları ve henüz yayınlanmaya başlamamış Star Wars Detours dizileri ile ilgili bazı önemli kararlar alındı.

Başarı ile dolu beş sezonun ardından, Klon Savaşları'nı artık yavaş yavaş sonlandırmamız gerektiğini düşünüyoruz. Stüdyo artık Cartoon Network için yeni bölümler üretmeyecek olsa da, biz yeni Klon Savaşları hikaye örgüleri üzerinde çalışıyoruz.

Geçtiğimiz yıl Celebration VI da George Lucas, Seth Green ve Todd Grimes'ın yapımcılığını üstleneceği komedi animasyon dizisi Star Wars Detours'u tanıtmıştı. Detours, biz yeni bir Star Wars üçlemesi için harekete geçmeden önce düşünülmüş ve üretilmişti, ama şimdi üzerinde çalışmamız gereken yeni bir üçleme olduğundan, Lucasfilm olarak Bölüm 7 öncesi bir komedi yayınlamanın ne kadar anlamlı olabileceğini düşündük. Sonuç olarak, Detours' u ileriki bir tarihte yayınlamak üzere ertelemeye karar verdik."

Yeni Star Wars animasyon dizisinin, biz hayranları yeni üçlemeye alıştırmak için Bölüm 6-7 arasında geçeceğini tahmin etmek yanlış olmaz.
Detours henüz yayına dahi başlamadığı için yaşanan gecikme (ve belki iptal) çok etkilemese de, Klon Savaşları'nın sona erecek olmasına dizinin hayranları sosyal medyada tepki gösteriyor, kimileri ise "geç bile kalındı" diyor.
http://starwars.com/news/a-new-direction-for-lucasfilm-animation.html

Alıntı:yildizsavaslari.com

ferzan

Bu dizi, uzun bir aradan sonra efsanevi bir 7. sezon ile geri döndü ve 4 Mayıs Star Wars Günü 'nde final bölümü yayınlanmak suretiyle takipçilerini gözyaşları ve orgazm kasılmaları eşliğinde bırakarak selamını çaktı ve kapıyı ardından kapadı.

7. Sezon Fragmanı; https://www.youtube.com/watch?v=yZ6-hqu7OhE
    7. Sezon diğer fragmanın 2019 Comic Con 'daki ilk gösterimi ve milletin kendinden geçmesi; https://www.youtube.com/watch?v=qkUr0JA6L30

Bu diziye başlamak yıllardır aklımdaydı ama şu ya da bu sebeple hep ertelemiştim. Öncesinde film olarak yayınlanan ve giriş niteliği taşıyan Clone Wars animasyonunu da seneler evvel izlemiş, aralarda birkaç kez daha izleyerek hafızamı tazaelemiştim. Birkaç ay önce depreşen Star Wars damarım sonucu hem Marvel dönemi çizgi romanlarını Türkçe yayn sırasıyla okumaya, hem de Dark Horse dönemi Klon Savaşları ciltlerini ikinci kez yutma işine girişmiştim. Bu esnada dizinin de ilk iki sezonunu aradan çıkarmış oldum.

Şunu söylemem lazım, ben bu animasyon diziyi çok rahat The Mandalorian dizisine tercih edermişim. Çok daha sağlam hikayeler, çok daha sağlam boşluk doldurmalar ve çok daha sağlam detaylandırmalar söz konusu hikaye anlatımı olarak. Hani, bu seri live action olup da The Mandalorian animasyon serisi olsa olurmuş açıkçası. Şimdilik izlemeye ara verdim, 3. sezona ne zaman geçerim bilmiyorum ama bu dizinin parlayan yıldızı Ahsoka Tano 'nun, Clone Wars harici Rebels dizisinde yetişkin kadın halini gördükten sonra live action olarak ilk kez görüleceği yapım The Mandalorian 'ın ikinci sezonu olacağına dair haberlere denk geldim. Hem de Rosario Dawson tarafından canlandırılacak orta yaşlı bir Ahsoka Tano ihtimaline ilişkin haberler...Umarım doğrudur, umarım gerçekleşir.

Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com