Marmara Çizgi: Yorumlar, Eleştiriler, Temenniler

Başlatan hanac, 02 Ekim, 2010, 13:14:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

darbove

Alıntı yapılan: Nightrain - 18 Ağustos, 2020, 23:31:20
Yeni bir seri basacaklarmış.
Solo yazıp yeni seri yazmışlardı. DC'nin bastığı solo adında seri var o olabilir diye tahmin ediyorum. Başka bir fikrim yok. Solo leveling var manhwa olarak. Onun olmadığını gönderide cevap olarak yazmışlardı. Dc'nin solo serisi yüksek ihtimal şahsi düşüncem o yönde.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Kauss

Herkesi mutlu etmek mümkün değildir ama, instagram'da solo postunun yorumlarına şöyle bir göz gezdirdimde; yeni baskı yapılması ve başlayan serileri bitirmeden yeni serilere başlanmasına tepki gösteren az kullanıcı da yok değil.

esattr

Nomad

Şu başlık her hareketlendiğinde Yalnız Kurt ve Conan umuduyla tıklıyorum.
Hayal kırıklığım akabinde fuara gelir herhal diye avunuyorum.

dayıcomics

Alıntı yapılan: hellion - 18 Ağustos, 2020, 23:15:15
  Kendilerinden resmi bir açıklama gelmedi ama dediğinizin doğru olduğunu düşünerek yazıyorum. Açıkçası pek şaşırmadım. Ben sadece X-men değil başka  bazı çizgiromanları da uzun süre basmayacaklarını düşünüyorum. "Artık hiç basmayacağız" deyip tepki çekmek de istemiyor olabilirler belki, bilemiyorum. Marmara çizgi çok beğendiğim çizgiromanları basan bir yayıncı, bu yüzden kendilerini severim. Ama nasıl olduysa bütün bastıkları yayınlar satmıyor. Ki kendileri de bunu sık sık vurguladılar. Artık şanssızlık mı diyeyim ne diyeyim bilemedim.
  Bu arada bu tip "uzun süre basmayı düşünmüyoruz", "çok yavaş da olsa basacağız" gibi söylemler aslında malumun ilanını mı geciktiriyor diye düşünmüyor değilim. Yarıda bırakılan serileri, değişen kağıt kalitesini falan konuşuyoruz ama durum başka bir yere gidiyor. Ben her geçen gün daha karamsarlaşıyorum.

Marmara Çizgi'nin instagram sayfasıyla yazıştık, bilgiyi oradan aldım. Marvel'ın hala en çok satan serisi olan X-Men, Türkiye'de nasıl satmaz anlamıyorum. Bana bazı bastıkları X-Men'lerin baskı bitiş sürelerini de söylediler, gerçekten yurdumda X-Men sevilmiyor ve okunmuyor.

pizagor

SOLO'yu Marmara'nın twitter hesabında gördüğümde ilk aklıma gelen nedense yeni bir kahraman olmadı.

'SOLO'nun çağrışımı bende, Amazing Fantasy#15 ve Hulk#181 ile başlatılan sürecin devam ettirileceği ve SOLO seri başlığıyla, birbirinden tamamen bağımsız, alakasız, sürekliliğin olmadığı bir şekilde raflara verileceği şeklinde oldu açıkçası. Tabiki bu gayet uzak ihtimal ama fena fikir de değil hani :)

SOLO'nun altından ne çıkacak, merakla bekliyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

memospinoz

Alıntı yapılan: esattr - 19 Ağustos, 2020, 09:17:21
Yoksa bd olan Solo mu GELİYOR?

Hangisi ama? Martin'in hayvan süper kahramanlı serisi mi? Yoksa Rochier'in 2015 Bataclan terör saldırısı ile ilişkilendirdiği albüm mü? Sanmıyorum bu serilerin satabileceğini.

Darbove'nin de dediği gibi bence de bu "Solo" DC'nin Solo'su olacak. 3 adet Eisner ödülü almış bir seri ve belki de 12 sayıdan sonra devam ettirilememiş ama yine de değişik bir tat arayanlara hitap edecek bir seri. Peki nasıl basılır sorusuna ise bir şey diyemiyorum, benimki sadece bir tahminden öteye geçmez ama bence tek cilt yerine 12 ayrı fasikül olarak gelebilir.

Thoraman

"solo" logosu için biraz sağa sola bakındım ancak benzer bir şey göremedim. büyük bir değişiklik yoksa, normal şartlar altında yayınlanan serilerin logolarını hiçbir yayınevi bozmuyor. bence başka bir durum söz konusu.

Nightrain

gamlıbaykuş

Solo açıklandı, yerli yazar ve çizerlerin üretimlerini barındırıyor. İlk kitap Cem Özüduru' ya ait Gece Acıkması.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

darbove

Çok sağlam ters köşe yedik  ;D

https://www.facebook.com/169392573114632/posts/3138778129509380/

"Beyninizi kemiren, tüylerinizi ürperten ama bir yandan da merakınızı okşayıp sizi kıskacına alarak kendisine çeken bazı hisler vardır. Gece loş bir sokakta köşeyi dönerken karşınıza ne çıkacağını bilememenin tedirginliği; güne dair içinizde kalanların, uyku öncesi gözlerinizi kapattığınızda alevlenen, boğulmuş öfkesi; hiç tanımadığınız insanların kulağınıza çalınmış hazin trajedilerinin bilincinizin derinlerinde yankılandırdığı dehşet...

Gece Acıkması ve Diğer Hikâyeler'in sayfaları, bugüne kadar yayımlanmış dört çizgi roman albümünün (Zombistan 2008, Şafak Ayazı 2010, Bir Zamanlar Sahalarda 2015, Perihan 2017) yanında pek çok senaryo (Baskın 2015, Housewife 2017, Börü 2018) ve kısa hikâyeye de imza atmış, Perihan kitabı sinemaya uyarlanan Cem Özüduru'nun en beklenmedik anlarda insanın kafasında dönmeye başlayan bu hislerin cazibesiyle yazıp çizdiği hikâyeleri içeriyor.

Marmara Çizgi, yerli sanatçı odaklı yeni Solo dizisinin ilk kitabını gururla sunar."
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

nicholaihel

Instagram hikayelerinde yakında çıkacak bir çizgi romandan için "ağlamaya hazır olun" demişler. Hangi kitap/seri acaba? Bilenler bir el atabilir mi :)

ghostrider

Merhaba Yürüyen Ölüler serisi ne zaman basılıp bitirilecek?
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Nightrain

Alıntı yapılan: nicholaihel - 05 Nisan, 2021, 15:09:00
Instagram hikayelerinde yakında çıkacak bir çizgi romandan için "ağlamaya hazır olun" demişler. Hangi kitap/seri acaba? Bilenler bir el atabilir mi :)

I Kill Giants