Marmara Çizgi: Yorumlar, Eleştiriler, Temenniler

Başlatan hanac, 02 Ekim, 2010, 13:14:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicholaihel

İnanılır gibi değil. Yılların okuruyum ilk defa başıma böyle bir durum geliyor. Yalnız Kurt 27 için sipariş şimdi de ayın 27'sine ertelenmiş! Ben ayım 1'inde vermiştim bu siparişi. 26. Sayı, Berlin 3 tamam olup 27. Sayı için bu durum nasıl oluyor ben anlayamıyorum artık........

nicholaihel

Finali böyle oldu.....

Yalnız Kurt ve Yavrusu Cilt 27
adlı ürün kısa süreli tedarik problemi yaşadığı için iptal edilmiştir.
Tarafınıza 7 iş günü içerisinde ücret iadesi yapılacaktır.
(odakitap)

kedidiro

Alıntı yapılan: nicholaihel - 22 Nisan, 2021, 18:16:30
Finali böyle oldu.....

Yalnız Kurt ve Yavrusu Cilt 27
adlı ürün kısa süreli tedarik problemi yaşadığı için iptal edilmiştir.
Tarafınıza 7 iş günü içerisinde ücret iadesi yapılacaktır.
(odakitap)

Ticaretle geçinmediğim için olmalı marmara çizginin  satış stratejisini anlamakta hayli zorluk çekiyorum. Birkaç yıl önce Yalnız Kurt'un yeni sayıları tam Izmır Kitap fuarı öncesinde çıkmıştı. Hazır kitap fuarına gitmişken standlarından alayım dedim. Son iki günde gittim ki fuarın en kalabalık zamanıydı. Benimle aynı anda iki kişi daha sordu yeni sayıları, Istanbuldan yeterince kitap gelmediği için ellerinde kalmadığını söylediler... Şimdi ise pandemi yüzünden evimizden çıkamadigimizdan kitap alışverişimizi internetten yapmaya çalışıyoruz. Siz oda kitaptan ben İstanbul kitapçısından siparişimizin iptal olduğunu görüyoruz. Idefix'te zaten yok. Kadıköydeki çizgi roman dükkânlarında var dendi önceki mesajların birinde. Oraya gidemeyen ne yapacak? Sonuç olarak Marmara çizgi baobabla birlikte en çok çizgi romanını edindiğim yayınevi. Yalniz kurt neredeyse bitmek üzere bu da güzel. Bir de kitaplarını edinmek bu kadar zahmetli olmasa...

tulgan

Merhaba,

Nicholaihel'e daha önce de belirttiğimiz gibi, ödemesini aksatan kurumların dağıtımını en sona bırakıyoruz. Altını çizmek isterim, onlara mal vermiyoruz değil, dağıtımda sona bırakıyoruz. Çünkü büyük zincirlerin taahhüt edip ödemediği, bahsettiğinin çeyreğini ödediği hatta tekrar rafa çıkamaz hale gelmiş iadeleri bize yeni mal ödemesi şeklinde göndermeye çalıştığı bir garip süreçteyiz özellikle son 1 senedir. Biz derken, bütün yayınevlerine yapıyorlar. Dolayısıyla böyle bir yönteme geçtik. Size "tedarik sıkıntısı" diyorlar ama konu tamamen kendilerinden kaynaklanıyor.

"Kadıköy'de var" söylemi, gidip almanız için söylenmedi  :) Paralel Evren, Büyülü Dükkan, Özer Sahaf ve daha niceleri internet sitelerinden, Instagram'dan, telefonla vb. satış ve gönderim yapmaktadır. Tercih ettiğiniz dükkanla iletişime geçerseniz birinden biriyle alınabilir demek istemiştik.

Ayrıca, son birkaç aydır da kendi satış sitemiz mevcut:

dukkan.marmaracizgi.com.tr

Tercih etmeniz halinde bizi en mutlu edecek seçeneğimiz de sitemiz, kargo sıfırlayan ürünlerimiz, ayraçlarımız da siteden alışverişlerde mevcut :)

Alıntı yapılan: kedidiro - 24 Nisan, 2021, 00:25:28
     Benimle aynı anda iki kişi daha sordu yeni sayıları, Istanbuldan yeterince kitap gelmediği için ellerinde kalmadığını söylediler...

Fuarın son iki günü ürün tükenmelerinin en çok yaşandığı günlerdir maalesef, bizim hesap hatamız olmuş demek ki. Kusura bakmayın.

hellion

Alıntı yapılan: tulgan - 24 Nisan, 2021, 08:40:32
Merhaba,

Nicholaihel'e daha önce de belirttiğimiz gibi, ödemesini aksatan kurumların dağıtımını en sona bırakıyoruz. Altını çizmek isterim, onlara mal vermiyoruz değil, dağıtımda sona bırakıyoruz. Çünkü büyük zincirlerin taahhüt edip ödemediği, bahsettiğinin çeyreğini ödediği hatta tekrar rafa çıkamaz hale gelmiş iadeleri bize yeni mal ödemesi şeklinde göndermeye çalıştığı bir garip süreçteyiz özellikle son 1 senedir. Biz derken, bütün yayınevlerine yapıyorlar. Dolayısıyla böyle bir yönteme geçtik. Size "tedarik sıkıntısı" diyorlar ama konu tamamen kendilerinden kaynaklanıyor.

"Kadıköy'de var" söylemi, gidip almanız için söylenmedi  :) Paralel Evren, Büyülü Dükkan, Özer Sahaf ve daha niceleri internet sitelerinden, Instagram'dan, telefonla vb. satış ve gönderim yapmaktadır. Tercih ettiğiniz dükkanla iletişime geçerseniz birinden biriyle alınabilir demek istemiştik.

Tercih etmeniz halinde bizi en mutlu edecek seçeneğimiz de sitemiz, kargo sıfırlayan ürünlerimiz, ayraçlarımız da siteden alışverişlerde mevcut :)

Fuarın son iki günü ürün tükenmelerinin en çok yaşandığı günlerdir maalesef, bizim hesap hatamız olmuş demek ki. Kusura bakmayın.

Açıklama için teşekkürler. Ben de kitaplarınız için sipariş verecektim ama iyi ki beklemişim. Artık Marmara'nın dükkanından alırım. Bahsettiğiniz tarafınıza ödemelerin geç yapılması ve geri iade edilen
  kitapların perişan durumda olması çok ciddi sıkıntıları gösteriyor. Sanırım herkes zamanla yayınevlerinin sitelerinden almaya başlayacaktır.

Bu arada Sayın Tulgan bir süre önce burada sorduğum sorular vardı ama arada kaynadı. Siz yardımcu olabilir misiniz?

Şöyle bir şeyler sormuştum: " Captain America ve Thor'un devamı ne zaman gelecek? X-men ve Guardian of the galaxy'den bir şeyler gelecek mi?
                                              Herkes Yürüyen Ölüleri sormuş. Diğer image serileri'nin yeni ciltleri ne zaman gelecek?
                                              Bouncer devam edecek mi? Bir de Marmara Çizgi'nin satış sitesinde Nikopol üçlemesi hariç diğer Enki Bilallerin satışta olduğunu gördüm. Bazı sayılar diğer sitelerde
                                              bulunmuyordu. Acaba tekrar mı basılıyorlar öğrenmemiz mümkün mü?"

tulgan

Alıntı yapılan: hellion - 24 Nisan, 2021, 11:10:30

Şöyle bir şeyler sormuştum: " Captain America ve Thor'un devamı ne zaman gelecek? X-men ve Guardian of the galaxy'den bir şeyler gelecek mi?
                                              Herkes Yürüyen Ölüleri sormuş. Diğer image serileri'nin yeni ciltleri ne zaman gelecek?
                                              Bouncer devam edecek mi? Bir de Marmara Çizgi'nin satış sitesinde Nikopol üçlemesi hariç diğer Enki Bilallerin satışta olduğunu gördüm. Bazı sayılar diğer sitelerde
                                              bulunmuyordu. Acaba tekrar mı basılıyorlar öğrenmemiz mümkün mü?"

Sürmekte olan bütün serilerin devamlarını yıla yayarak devam etmeyi planlıyoruz ancak şu gün, şu ay gibi kesin bir şey söylemem mümkün değil. Guardians planımız yok, X-Men'i ise düşünüyoruz.

Geçtiğimiz yıl içinde depomuzu taşıdık, taşırken de arkada-kenarda köşede kalmış şekilde bulduğumuz bazı sayılar oldu. Instagram hesabımızdan son 10, son 5 diye duyurduklarımızın çoğu bu şekilde çıkanlardan oluşuyordu, Enki Bilal sayıları için de aynıları geçerli. Edinmek istediğiniz varsa almanızı tavsiye ederim.

hellion

Alıntı yapılan: tulgan - 24 Nisan, 2021, 12:08:29
Sürmekte olan bütün serilerin devamlarını yıla yayarak devam etmeyi planlıyoruz ancak şu gün, şu ay gibi kesin bir şey söylemem mümkün değil. Guardians planımız yok, X-Men'i ise düşünüyoruz.

Geçtiğimiz yıl içinde depomuzu taşıdık, taşırken de arkada-kenarda köşede kalmış şekilde bulduğumuz bazı sayılar oldu. Instagram hesabımızdan son 10, son 5 diye duyurduklarımızın çoğu bu şekilde çıkanlardan oluşuyordu, Enki Bilal sayıları için de aynıları geçerli. Edinmek istediğiniz varsa almanızı tavsiye ederim.

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Bütün serilerin devam edeceğini öğrendiğime sevindim. İyi çalışmalar dilerim.

kedidiro

Alıntı yapılan: tulgan - 24 Nisan, 2021, 08:40:32
Merhaba,

Dönüş için teşekkürler. Dendiği gibi yayınevinin sitesini daha aktif kullanmamız gerekiyor anlaşılan... Çizgi romanla birlikte başka kitapları da aldığımdan hepsini aynı yerden alıp aradan çıkarmayı tercih ediyordum ama marmara çizgi kitaplarını yerinden alacağız artık...

İdrava

Örümcek için tahmini bişey söyleseniz en azından...😊

darbove

Marmara son gönderisinde "Tam kapanmadan hemen sonra canavar gibi bir sanat şaheseri geliyor!" Yazıp manga manhwa tagları kullanmış. Resim kırmızı renk üzerine tablo şeklinde. Yüksek ihtimal Monster mangası geliyor. Umarım breaker,witch hunter,şeytani ilahi gibi uzun bir süredir yeni cilt gelmeyen serilere de el atarlar.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

nicholaihel

Ya yine sevinirim, belki alırım da ama Urasawa ilk kez Türkçe basılacaksa keşke elimde tam set İngilizce olan değil de başka bir serisi olsaydı.

Benim bencil yorumumu bir tarafa koyarsak :) Türkçe okur için muhteşem bir seçim olur, eğer tahmin doğru ise inşallah da devamı gelir.

hanac

Alıntı yapılan: darbove - 07 Mayıs, 2021, 18:02:12
Marmara son gönderisinde "Tam kapanmadan hemen sonra canavar gibi bir sanat şaheseri geliyor!" Yazıp manga manhwa tagları kullanmış. Resim kırmızı renk üzerine tablo şeklinde. Yüksek ihtimal Monster mangası geliyor.

İdrava

Tamam ama spiderman'in ve yürüyen ölülerin yeni cildi gelsin artık...

darkwood

Conan'ın Vahşi Kılıcının devamı da gelirse güzel olur.
Darkwood Sakinleri..

dayıcomics

Alıntı yapılan: İdrava - 10 Mayıs, 2021, 01:03:33
Tamam ama spiderman'in ve yürüyen ölülerin yeni cildi gelsin artık...

Evet yahu, iki serininde üstünde ölü toprağı var resmen.