Dünyadan Bütün Çizgi Romanlar Kalksaydi...

Başlatan Kagan, 06 Ekim, 2010, 21:16:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kagan

Dünyadaki bütün çizgi romanlarin yayinina son verildigini ve bütün eski sayilarin da yok edildigini düsünün. Sadece iki kahramanin yayinina izin verilecek ve bu iki kahramanin kim oldugu da halk oylamasi sonucu belirlenecek. Hangi iki kahramani seçerdiniz?

Listedeki 35 kahraman alfabetik siraya göre dizilmislerdir. Eksikler olabilir. Belirtirseniz onlari da eklerim...

Herkesin iki oy hakki vardir...

gamlıbaykuş

Ben Conan ve Zagor dedim. üçüncü olsaydi Wolverine derdim...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

V

Fumettide Ken Parker'i,comicste Batman'i tek geçerim.Listede Gordon ve Sandman de var :-\ ,ama sevgili Kagan 2 yasam hakki vermis. :-X Kisa çöpü çektiniz. :'( Affedin beni dostlarim. :(
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Zagor ve Asteriks.

Ama Asteriks listede yok.  :)

Not: Son siraya ekledim.

hanac

Diabolik ve Vampirella listeye eklenmistir.

Lami Tiryaki

Çizgi roman okumaya Zagor ce Tommiks'le baslamistim. Kapanisi da onlarla yapmak isterdim. Zagor ve Tommiks; birlikte basladik birlikte bitirmeyecegiz...

Selamlar
Lami

kedidiro

mister no'suz olmaz...ikincisi için o kadar düsündüm ki...Lami'nin dedigi gibi  bizim için çizgi roman 'teksas-tommiks' demekti...ama yine de karaoglan dedim.çünkü suat yalaz'in kahramani ayni zamanda eski sinemalar demek benim için...bu anketi düsündügünüz için de tesekkürler

aaciltan

Zagor ve Teks olmadan olmaz bence... Banko iki kahraman...
Fakat bence iki kahramanla sinirlandirmak biraz anlamsiz... Hepsinde ayri tatlar, renkler ve ayri kokular var...
Allahtan su anda böyle bir sinirlandirma yapma zorunlulugumuz yok...

emre ozdamarlar

Red Kit ve Tenten dedim vallahi, ben de cizgi romana Milliyet Gazetesinin verdigi bu 2 eser ile basladigim icin, gönlumdeki yerleri ayridir.

Huma

Tarkan Kurt

Ken Parker ve Tarkan dedim, ancak Conan ve Teks'te benim için çok önemli.

s.b

Tex ve Zagor'u isaretledim. Çizgiroman okumaya önce Tommiks ardindan da Teksas'la baslamistim. Sonra da digerleriyle devam etmistim. Aslinda Tommiks ve Teksas deseydimde olurdu ama artik onlar miadini doldurdu. Fakat yeniden kaliteli bir ekip tarafindan yazilip çizilseler belki de listenin basina onlari koyan çok olur. Nede olsa ilk gözagrilarimiz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

BAHADIR

Ken Parker'siz bir hayat düsünebiliyorum...Alistik zaten ama Teks'siz imkansiz...Yine de Ken ve Tex...Ötesi yok...Zagor'u nasil görmezden gelebildim ben de bilmiyorum...Zagor ve Dylan için içim kan agliyacak ama rica etsek dünya da sadece 4 yayin kalsa olmaz mi ?  ;D  ;)

s.b

Alıntı yapılan: BAHADIR - 07 Ekim, 2010, 08:39:38
Ken Parker'siz bir hayat düsünebiliyorum...Alistik zaten ama Teks'siz imkansiz...Yine de Ken ve Tex...Ötesi yok...Zagor'u nasil görmezden gelebildim ben de bilmiyorum...Zagor ve Dylan için içim kan agliyacak ama rica etsek dünya da sadece 4 yayin kalsa olmaz mi ?  ;D  ;)

Bahadir abi sen yeterki üzülme senin için Italyanlara 4 yayin bastiririz. Bizim için de iyi olur. 2 adet nedirki zaten. Yasasin çizgiroman bollugu.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

alan ford

Ilk tercihim Martin Mystere. Hem böylece Nathan, Dylan, Mister No ve hatta Zagor bile ara ara kendini gösterebilir.Özledikçe yapariz senaristlere baskiyi, baslatiriz bir imza kampanyasi bir ortak macera çikartiriz. (bu konuda Bonelli'nin Oglak yayinevinden daha duyarli olacagini varsayiyorum:)).  Ikinci tercihim Corto Maltese olacak ama O listede yok. Bitmis bir seri zaten pek kahramana da benzemiyor derrseniz lafim yok. Ama listeye ek kontenjandan girerse oyum ona.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir