Nathan Never - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 10 Ekim, 2010, 15:31:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Alıntı yapılan: drgavsever - 10 Haziran, 2014, 21:28:16
Sevgili çizgili köstebek,
Şu an yeni yayınlamış ollduğunuz Agenzia Alfa serisinin ilk kitabını okuyorum.Bazı şeyleri ilk ağızdan öğrenmek istiyorum.Alfa Ajansının ilk 3 macerasının neden orjinal renkli kapaklarına diğer serilerde olduğu gibi yer verilmemiş.Renkli iç kapaklar olmamasına rağmen, kitap 288 sayfa olmasına rağmen , neden 328 sayfa olan ve içinde renkli kapaklarıda içeren Nathan Never ciltleri gibi 30 liradan satılıyor.Tek neden teliflerdeki artış mı?Neden yayınlarınızda belli bir standart yakalanamıyor?
    Bir diğer sorum da bu hafta gelecek yayınlarınızın neler olacağı ? Bu yayınları kapaklarının resimlerinide koyarak çok yakında diyerek forumda yayınlayabilmeniz mümkün mü? Sevgilerimle...

Sevgili drgavsever,
tek tek açıklamaya çalışayım. İlk soruda bir yanlış anlaşılma var: elinizdeki kitap AA'nın ilk kitabı (orjinal sayısı) ve içinde 3 öykü var. Yani biz İtalya'da çıkan ilk 3 kitabı bir arada basmadık; doğal olarak da ayrı kapakları yok. bkz.http://www.sergiobonelli.it/scheda/7975/Agenzia-Alfa-n--1.html

fiyat konusuna gelince, evet, telif (ve satış) farkları yüzünden oluyor. Zaten sadece 40 sayfa daha ince, 30 yerine 27 de konulabilirdi, belki; fiyat politikasında tam anlamıyla sözüm geçmiyor.

3. soru, bu hafta gelecek olanlar, şu anda matbaadan beklenen Klasik Teks (eski Altın) ve Teks Yeni Maceralar. Yanına bir de Zagor special eklemeye uğraşıyoruz; ama bizim şartlarımızda kitabı yayınevinde görmeden kesin bir şey söylenemiyor.
Bu 3 kitabın da kapakları zaten forumun ilgili sayfalarında görülebiliyor.
Öyle hepsi bir arada, bu hafta bunlar, haftaya şunlar diyerek temiz temiz iş yapabilecek kadar kurumsallaşamadık.

Ve son olarak bilin ki, sevginiz karşılıklı...

Ahmet Oktay

Tam ben yazacaktım Alfa Ajansı orijinali gibi tek kitap yayınlanıyor diye sayın köstebek yetişmiş bile ;D

DAMPYR

o çıkan sayının orjinal kapağı şu.Gerçektende 3 maceralı orjinal 1.inci sayı o.... 8) ::) :D

antiochia

Alıntı yapılan: antiochia - 25 Mayıs, 2014, 00:48:06
nathan'ın bayağı hayranı var ama ben pek ısınamadım. Belki ajan olarak çalıştığı içindir. Keşke yalnız çalışsa tesadüf eseri olaylara karışsa belki o zaman okuyabilirdim...

14.ciltini tekrar okumaya, denemeye karar verdim. Açıkçası fikrimi değiştirdim..Eski ve yenileri toparlamayı düşünüyorum artık..Özellikle son iki macera güzeldi

DAMPYR

Alıntı yapılan: antiochia - 27 Haziran, 2014, 10:39:38
14.ciltini tekrar okumaya, denemeye karar verdim. Açıkçası fikrimi değiştirdim..Eski ve yenileri toparlamayı düşünüyorum artık..Özellikle son iki macera güzeldi
İlginç demekki 0okuduğun ve beğenmediğin çizgi romana bir ikinci şans vereceksin.... :o ??? ::)

antiochia

Alıntı yapılan: KIZILMASKE - 30 Haziran, 2014, 19:54:31
İlginç demekki 0okuduğun ve beğenmediğin çizgi romana bir ikinci şans vereceksin.... :o ??? ::)

Evet..Ben her zaman bir şans daha veririm..Belki alışamadığımdan ilk başta...

darkwood

Alıntı yapılan: KIZILMASKE - 30 Haziran, 2014, 19:54:31

Her çizgiroman, 2. bir şansı hakeder.
Hatta beğenilmeyen yazarı, çizeri, baskısı, eleştirmeni, yayınevi, fiyatı v.s. değişirse bu şans gittikçe katlanır.    :D
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Nathan Never'ın 92. sayısının son paneli.....

Her şeye bedel.

NIC

Alıntı yapılan: rumar80 - 17 Temmuz, 2014, 19:33:28
Nathan Never'ın 92. sayısının son paneli.....

Her şeye bedel.

Umar abi biraz daha açık yazar mısın, ben artık almıyorum ama alasım da var kararsızım

Güzel mi son sayılar

NIC

Hüseyini gördüm  sanki forumda (nemo)

rumar80

Ben genelde Nathan'dan tarafsız olamıyorum.

Bu sayıda Nathan psikiyatristin önerisi ile Ann ile tatile çıkar.... Spoiler vermeyeyim ama son panel tüm babalar özellikle de benim gibi kız babaları için damardan....

DAMPYR

Nathan Never cilt 16 güzel hikayelerle devam ediyor.Kapaklarda listeye eklenmiştir... 8) :D :)

BUZDAN KADIN (N. Never 94; Yazar: Pasquale Ruju, Çizer: Romeo Toffanetti) Nathan, bu kez evrenin doğuşunu inceleyen bir bilim adamı olan Dr. Devill'ı korumak, uzayın derinliklerindeki küçük bir astroidi incelemesi sağlamak zorundadır. O minicik taşın üzerinde bekleyen Buzdan Kadın adlı devasa bir elmas, evrenin en büyük sırlarından birini saklıyor olabilir miydi?

ÖZGÜRLÜĞE DOĞRU (N. Never 95; Yazar: Alberto Ostini, Çizer: Germano Bonazzi) Hapisten kurtulmak için tıbbi deneylere gönüllü olan eko-terörist Kevin Callaghan, sonunda aradığı fırsatı bulur ve küçük bir kızı da rehin alarak kaçar. Nathan ve May, küçük kızı kurtarmakla görevlendirilir, ama olaylar ilerledikçe gerçeğin çok farklı olduğu ortaya çıkacaktır.

SESSİZLİK PERDESİ (N. Never 96; Yazar: Claudio Fattori, Çizer: Stefano Casini) Legs, Nathan, Al ve Andy, belediye başkanı adayı Joseph Houseman'ı korumakla görevlendirilmiştir. Ama yapılan kanlı bir suikast, bu barışçı başkan adayının karmaşık bir geçmişe sahip olduğunu gösterecekti. Bu saldırının sebebini araştırırken, sonuçta yaşanacak büyük bir skandal ve politik oyunlar bizimkilerin karşısında bir kez daha koca bir dağ gibi yükselmektedir.

Mrtekin

Cizgi dusleri, bu tercihinden dolayi kutluyorum, cok ama cok guzel bir bilim kurgu serisi, bonelli nathan ile cok buyuk bir is basardi, nasil hakiki westerni sergio leone filmleri ve teksten ogreniyor isek, gercek bilim kurgu nasil olur, nathan ile bunun da dersini veriyorlar. Bulabilen, aksoydan cikan ilk sayilari kesinlikle kacirmasin, bunlari cizgi duslerin de ileride yeniden basmasi gerekebilir.
They drew first blood...

Eflatun

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 22 Temmuz, 2014, 01:30:27
Bulabilen, aksoydan cikan ilk sayilari kesinlikle kacirmasin, bunlari cizgi duslerin de ileride yeniden basmasi gerekebilir.

Aksoydan çıkmış tek bir NN bile yok dostum..

NIC

Doğan egmont demek istedi sanırım