Nathan Never - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 10 Ekim, 2010, 15:31:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Bir senedir beklediğim sayı nihayet 100.sayıyı gördük bugünlere de şükür HC olsa idi güzel olurdu
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

köstebek

Alıntı yapılan: hennessy - 09 Eylül, 2014, 21:05:33
Bir senedir beklediğim sayı nihayet 100.sayıyı gördük bugünlere de şükür HC olsa idi güzel olurdu

Nathanlar ilk çıkmaya başladığında patronlar esip gürlüyorlardı, 100. sayıya gelelim, şöyle yaparız, böyle yaparız... Aradan birkaç sene geçip yüzüncü sayıya geldik, ama bizimkilerde yorgunluk veya alışma etkileri göze çarpmaya başladı.

Geçenlerde sordum: 100.e geldik, ne yapıyoruz?
Cevap: Hiç, ne yapacaktık ki?

Ben: Lal'in KM'leri çok mu ahlak bozucu acaba?
Cevap: Ne diyorsun abi?
Ben: Hiç. Yemeğe ne zaman çıkıyoruz?

Nemo

100. sayiyi merakla bekliyorum.
Kucuk bir spoiler:

Nathan, North Town bolgesinde arastirma yaparken bir magara kesfeder. Magaranin icinde gizemli bir nesne tarafindan yutulur. Gozlerini actiginda hastanededir. Ziyaretine gelenler ise karisi Laura ve kizi Ann'dir.
Bepi Vigna yazmis, De Angelis cizmis.
Özel Alfa Ajanı

köstebek

Adam 100. sayısına gelmiş, ilk renkli albümüne hak kazanmış. Biraz gül, keyifli takıl... ama nerde, kapaktaki hali berbat...
http://www.sergiobonelli.it/scheda/23519/Il-numero-cento.html

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 09 Eylül, 2014, 20:54:52
bir ara vardı, ama şimdi yok gibi görünüyor

Ben Nathan'ı 10. ciltte bıraktım. Ama 100. sayı tek sayı özel edisyonda basılsa; hard cover olmasa bile kuşe veya 1. Hamur kağıt ve renkli olsa alırdım...

Aslında bu şekilde ayrıca bassanız diycem ama zor olur herhalde...

hennessy

nathan never 99.sayı bıraz once bıttı tek kelıme ıle nefıs bır macera ıdı. Kızının neden yıllardır suskun oldugunu ogrenecegız ve bızı bır supruz beklıyor gelecege gıdıyoruz nemoyu görüyoruz.sonunda kızı ıle vedalasırken konusmaları hem duygusaldı hemde gelecekte bızlerı bekleyen nathan ılk ısarettı. Gercekten nn dönüm noktası macerası ısı. Gelecekte benı bır nathan never beklıyor ama o gercek nathan never degıl.....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

köstebek

Evet, yüzüncü sayıya geldik. Maceranın adının "Yüzüncü Sayı" olması İtalyan mizah anlayışının sevimli bir örneği değil elbette. Şu ana dek ülkemizde basılmayan Sheckley adlı bir bilim kurgu yazarının aynı isimli romanından yola çıkılmış. Kimbilir belki bir gün bizler de o kitabı okuyabiliriz...
Her neyse, ilk renkli Nathan'ımız... tek sayılık bir macera. başlıyoer ve bitiyor. diğerlerinden bağımsız gibi... değerini bilelim...

Bu ara ilginç bir not: Nathan, bir ara Alfa Ajansı'nın patronu Reiser'in karısıyla işi pişirmiş görünüyor... Kim bilir belki de adamın Ajans yönetmeyi bırakmasının sebeplerinden birisi de budur.
Son sayılarda kadınların bizimkinin hayatını iyice ele geçirdiği de bir gerçek... Yaşlanıyor galiba...

köstebek

Gelelim 101. sayıya: İsmi DERİNLİK KORKUSU...
Şehrin altında gezinen ve kadınlara tecavüz edip öldüren bir şey var ve bizimkiler bu işi çözmek zorundadır...

100. sayının ardından Nathan'da tempo artmış görünüyor... bizimkinin kafası bayağı bir karışıyor ve işin içine teknodroitler de bulaşıyor. Olayları daha iyi anlamak için Alfa Ajansı 3. sayıyı okumanızı öneririm.
Daha önce Oğlak'ın bastığı giganteler  daha sonraki mevzularla ilgili olduğundan bu "teknodroitler" biraz anlaşılmaz kalmıştı. Şimdi diğer yan serilerle ısrarla devam ettirmeye çalıştığımız NN evreninde bu yaratıkların ortaya çıkış dönemine geldik. Dediğim gibi önce Alfa 3'ü okuyun... sonra bu sayıyı; çünkü NN 101 1999 ekim sayısı, AA3 ise 1998 aralık sayısı... yani NN101'deki mevzunun girişi orada...

Bu arada Nathan ve Legs arasında mevzu birazcık daha karışıyor. Şimdi şöyle anlatalım. Nathan her zamanki gibi belanın ortasındayken Legs tarafından kurtarılır. Legs bizimkini elinden tutarak kaldırır ve karşılıklı bir bakışma anı yaşanır. Ardından...
Nathan: Hayatımı kurtardığın için teşekkür ederim Legs.
Legs: Saçmalama canım! (göz kırpıp gülümseyerek)

Buradaki ana unsur "canım" kelimesi... Veya belki de çevirmenin kurbanı olmuşuzdur, bilemem artık.

Nemo

Yeni cilt ne zaman cikar diye sormayacagim ama cevirmen Kozan Demircan mi onu soracagim? Cunku 17.cilt'in cevirmeni bir baskasiydi ve okurken anlamakta cok zorlandim . Belki de Legs, hayatini kurtardigi icin Nathan'a 'canim' demiyordur?
Özel Alfa Ajanı

köstebek

Alıntı yapılan: Nemo - 17 Aralık, 2014, 09:23:44
Yeni cilt ne zaman cikar diye sormayacagim ama cevirmen Kozan Demircan mi onu soracagim? Cunku 17.cilt'in cevirmeni bir baskasiydi ve okurken anlamakta cok zorlandim . Belki de Legs, hayatini kurtardigi icin Nathan'a 'canim' demiyordur?

Yeni cilt ocak veya şubat bir ara çıkar; ama çevirmeni bilmiyorum. Eğer sen de istiyorsan, basımı seyrekleşeceği için bir süre çeviride Kozan'a ağırlık verebiliriz.

Bu arada Legs'i toplasa bir Nathan toplar, ya da abla Nathan'ı duvardan duvara vurur (iyi anlamda). Ama bizimki fazla konformist, sürekli aşçılı hizmetkârlı veya makam mevki sahibi kadınlarla takılıyor.

Nemo

Estagfirulah abi ama bence Kozan Demircan'in cevirileri daha akici ve artik Nathan ile butunlesmis durumda.
Legs ile Nathan arasinda ise ikinci secenek daha agir basiyor :)
Özel Alfa Ajanı

altay1944

Nathan bitti abi desenize siz şuna...Kabak benim nathana kesildi ...Bu kadar  çeşit olursa sonu bu olacağı belliydi.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

Alıntı yapılan: altay1944 - 17 Aralık, 2014, 12:37:51
Nathan bitti abi desenize siz şuna...Kabak benim nathana kesildi ...Bu kadar  çeşit olursa sonu bu olacağı belliydi.

Kabak Nathan'a değil, Saguaro'ya, Brendon'a ve birkaç isme daha patladı... Nathan sadece yaralı... toparlar bence...

yunusmeyra

beğendiğimiz ve her çizgi roman severin daha çok gündemine girmesini istediğimiz dergi ve seriler hakkında yazarsak,paylaşımları artırırsak nathan never başta, tüm dergilerimize faydası olacaktır..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

antiochia

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 17 Aralık, 2014, 13:24:48
Kabak Nathan'a değil, Saguaro'ya, Brendon'a ve birkaç isme daha patladı... Nathan sadece yaralı... toparlar bence...
Nathan'ın satış rakamları nasıl? Yeni yayınlara değil de eski sayılarda nasıl?