Nathan Never - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 10 Ekim, 2010, 15:31:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilke

güneş ben bu soruya cevap vermiştim sanırım

kapaklar orijinal kapaklar. ben bizzat ftp'den indirip gördüm çünkü :)

darkwood

Geçen gün konu ile ilgili son gelişmeleri bizzat sordum.
Ocak 2011 in başlarında Never'in satışa çıkacağını zannediyorum.
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Nathan Never çıkmış arkadaşlar duyrulur
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

tommikser

Uzuuuuuun zamandır beklediğim haber bu.Arkadaşlar beğenen varsa hemen alsın.500 adet basıldı çünkü ;D

NIC

Evveet işte bu,sonunda merhaba Nemo

HacıGeraltEmmi

Sevenlerine hayırlı olsun, keyifli okumalar.

hennessy

yalcinerol345

altay1944

Nathan never resmi eklenmiş teşekkür ederim sayı ,sayfa macera bazında bir inceleme,ayrıntı sipariş için yararlı olurdu.Yayıncısına başarılar diliyorum.Alınacaklar listesine eklendi.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hennessy

Nemo

Bu güzel haber için çok teşekürler Murat abi :) Sonunda bekledigim aşkıma kavuştum:)
Özel Alfa Ajanı

ümitkr

Öyküye dair ip ucu isteyenlere :) Dizi kesintiye uğradığında yazmıştım üzülerek... Tarih 19 Eylül 2009

Nathan Never ve Gelecekte Çizgi Roman

Lal Kitap'ın Aksoy Yayınlarının ardından kalınan yerden yayınlamaya başladığı Nathan Never'i maalesef 38. sayıda durdurmak zorunda kalmıştı. 10 sayı Aksoy, 38 sayı Lal etiketiyle basılmış olan Nathan Never bilim kurgu çizgi romanına hoş yenilikler katıyordu. Ancak 49. sayısını türk okuyucusu yine kendi hatasından dolayı okuyamadı. Çizgi romanın kendi kendine üreyen ve sadece alışkanlıklarla yaşatılması gereken bir şey sanan bir çok okurumuz tutuculuklarıyla hayli kaliteli bir çizgi romanın raflardan kalkmasına neden oldular. Kısmet.
1991 yılında okurlarla tanışan Sergio Bonelli kahramanı Nathan Never. Yazarlığını Michele Medda, Antonio Serra ve Bepi Vigna'nın yaptığı, Claudio Castellini'nin başını çektiği Roberto De Angelis, Dante Bastianoni, Nicola Mari, Pino Rinaldi, Giancarlo Olivares ve Onofrio Catacchio kadrosunun çizdiği seri "Blade Runner"dan hayli etkilenmiş gibidir.
Benim yayınlanmamış olan 49 sayıyla ilgili üzüntüm ve paylaşımım olacak: Maskeli İntikamcı

Kapağı Lal 38'de farklı tasarlanmış olarak duyurulan bu sayıyı çok merak etmiştim. Çizgi romanda, bilim kurgu bir çizgi romanda çizgi romana nasıl gönderme yapılmıştı acaba? Nihayet orjinal sayı 49'u buldum ve inceledim.
Bu sayıda Alfa Ajansı Ajanı Nathan Never'in yanına Gibson adlı dedektif bir robot veriliyor. Hafiften Star Wars'un R2D2'yi andıran robotun kafasında Sherlock Holmes şapkası var ve bu sayıda Maskeli İntikamcı çizgi roman karakterinin kılığında birisi cinayetler işliyor.

Araştırmalarda Nathan Never'in yolu bir çizgi roman stüdyosuna düştü bu sayıda. Karakteri yaratan stüdyoya dikkatli bakarsak çizgi romanın gelecekte hala ışıklı masalarda çizerlerce el emeği göz nuruyla yaratıldığını görürüz.

Ancak öyküde beni hasta eden sahne yukarıdaki sayfa oldu: Çizgi roman arşivi!

Bazı sahnelerde stüdyonun karakterleri arasında Zagor'u da görmek ayrı bir keyif verirken üstteki sahnede arşivdeki çizgi romanların kapaklarını incelemek zevki arttırıyor. Tabii yerlere saçılmaları ve hatta yırtılma ihtimalleri de çok can yakıyor o ayrı.
Sonra katil yakalanıyor. Katil kim mi? Söylemeyeceğim. Kaliteli çizgi romanların baskısını durdurtursak daha bir çok şeyi öğrenemeyeceğiz. Gelecekteki bir çizgi roman stüdyosu tasarımını da böyle tesadüfen öğreneceğiz. Keyifli bir sayı olmuş. Öneririm.

haysat

Biraz geçte olsa bu güzel yayını bizlere kazandırdığı için İlker'e teşekkür ederim.
Umarım istediği satış sonuçlarını alır ve Nathan Never  Türkiye macerasında bir kere daha galaksinin bol yıldızları arasında kaybolup gitmez.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

OZAN BALIM

İlker Bey'e teşekkürler. Yeni yayınlara sahip çıkalım, ancak bu şekilde kaliteyi artırabiliriz. Yoksa yayınevleri garanti yayın basmak dışında risk alamayacaklar. İlk sayıdan 2., 3., 4. 5. baskıların yapılması dileğiyle...

tommikser

Arkadaşlar İlker'in elinde sadece 87 adet kalmış Nathan severlere  duyurulur.Bu arada Tornado seven arkadaşlar Özer sahaf koleksiyoncular için 30 adet sert kapak 1-2'nin tek ciltte buluştuğu bir baskı yapmış.Haberiniz olsun.