Nathan Never - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 10 Ekim, 2010, 15:31:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

İlk kapak daha bir güzelmiş...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Gambit

Alıntı yapılan: ozer - 20 Şubat, 2012, 16:08:42
Güneş Kardeş ciltler Cumartesi akşam geldi. Site benden önce duyurdu. Malesef ciltlerde fire var. Toplam 35 adet satışa çıkardım. (2 defa ciltlemek zorunda kaldım.) Şu an elimde 13 adet var (22 adet dağıttım.)
Niyetim soft baskılarla aynı anda satışa çıkarmaktı. malesef olmadı....

Ozer kardes, bana bir adet ayirirmisin, bir aksilik olmazsa Cumartesi ya da Pazar yanindayim

Selamlar, Suleyman

hennessy

Alıntı yapılan: pizagor - 20 Şubat, 2012, 16:16:01
İlk kapak daha bir güzelmiş...

Yok ikinci kapak daha güzel o dış kapağıda var bende ama böyle daha hoşuma gittiği için takmadım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

tommikser

Evet sonunda dün ilk iki sayısını okumayı başarabildim.Şunu diyebilirim Nathan gerçekten enfes bir çizgi roman.Çok özlediğimi okuduktan sonra anladım.Kozan Demircan enfes bir tercüme çıkarmış.Diline sağlık demek istiyorum.İlker'in uzun uğraşı sonrasında bence çok iyi bir iş başarılmış.Kozan ve İlker'e en büyük teşekkürüm ise editör yazılarını unutmamış,film göndermeleri tek tek anlatmış olmalarıdır.Editör yazıları bile okumak Nathan'ı sevmeye ve okumaya başlamak için yeterli kanımca.Sayılara gelecek olursak:

İlk sayı klasik bir Nathan macerasının üzerinde.Çizgi romanın üzerine derinlemesine yapılmış incelemeler ve göndermeler var.En güzeli ise kitapta kareler içine sıkıştırılmış olunan Zagor ve çiko çizimleri olmuş.Böylece ustalarına da saygı duruşunda bulunmuşlar.
50. sayı ise dehşet arkadaşlar.Sadece öykünün yazımının 1 yıldan fazla sürmüş olduğunu Kozan Demircan'ın editöryal yazısından öğreniyoruz.İnsan öyküyü okumadan önce neden bu kadar sürmüş sorusuyla okumaya başlıyor.Sonrasında ise amanııııın.Adamlar döktürmüş arkadaş.Bilimin ilerlemesi ve onun karşılığında doğan teknolojik faşizmin ayak seslerinin nasıl yükseldiği,geniş halk kitlelerinin bu durumda nasıl bir histeri geçirerek teknolojik faşizmin zombileri olduğunu okuyor ve etkileniyorsunuz.Neyse daha fazla anlatmayayım alın okuyun ama acele edin derim çünkü 500 adet basılan Nathan'ı bulmak çok zor olabilir.

NIC

Nathan Never'da en çok hoşuma giden ayrıntı Kozan Demircan'ın kapak içi yazıları oldu,Lal kitapta da 38 sayı boyunca aynı şekilde hiç yılmadan yazmıştı,insanın hikayeden aldığı hazda artıyor böylelikle

NIC

Kötü bir haber;
   Nathan Never Dünyalar savaşı sagasının bitimiyle Roberto De Angelis,Nathan çizmeyi bırakıyormuş(no:249)yerine Sergio Giardo geçiyor.ilk kapak

NIC

Kapak ilk sayıya çok benziyor;

altay1944

İlk kapak için oldukça güzel ..Eh birazda esin(!) kokuyor.Bu arada ikinci ciltle ilgili bir bilgi var mı acaba?
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

tommikser

250. sayıdan sonra Nathan'a farklı bir bakış açısı geliyor demek.Bu bazen iyi bazen kötü oluyor.Bizim için ise çooook uzun bir zaman olduğu için şimdiden endişelenmeye gerek yok.İtalyan forumlarındaki tepkiler nasılsa gelir.

2. cilt için ise İlker haber verse daha iyi olurdu ama ben vereyim.İlk 2 sayının tercümesi bitmiş ve balonlamasına geçilmişti.3. sayının ise tercümesi devam ediyordu.Sanırım mart ayına rahatlıkla yetişecek :D

ozer

Evet arkadaşlar, 2. cilt matbaada bir aksilik olmazsa Cumartesi piyasada olur. Hardcover alan arkadaşlar baskıdan sonra 1-2 hafta sürebilir....
1 numara hardcover elimde 5 adet kaldı (toplam 35 adetti), soft şu an 17 adet kaldı. Bu durum beni de şaşırttı. Bukadar ilgi beklemiyordum. Şimdiden herkese teşekkür ederim...

alan ford

Umarım devam eden sayılarda da aynı satış grafiğini yakalar ve düzenli bir Nathan yayınına kavuşuruz..
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

tommikser

Yav arkadaş sert kapak okuyanlar neden bu kadar dertlendiriliyor anlamış değilim?Şimdi herkes okuyacak sonrasında biz mi okuyacaz ??? ???

Satışların daha da armasını dilerim kardeşim.

rumar80

Sevgili İlker,
   Ben de Güneş'in dileklerine katılıyorum, ama satışlar armasın da artsın.  ;)
   Yeterli sayıda basılan Nathan Never beklenen satışı da yapmış gözüküyor. Umarım bir daha Nathan basılsın diye bastırmayız.
   Emeğinize sağlık

hennessy

İlker bey inşallah daha iyi satışlarınız olur.Demek ki Nathan bekleniyormuş.Sizden ricam Güneşin dediği gibi Hard Cover'ı çok bekletmeyin birde ilk hard cover alanlara öncelik verilsin haberimiz olmadan biterse iyi olmaz arşiv için.Çünkü ilk hard cover'ı tesadüfen İlyas'tan öğrenip almıştım.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Moral bozmadan bir-iki kelime de ben eklemek istiyorum.

İlk sayıların satışı genellikle yüksek olur, önemli olan 2. ve 3. sayıların satışlarıdır.

Umarım onlar da 1. sayı gibi olur.