Nathan Never - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 10 Ekim, 2010, 15:31:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Kalkıp 500 tane bastım, başka yok dersen satışlar hep yüksek olur ama epi topu 500... Hepsi yüksek olsa ne olur...

rumar80

Nathan olsun da 500 olsun Ömer. Belki de bu tür bir taktik daha etkili olur???

alan ford

Vakti zamanında 200 bile satmadığı söylenen bir yayını 1000-2000 adet basmanın pek mantığı yok gibi geliyor bana da.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

tommikser

Şu andaki satışı 535 olmuş demektir.İlk sayı olduğu için Hasan abi gibi bende temkinliyim.Yalnız zaten 1000 satması zor olan bir ürünse 500 adet basarak piyasayı almaya zorlayarak stokları eritmek bir taktikse.Bence şu anda başarılı olmuş görünüyor.Nathan okuyucusu olarak çok memnun olduğumu söyleyeyim ;D

hanac

Sonuç yayıncının istediği gibi olmuş.

500 hedeflemiş ve satmış.

Her sayıda bu satış rakamı yakalanırsa ne güzel.

500 tane kemik okuyucu.

Bu 500 kişi biraraya gelsin istediği yayını bastırır  :)

rumar80

Zamanında "200 kişi garanti verin ne isterseniz basayım" da denmişti.
   Dampyr için 200 imza topladık ta ne oldu?
   Yine de umarım Nathan sürer

darkwood

Cumartesi günü Kadıköy'e indiğimde Never'in ikinci sayısının baskıya hazırlanan ozalitlerini gördüm ve  merak ile yayınını beklemeye başladım.

Nathan Never'in başarılı sayılabilecek birinci cilt performansından sonra ikinci cildininde yayın ve satışının da başarılı olmasını dilerim. 

Umut ediyorum düzenli ve istikrarlı bir Never serisini takip etme şansımız olacaktır.

Ayrıca İlker'in dükkanında Lal klasik serilerden 2.el bayağı bir kitap vardı. Eksiklerimden bir kısmını tamamlama imkanı buldum, eksiği olan arkadaşlar gidip bakabilir.
Darkwood Sakinleri..

alan ford

Acaba Nathan'ın eski sayılarına da az da olsa bir hareketlilik geldi mi bu sayının hızlı satış grafiğiyle birlikte merak ediyorum?.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

darkwood

Genel olarak bu tip yeni yayınlar eski maceralarında satışını tetikler.
örneğin Dampyr in devam eden sayılarının yeniden yayınlanmasında bu olay olmuştu. Eski sayılarına bir hayli talep gelmişti.
Sahaf arkadaşlarımız bizi bu konuda daha iyi aydınlatabilir.

Daha önce ülkemizde yayınlanan maceralarını hatırlatırsak,
Never'in özellikle AD DE "Doğan Egmont" zamanı çıkan 10 ciltlik mini bir serisi var. Bu maceralar bize Never'i sevdirmişti. Daha sonra Lal 38 cilt çıkarmıştı. Ve Oğlak yayın dev boy giganteleri 7 cilt yayınlandı, umarım bu güzel serinin de devamı gelir.
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Alıntı yapılan: darkwood - 29 Şubat, 2012, 12:05:58
Genel olarak bu tip yeni yayınlar eski maceralarında satışını tetikler.
örneğin Dampyr in devam eden sayılarının yeniden yayınlanmasında bu olay olmuştu. Eski sayılarına bir hayli talep gelmişti.
Sahaf arkadaşlarımız bizi bu konuda daha iyi aydınlatabilir.

Daha önce ülkemizde yayınlanan maceralarını hatırlatırsak,
Never'in özellikle AD DE "Doğan Egmont" zamanı çıkan 10 ciltlik mini bir serisi var. Bu maceralar bize Never'i sevdirmişti. Daha sonra Lal 38 cilt çıkarmıştı. Ve Oğlak yayın dev boy giganteleri 7 cilt yayınlandı, umarım bu güzel serinin de devamı gelir.

Bu hızla giderse zor görünüyor ya iğişallah devamı gelir...... ::) :-\ ;)

NIC

Bence eski sayılar çokta önemli değil önümüze bakalım derim,Bu arada atladığımız birşeyler var;Nathan never ve Dylan Dog speciale-almanaklar.Arkadaşlar bilen bilir  NN ve DD'nin almanak ve specialelerinin ilk sayıları harika ötesidir(valla tadına rengine muhayer) ama malesef kimse yanaşmıyor.Sanırım bende Emre Özdamarlar'ın The wire için yaptığı propagandayı bu sayılar için yapmalıyım.Ozaman başlıyayım;İsterük

hennessy

Nathan Never bir aksilik olmaz ise C.tesi raflarda ama hard cover için 2 hafta bekleyeceğiz.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

kalidor

Nathan Never'ın 2. cildini ahenüz okumadım ama 3 sayfaya yayılan Korcan Bey'in yazdığı Nathan evrenini kısaca tanıtan güzel yazıyı okudum. Bu arada kapaktaki editoryal yazıda Özer Sahaf Nathan specialleri ve almanakları da üçer sayı birarada olmak üzere yayınlayacaklarını duyurmuş. Nathan külliyatının tamamını okumuş olacağız inşallah.
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Bu güzel haber. Bir de dev albüm çıksa benim gibi birkaç Nathansever cennette gibi olur.

Cantürk

Alıntı yapılan: kalidor - 05 Mart, 2012, 13:35:08
Nathan Never'ın 2. cildini ahenüz okumadım ama 3 sayfaya yayılan Korcan Bey'in yazdığı Nathan evrenini kısaca tanıtan güzel yazıyı okudum. Bu arada kapaktaki editoryal yazıda Özer Sahaf Nathan specialleri ve almanakları da üçer sayı birarada olmak üzere yayınlayacaklarını duyurmuş. Nathan külliyatının tamamını okumuş olacağız inşallah.

Doğru bir iş yapılmış. Dampyr, Dylan Dog ve Nathan'ın specialeleri oldukça kalitelidir.