Nathan Never - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 10 Ekim, 2010, 15:31:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Bizde çizgi romanların genelde yayınlanmayan Almanak yazı açıkmaları neyle ilgili oluyor.O çizgi romanlamı ilgili yoksa genel olarak çizgi romanlardanmı bahsediliyor bilen varmı... ???

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Çizgi Düşler tarafından yayınlan  Nathan Never Cilt 8  "Zihinsel Engel-Temel Dürtü-Kelebeklerin Rüyası" cildini
Kuzgun Çizgiroman evinden promosyonlu özel fiyatları ile temin edebilirsiniz.

Darkwood Sakinleri..

hennessy

Nathan Never Büyük Albüm 8 - Nautilus'un Son Sefer

Bugüne kadar okuduğum en iyi ikinci Nathan Never albümü ile karşı karşıyaydım. Şunu söyleyim çizgi romn okuyan her severin kesinlikle arşivinde olması gereken bir dev albüm ile karşı karşıyayız nedeni konusumu hayır konusu iyi ama çizimleri için şunu söyleyebilirim bugüne kadar beni en etkileyen Nathan Never çizimleri ile karşı karşıyaydım. Bir sanat eseri idi. İlker ve ekibine teşekkürler.

ercoktay

Ben de Cumartesi günü aldım. Daha okuyamadım.

Şuan için tek eleştirim var fiyatı. Fiyatı bence yüksek olmuş.

Bu sorun zaten Özer Sahaf'ın kitaplarının hepsinde var. Fiyatlarının biraz daha uygun olmasını beklerdim.

Bunu diyorum ama yine de alıyorum o da ayrı konu. Basım adedi az olduğundan sayıların bitmesinden korkuyorum.

tommikser

Baski adeti az olunca fiyat pahali oluyor ister istemez.Yalniz benim gibi Nathan severler artik katlanacak.Bence uc kurus fazla olsun Nathan olsun.Zagor dan vazgeceriz ne yapalim ;D

hanac

Alıntı yapılan: ercoktay - 06 Mayıs, 2013, 21:02:45
Ben de Cumartesi günü aldım. Daha okuyamadım.

Şuan için tek eleştirim var fiyatı. Fiyatı bence yüksek olmuş.

Şimdi sen söyleyince kontrol ettim

Nathan Never Dev Albüm etiket fiyatı  32 TL

Zagor Dev Albüm etiket fiyatı  25 TL

Neredeyse % 30 daha pahalı olmuş.

altay1944

Bir gün bu pahalılık konusuna geleceğimizi biliyordum nitekim yavaş yavaş farkına vardık.Evet arkadaşlar özer istediğimiz kitapları basıyor ama fiyat gerçekten fazla.Lal 384 sayfalık klasikleri çok daha uygun fiyatla alabiliyoruz.destek olalım,alım yapalım ama bakalım nereye kadar.korkarım ilhanın kitaplara para kalmayacak...Ya çizgiroman sever sayısının artması ,artırılması ya da ...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

rumar80

Bu konu hakkında defalarca yazdık zaten sevgili arkadaşım. Hatta Lal ve Oğlak bu konuda çok tenkitlerimizin almıştır. Ama maalesef sorun çözül(e)miyor. Ben de bu nedenle artık seçimi olmaya başladım. Her çıkan kitabı almıyorum.

V

Sınırlı sayıda(sanırım 500 adet) baskı yapıyorlar.Bu uygulama direkt kolleksiyonerler amaçlanarak yapılan birşey.

Fiyatları Lal ile Oğlak arası kalıyor.Yüksek fiyatlar ile özellikle yeni neslin hele de öğrenci ve dar gelirlinin çizgi roman alması okuması

çok zor tabiki..

"İstemem,eksik olsun.."

darkwood

Alıntı yapılan: V - 07 Mayıs, 2013, 21:49:45
Sınırlı sayıda(sanırım 500 adet) baskı yapıyorlar.Bu uygulama direkt kolleksiyonerler amaçlanarak yapılan birşey.

Fiyatları Lal ile Oğlak arası kalıyor.Yüksek fiyatlar ile özellikle yeni neslin hele de öğrenci ve dar gelirlinin çizgi roman alması okuması

çok zor tabiki..

İlker den öğrendiğime göre bu gigante "dev albüm" sayısının 500 adet basılmasının nedeni diğer basılan Neverler ile birlikte telifinin alınması olmuş. Never normal cilt, özel albüm v.s. derken bu serilerin telifleri hep 500 adet telif hakkı alındığı için, dev albümde bu arada karambole gelip 500 adet üzerinden telif alınmış, aslında 1.000 civarı basmayı düşünüyorlarmış. Baskı az olunca maliyet artmış ve fiyatta bu şekilde belirlenmiş.
Darkwood Sakinleri..

tommikser

Sekizinci cildi sonunda okuyabildim.Genel olarak kalıpların dışına çıkmayan Nathan maceralarıydı diyebilirim.Daha doğrusu ilk iki sayı kalıpların içindeydi.Son sayı olan Kelebeklerin rüyası konu olarak geröekten hoştu.Çok fazla aksiyon içermeyen ama doyurucu bir konuya sahipti.Nedense isim bir çağrışım yaptı.Genelde göndermelerle yüklü olan Nathan acaba Yılmaz Erdoğan'nın kelebeğin rüyasına gönderme mi yapmış?Yoksa yılmaz Erdoğan filminden çok önce yayınlanan bu kitaba saygı duruşunda mı bulunmuş bilemedim ;D ;D ;D

pizagor

Wolverine pençeleri güzel olmuş....
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Altın Madalyon "ÇİZGİROMANDA 2012'İN EN İYİLERİ" seçiminde;

Nathan Never, "En İyi Fumetti Seri" dalında birinci seçilmiştir.

hennessy

Rabotların Dünyası-Düzensiz Yörünge-India

Nathan Never yağıyor Umar abi :)