Tolga - Çizgi Düşler

Başlatan rumar80, 16 Ekim, 2010, 11:32:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Tolga da, maalesef sizlere ömür...

gamlıbaykuş

Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

caretta

Yanılmıyorsam Tolga'nın toplam 32 macerası var. Forumdaki paylaşımlardan 15 tanesi yayınlanmış görünüyor.

Yayınlanmayan maceralarından bazıları:
"Urungu'nun Oğlu", "Jakarta Büyücüsü", "Dehşet Beldesi", "Kara Şövalye", "Kuğular Sarayı", "Azrail'i Arayan Adam"

Dört macera da yanılmıyorsam kitaplaşmamış gazete tefrikası:
Dövme Yılan, Lanet Alevi, Şeyhin Gözdesi, Bizans Güzeli.

Tolga'nın yaratıcısı Abdullah Turhan hayatta. Galiba Çanakkale'de yaşıyor. Birileri çıkıp bu çok yaşlı usta ile röportaj yapsa, eserlerinin tam listesini elde etse. Büyük ihtimalle Talat Güreli, Suat Yalaz gibi, Abdullah Turhan'da da orijinal sayılar yoktur. Ustalar, çeşme akarken eserlerini yoğun şekilde üretmişler ama kişisel bir arşiv oluşturmayı düşenememişler maalesef.

aa

Yazık oldu, Abdullah Turan çizimleri çok güzel gerçekten..
Esse Gesse Hayranı...

Mrtekin

Geçen ay İlker Bey'le görüştüğümde "Tolga"'nın kati surette basılmayacağını söyledi. Hakkaten yazık oldu.

Koleksiyoner arkadaşların en azından basılmış olanları vakit geçirmeden toplamasında fayda bulunmakta.
They drew first blood...

yunusmeyra

Alıntı yapılan: Mrtekin - 22 Ocak, 2020, 17:21:42
Geçen ay İlker Bey'le görüştüğümde "Tolga"'nın kati surette basılmayacağını söyledi. Hakkaten yazık oldu.

Koleksiyoner arkadaşların en azından basılmış olanları vakit geçirmeden toplamasında fayda bulunmakta.

tüm iyi niyetlere rağmen satışların iyiden iyiye düşük olacağı bekleniyordu sanırım... bir zamanların "oğlak-maceraperest" etiketli "efsanevi maceraların" baskısı gibi veya "lâl-klasik maceralar" gibi daha çok sayfalı(400-500syf) ciltler ile daha kısa sürede yol alınabilir miydi diye düşündüm bir an  ::) ama bahsettiğimiz "tolga" başlığını hatırlayan ve talep eden en genç kuşağın dahi kırklı yaşlarda olduğu ve içlerinden satışlara yeterli "fan" ilgisinin çıkarılamadığı ortada olduğuna göre tercih edilecek "ticari" seçenek de kalmamış  :-[
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

altay1944

Tolga konusunda benim görüşüm baskıların çok iyi olmaması yönündedir. Bilindiği üzere artık bir çok yerli kahramanın orginal sayfaları olmadığı için eldeki bir nüshadan tarama yoluna gidilerek baskı hazırlanıyor ve bu da kalitenin düşük olmasını sağlıyor. Pırıl pırıl yüksek çözünürlüklü bir baskıya fiyat ne olursa olsun hayır demezdim.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ