Tolga - Çizgi Düşler

Başlatan rumar80, 16 Ekim, 2010, 11:32:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Cumartesi günü İlker Bey'i görürsek Tolga'yı ve Thorgal'ı soralım.

Nathan Never, Brendon, Julia da ekleneceği için aksama başlayacak gibi.

gamlıbaykuş

Umarım İlker abi, Tolga'yı layığı ile tamamlarda kütüphanemiz şenlenir. Ayrıca İlker abi'ye buradan seselenmek istiyorum : Bütün Tolgaları okudum, yeni sayı gelsin artık :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

tommikser

Benim kayın peder durup durup Tolga'ları okuyup duruyor.Tolga hayranı arada unutuyor.sonra tekrar okuyor ;D ;D ;D

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: hanac - 19 Haziran, 2012, 15:48:35
Cumartesi günü İlker Bey'i görürsek Tolga'yı ve Thorgal'ı soralım.

Nathan Never, Brendon, Julia da ekleneceği için aksama başlayacak gibi.

Yahu zaten ne oluyorsa yayın sayısının artışı ile birlikte oluyor. Hep aynı senaryo yaşanıyor. Bir yayınevi kaliteli bir kaç iş çıkarıyor, ardından yayın sayısı artmaya başlıyor, neticede az satan yayınlardan başlayarak yayınlar durmaya başlıyor.

s.b

Tolga devam eder. Meraklısı fazladır.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

konnektör

Tolganın tümü kaç macera acaba?
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

DAMPYR

Aman julia aksamasında Julianın çıkmadığı ay tolga ve diğerleri yayın sırasına sokulabilir... 8) ::) ;)

hanac

Alıntı yapılan: konnektör - 19 Haziran, 2012, 19:03:17
Tolganın tümü kaç macera acaba?

Oldukça fazla macerası varmış. Zamanında Hakan Alpin yazmıştı.

Alıntı yapılan: hakan alpin - 22 Ekim, 2010, 01:58:55
Maceralari genelde tekrarlanarak degisik yillarda yayimlanan tolga serileri mevcut..
Sonradan ciltlenen fasikül serisi 5 yildan fazla (300 sayiya yakin) araliksiz yayinda kaldi..
Üstad kusura bakmasin ama, ben abdullah turhan'in çizim stilini ve teknik becerisini suat yalaz'dan daha çok severim :)
karaoglan kadar çok sayida macerasi olmamasina ragmen, kisacasi tolga iyidir :) hem de bayagi iyidir :)

Cantürk

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 19 Haziran, 2012, 19:07:56
Aman julia aksamasında Julianın çıkmadığı ay tolga ve diğerleri yayın sırasına sokulabilir... 8) ::) ;)
Aynen...

rckaya61

Tolga ilk önce 40 fasikül olarak basıldı. Koleksiyonerler arasında kafalı Tolga diye geçer. Bu 40 fasikül daha sonra sekiz ciltte toplandı. Kısa bir süre yayın hayatına ara verdi. Daha sonra Tarkan gibi büyük boyutlu 77 fasikül olarak yayınlandı. 78. fasikülden itibaren bildiğimiz kitap boyutlarına çekildi ve aralıksız olarak 313. fasiküle kadar devam etti. Macera listesini hiç merak edip çıkartmadım. Kaan, uzunkılıçlı kahraman gibi isimlerle gazete bandlarında da yer aldı. Yine Sayın Turhan'a ait ve Kara Murat'a benzeyen Alptekin isimli kahramanın maceraları da daha sonra Tolga adıyla yayınlandı. 80'li yıllarda Şillier Yayınevinden 63 cilt daha çıktı ve yayın hayatına veda etti. Koleksiyonerler ilk 40 fasikül ile büyük boy çıkan 77 fasiküle veya bunların ciltlerine rağbet ederler.

s.b

Muhterem hemşehrim sizin gibi değerli birikimleri olan bir arkadaşımızın daha aramıza katılmasından dolayı memnuniyetimi ifade etmek isterim. Arada sırada bizlere o eskiden yayınlanmış olan çizgiromanlardan sayfalar gösterebilirseniz memnun oluruz.

rckaya61

Burada bazılarının kapaklarını listeleyeceğim, ama hep göçer yaşadım. Şu anda da kitaplarım iki yıldır koli içerisinde taşınmayı bekliyor. Eşimle aramızdaki, nereye yerleşeceğimize dair tartışmaya son verip, nihai anlaşmayı sağlayabilirsek... Bilmem sıkıntımı anlatabildim mi? Ayrıca ben sizler kadar bilgili değilim. Çizgi romanları yalnızca okur ve saklardım, hasta şekilde okuyucuydum, o kadar... Üye olduktan sonra sizlerin ve arkadaşlarıın yazılarını okuyunca, boş yere çizgiroman okuyucusu olduğumu anladım. Yalnızca kitapları çizen ve yazana bakardım, kapakları kim çizmiş, asla ilgilenmezdim. Arkadaşların yazılarını okuyunca hayretlere düşüyorum.

s.b

İşte hepimizin amacı da bu. Bildiğimizi diğerleriyle paylaşmak. Bu forum asla "ben biliyorum sen bilmiyorsun" yeri değildir. Herkes bildiğini paylaştıkça forum zenginleşiyor.

rckaya61

Alıntı yapılan: rumar80 - 16 Ekim, 2010, 14:02:06
   Sunu demeye çalisiyorum:
   Senin de dedigin gibi Türk oldugunu söylemenin disinda Atatürk ve devrimlerinden bahsetmenin bile zorlastigi bir toplumda sadece çizgi romanda degil her alanda ayaga kalkmamiza yardimci olacak, güç verecek kahramanlara, itici güçlere ihtiyacimiz var. Fazla derine ve siyasete girmeden anlatmaya çalismistim ama basaramamisim.
   Kusura bakma

Sayın rumar80;

Özür dilerim, belki haddimi aşıyorum! Siz hala Türk olduğunuzu söyleyebiliyor musunuz? Dikkat etseniz iyi olur, bu kelimeyi telafuz bile, potansiyel suçlu ilan edilmenize yeter...

"Bir milletin kültürünü kabul etmek, O milletin boyunduruğu altına girmek demektir" Mete Han'ın oğlu Çuçi
"Bir milletin kültürünü benimsemek, onun hakimiyetini kabulk etmektir" M. Kemal Atatürk

rckaya61

Alıntı yapılan: alan ford - 18 Ocak, 2011, 15:28:02
  Guantanamo dün akşam Tolga'nın Şok gazetesinde vakti zamanında yayımlanan macerasını bıraktı ,yeni baskısıyla birlikte. Akşam şöyle bir göz attım, bazı farklılıklar var.  Gazetenin konsepti ile alakalı olsa gerek ;)  Akşam becerebilirsem taratıp paylaşırım farkedebildiklerimi

Sayın alan ford;

Yukarıda bahsettiğiniz gazete eklerinin tamamı CD'ye kaydedilmiş şekilde var mı; ayrıca Tolga resimlerini bağlantı kullanmadan nasıl eklediğinizi öğrenebilir miyim? Resim ekle butonuna bastığımda "[ımg].[/ımg]" yalnızca bu şekil çıkıyor.

Saygılarımla.