Tüyap Kitap Fuarina gidecek misiniz ?

Başlatan hanac, 20 Ekim, 2010, 11:09:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kedidiro

dün gün boyu fuardaydım... ilyas'ın standını geç farkettim, diğer yerlerden daha pahalıya aldığım kimi çizgi romanları belki daha hesaplı alabilirdim ya da en azından çayını içer tatlı muhabbetini dinlerdim... 6 yıldır falan fuarda yeri varmış ama benim gibi fuara 6 yılda bir gidebilen biri için bu taze haber sayılır...neyse önümüzdeki fuarlara bakacağız artık ;) fiyatlara gelince giriş cümlemden anlaşılacağı üzere pek cazip değil... internetten veya kadıköy'deki dostlardan daha ucuza alınabilir... ama benim için önemli olan onca kitabın içinde olmaktı ki buna eriştiğim için mutluyum....
   gelelim yeni haberlere ; uçma sanatı ve paris kömünü gibi çok sevdiğim iki çizgi roman basan versus yayıncılık 2012 yazına kadar tardi'nin politik dedektifi '' nestor nurma''nın  4 kitaptan oluşacak maceralarını basacağını söyledi...
       marmara çizgi ise yılbaşına kadar berlin'in 2. cildinin yayınlanacağını söyledi...
     benden bu kadar, diğer haberleri de bekliyoruz... fotoğraf işine gelince bilen bilir... fotoğraf yükleme işi beni aşar

alan ford

Alıntı yapılan: kedidiro - 13 Kasım, 2011, 20:18:53
  ...
   gelelim yeni haberlere ; uçma sanatı ve paris kömünü gibi çok sevdiğim iki çizgi roman basan versus yayıncılık 2012 yazına kadar tardi'nin politik dedektifi '' nestor nurma''nın  4 kitaptan oluşacak maceralarını basacağını söyledi...
       marmara çizgi ise yılbaşına kadar berlin'in 2. cildinin yayınlanacağını söyledi...

İki habere de çok sevindim.  Umarım Adale Blanc Sec'in de devamı gelir.  Borgia Ve Adale'yi de ben cumartesi sorarım artık ;)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Mister NO

Alıntı yapılan: darkwood - 13 Kasım, 2011, 19:18:50
Her şey iyi güzelde, hiç yeni yayın görmedinizimi? Özellikle Gerekli Şeyler ve Marmara standlarında?

Arkadaşlar bu siteyi takip edenler fuarda ya da kitapçılarda pek sürpriz yaşamaz emin olun. ;D
Belki gözümden kaçan olmuştur çok iddialı konuşmayayım ancak bu sitede çıktığı yazılıp çizilenler dışında ben pek yeni bir şey görmedim.

İndirim oranları ise bence pek tatminkar değil.%20-25 civarında indirimler genellikle.Bu oran zaten Kadıköy'deki sahaf arkadaşlarımızın oranlarından yüksek bir indirim oranı değil.İdeefix'in indirimli Kitap Fuarında bile çok daha iyi indirim oranları oluyor.Bu gerçeği belirtmek lazım.

Ben yine de her türlü zorluğa rağmen (trafik vb) bu festivali yerinde görmek istedim.25 Senedir bir kaç fuar haricinde gittiğim geleneksel bir etkinlik benim için. :D

darkwood

Bu haberlerden sonra Fuar için pek keyfim kalmadı.
Bu trafik çilesini çekmeye değecek gibi görünmüyor.  ???
Darkwood Sakinleri..

haysat

Pazar günü bende fuarda idim. hemen hemen  çizgi roman satan ve çizgi romanla ilgili diğer yayınevlerini gezdim.indirim konusunda pek bir şey yok.
%20,%25 oranlarını kadıköydeki  arkadaşlar zaten uyguluyor.
Sadece Ntv yayınları set halinde satığı çizgi romanlarda ekstra indirim yapmış.
Mesela setler D&R'lerde 25 veya 30 lira etiketle satılıyor biliyorsunuz. İşte bunları fuarda üzerinde 30 lira yazan seti 19,50 liraya alabiliyorsunuz. haberiniz olsun.

Gelelim üzücü habere; Oğlak yayınları yayınlarına zam yapmış arkadaşlar, hepimize geçmiş olsun.
Aylık Tex'ler 14 lira
Dev Albümler 25 lira olmuş diğerlerinin fiyatları farklı olduğu için tek tek soramadım . Sonuç olarak yeni zamımız hayırlı olsun.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

aa

Ben TEX okumuyorum. Ama fiyat gerçekten çok pahalı.Sanıyorum 100 sayfa civarı kitaplar.
Esse Gesse Hayranı...

hennessy

Tex süper cilt alıyorum zaten tekliler pahalı geliyordu bana iyice pahalı oldu kapakları olsada
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

BAHADIR

Tüm forum sakinlerinden özür diliyorum...Zaten uçuk bir rakam olan Tex'in bu son zam haberine OHA demekten başka bir yorumda bulunmuyorum...Benim için Tex macerası artık bitti...Tex okumayı seviyoruz,değer veriyoruz,alıyoruz diye de bu kadar yüklenilmez ki...Şartlar ve gelir koşulları belli...Bundan sonra Tex okumuyorum arkadaş,okuyanlara keyifli Tex'ler...

Sabah sabah bütün keyfim kaçtı...Bu gidişle çizgiromandan da soğuyacağım...Korkum o ki gün gelecek 1990-2000 arasına dönüp okuyacak çizgiroman arayacağız...Ama tek temennim de artık o, ne yalan söyliyeyim bu fiyat politikaları ile ben bu işten de soğudum...

aa

Bahadır a aynen katılıyorum. Bizler birlik olurda birkaç sayı (en az 3 ay ) almazsak belki bir mesaj olur diye düşünüyorum. (Fiyatı pahalım olan tüm yayınlar için.)
Esse Gesse Hayranı...

BAHADIR

Sayın aa;

Birliğe mirliğe gerek yok...isteyen alır isteyen almaz...Forumda aktif olan 15-20 kişiyle hiç bir şey yapılmaz...Yapılmasında zaten...15 günde bir tanesi 14 tl den ayda 4 yayın çıkan bir Tex ve çizgiroman satışının artık 500-700 lerle ifade edildiği bir ortamda (Hadi Tex baba çizgiroman 1000-1500 arası olsun.) bu işin suyu çıkmıştır...

Oğlak ilk yayın hayatına başladığı zamanlarda da böyle insanın beynine kanı hücum ettiriyordu...Bir ara normale döndü diğer yayınevleri ile aynı olmasada ortak bir payda da buluştu deniyordu...Ama yok onlar Tex satıyorlar ve diğerlerinden fiyat olarak hep farklı olmak mecburiyetindeler...

Söylenecek çok şey var ama gerek yok...

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: BAHADIR - 14 Kasım, 2011, 10:06:37
Sayın aa;

Birliğe mirliğe gerek yok...isteyen alır isteyen almaz...Forumda aktif olan 15-20 kişiyle hiç bir şey yapılmaz...Yapılmasında zaten...15 günde bir tanesi 14 tl den ayda 4 yayın çıkan bir Tex ve çizgiroman satışının artık 500-700 lerle ifade edildiği bir ortamda (Hadi Tex baba çizgiroman 1000-1500 arası olsun.) bu işin suyu çıkmıştır...

Oğlak ilk yayın hayatına başladığı zamanlarda da böyle insanın beynine kanı hücum ettiriyordu...Bir ara normale döndü diğer yayınevleri ile aynı olmasada ortak bir payda da buluştu deniyordu...Ama yok onlar Tex satıyorlar ve diğerlerinden fiyat olarak hep farklı olmak mecburiyetindeler...

Söylenecek çok şey var ama gerek yok...

Bir çizgi romancı arkadaş tek bir sayı Teks'in Oğlak yayınevine 2 TL ye malolduğunu söylemişti. İki liraya mal et son kullanıcı satış fiyatı 14 TL olsun. Kazığın dik alası.

gece kartalı

Ben de  sizler kadar duzenli takip edemesem de almiyorum artik. Ne zaman sagmal inek muamelesi yapmaktan vazgecerlerse o zaman devam ederim. Isin komik tarafi 3-4 sene once cikmis eski sayilarin da zamlanmasi. Baska yolunacak kaz bulsunlar

BAHADIR

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 14 Kasım, 2011, 10:35:52
Bir çizgi romancı arkadaş tek bir sayı Teks'in Oğlak yayınevine 2 TL ye malolduğunu söylemişti. İki liraya mal et son kullanıcı satış fiyatı 14 TL olsun. Kazığın dik alası.

Emin olun 2 tl ye bile mal olmuyor...Tex ile lal yayınları arasında ki sayfa ve teliften doğan fiyat farkı nedir ki % 100 oranın da bir etiket farkı var...2 Tl'ye mal olan bir yayının oğlak satış fiyatı 20.00 Tl'den aşağı olmaz arkadaşlar...Birim maliyet sanırım ortada...

hennessy

şimdi İlyas'ın yanında idim Tex süper cilde de tekrar zam gelmiş nasıl oluyor anlamadım 12Tl ye alıyordum yeni zam geldi 15TL olmuştu şimdide alışımız 18TL olacakmış nasıl iş daha yeni zam yapmıştı.Soğumaya başladım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Tex'e veda edeli epey olmuştu. Sağolsun Oğlak benim kararımda ne kadar isabetli davrandığımı göstermekte. Tek üzüntüm aynı "düzenlemenin" Dampyr'e de yapılacak olması. Neyse ki akıllarına esince yayınlıyorlar.  ;)