İstanbul Kitap Fuarı Günlüğü

Başlatan tommikser, 30 Ekim, 2010, 21:14:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seastar1000

Atasehir den fuara gitmek işkence ötesi zor oluyor galiba son kez gittigimde hard cover ciltli tex yanlız suvarı cıldı çıkmıştı

rumar80

Yarın bir aksilik olmazsa fuarı denetleyeceğim.

yidar

Fuara katılacağım.Bakalım bu sene nasıl olacak

hennessy

Fuar Günlüğü

Alişan Cengiz kardeşim yeni stand açmış umarım herşey istediği gibi olur. Marmara Çizgi haftaya bayağı çizgi roman ile geliyormuş. .

Yalnız onca senedir hem çalışan hemde giden biri olarak hayatımda gördüğüm en sönük açılış oldu üzüldüm.. İnşallah öbür günler daha iyi olur.

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

2017

2019

Efsane kaldığı yerden devam ediyor...

rumar80

Fuar için söyleyebileceğim ilk şey hayal kırıklığı.
  Belki ilk gün diye olabilir ama standlarda okuyucuları çekecek yeni yayınlar ve indirimler yoktu.  İlk defa roman almadan çıktım. Kafamdakileri internetten almak daha ucuz geldi.
   Eskiye göre sanki ziyaretçi sayısı da biraz azalmış gibiydi. Geçen yıllarda öğlen insanlar birbirlerini itekleyerek ilerlerken, bu yıl rahat rahat dolasabildik. Tek kalabalık alan test kitaplarının satıldığı salon idi.
    Çizgi roman standlarına bakarsak;
   JBC aynı yerinde ama Ertan yoktu. Göremedim.  Bir de şahsi fikrim ( belki ileriki günlerde daha düzelecektir ) standın geçen seneki şaşası yok gibiydi.
     Çizgili düşler ve Marmara gene birlikte stand açmışlar. Yeni, eski tüm yayımlar orada idi. Sevgili Cenk Könül gelecek hafta içindearmara'dan 10 kitap geleceğini söyledi ama neler olduğunu konuşamadık.
      Gerekli şeyler diğer standlara göre biraz daha kalabalık idi. Hem yeni comicsler hem de mangalar çevresinde müşteriler dolaniyordu.
       Büyülü dükkana gelirsek;  gözler tabi ki İlyas'ı aradı ama Ahmet ortalığı iyi idare ediyordu. Biraz daha geniş bir stand olmuş.  Çizgi roman olarak fuarları yerden yere vuran Arka bahçenin yayınlarını satıyorlar.  Kendi yayınları ve ingilizce fasiküller de cabası.  Lal'in de yeni çıkan sayılarından biraz koymuşlar. Ama biraz önce de söylediğim gibi müşteri az. Ahmet te bunu t-shirt,  poster, mu,  asa gibi yan ürünler ile kapatmaya çalışıyor.
    Daha da acısı gelen müşteriler kitapları incelemeden fiyatlara bakıp aldıklarını yerine koyuyor. Bu da aslında ziyaretçi sayısındaki azalma hakkında bir yorum yapabilir.
    Kısacası bu sene biraz da şartlar nedeniyle ilk günden fuar macerası bitti. Belki ileriki günlerde giden dostlar daha güzel şeyler yazar.
   Sevgiler.

kedidiro

Hem hennessy hem de rumar aynı tespiti yapmış ki dışarıdan bir gözle ben de bu yıl kitap fuarının önceki yıllara göre zayıf olacağını düşünüyordum. Önceki yıllarda kitap fuarının açılışını günler öncesinden hissederdik. Seri başı yazarların yeni kitapları arďı ardına duyurulmaya başlanır, gazetelerde etkinlik programı ballandirila ballandırıla anlatılırdı. Idefix'ten yeni yayınları günü gününe takip eden biri olarak bu yıl kitap fuarı öncesi sadece hasan ali toptaş ve ayşe kulin'in yeni kitaplarının çıktığını gördüm. Mutlaka dikkatimden kaçanlar da olmuştur ama yayınevlerinin eski tadlarinın eski iştahlarının olmadığı kesin. Neredeyse on iki ay internetten daha ucuza kitap alma imkanının olması, ekonomik kriz, zaten çok okuyan bir toplum da olmamamız işin tadını iyice kaçırdı. Yine de istanbuldaki dostların o havayı solumasini ve bizlere de haberler vermesini bekliyoruz. Selam saygı sevgi bizden...

Mrtekin

Conan Cilt 1'in HC'si; İthaki standına gelmiş mi acaba?
They drew first blood...

V

Alıntı yapılan: Mrtekin - 04 Kasım, 2019, 16:44:37
Conan Cilt 1'in HC'si; İthaki standına gelmiş mi acaba?
2.baskı mı?
"İstemem,eksik olsun.."

Mrtekin

Alıntı yapılan: V - 04 Kasım, 2019, 18:20:39
2.baskı mı?

Evet, yani Conan Cilt:1'in "Ciltlisi" demek istedim. Fuar sonuna kadar yetişir mi acaba?
They drew first blood...

Saint2

Allah belasını versin memleketi bu hale getirenleri desem ne olacak ???
Hepsi hepimizi gömer de birşey gelmez başlarına.

hennessy

Bugün fuara gidemeyecektim son an bir sürpriz ile kendimi orada buldum yarım saat kaldım...

Pegasus

Öğrenci olarak yüzüm Marmara Çizgi'nin indirimlerinden güldü.

pizagor

Alıntı yapılan: hennessy - 09 Kasım, 2019, 18:08:13
Bugün fuara gidemeyecektim son an bir sürpriz ile kendimi orada buldum yarım saat kaldım...

Yarın da kendinizi orada bulacaksanız sipariş vereyim :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hennessy

Alıntı yapılan: pizagor - 09 Kasım, 2019, 20:00:14
Yarın da kendinizi orada bulacaksanız sipariş vereyim :)

Nayn yarın gitmeyeceğim...