Star Wars : Yeni Yayin Anketi : JBC Yayincilik

Başlatan Jedmau, 08 Kasım, 2010, 13:38:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Merhaba Arkadaslar,

Uzun ve yorucu bir dönemden sonra nihayet tekrar görüsebiliyoruz.

Bildiginiz gibi bu sene yeni seriler ile ilgili çalismalarimizi devam ettirecegiz. Umbrella Academy dosyalari bitmek üzere, hangi ay çikartmamiz gerektigine karar vermeye çalisiyoruz.

Klon Savaslari 7 hazirlanmaya basliyor, onu da çikartacagiz.

Sizden bir konuda düsüncelerinizi almak istiyorum. Klon Savaslari devam ederken asagidaki serilerden hangisine baslamamizi istersiniz ?

Biraz Bilgi Vereyim.

A- Kotor ( Eski Cumhuriyet Sövalyeleri )

Star Wars filmlerinden yaklasik 4000 yil öncesi... Mandalorian Savaslari.

Galaktik Cumhuriyet ile en tehlikeli düsmanlarindan Mandalore'lar arasindaki savas devam etmektedir. Cumhuriyet'in sinir bölgeleri kirilma noktasina gelmis ve Dis Halka'daki pek çok gezegen bu kargasada kanunsuzluk ve siddetin içine sürüklenmistir.

Pek umut vaat etmeyen bir Jedi Padawan olan Zayne Carrick asla hayal dahi edemeyecegi kadar büyük olaylarin içine sürüklenmek üzeredir. Jedi'larin en saygin isimlerinden biri olan Carrick'in ustasi Lucien Draay ve bir grup usta daha Jedi Düzeni'nin içinde gizli bir birlik kurmuslardir. Içlerinden biri Sith'in döndügü ve Cumhuriyet'i yokolusun esigine getirdigi gelecege dair bir öngörü görmüstür, üstelik de bu Sith onlarin ögrencilerinden biri olacaktir. Cumhuriyet'i korumaya and içmis Jedi ustalari bu öngörünün gerçeklesmesinden korkarak verebilecekleri en zor kararlardan birini alirlar.

A New Hope (Yeni bir Umut) filminden tami tamina 3964 yil öncesinde gelisen olaylari konu alan çizgi roman LucasArts'in 2003 yilinda çikan ve büyük bir begeni kazanmis olan Knights of the Old Republic adli popüler bilgisayar oyununun sekiz yil öncesinde gelisen olaylari konu almakta. Oyunu bilenlere tanidik gelecek mekanlarin ve karakterlerin de zaman zaman boy gösterdigi çizgi roman , Star Wars tarihçesindeki ünlü Eski Cumhuriyet döneminde geçen en önemli hikayelerden biridir.

1. Cilt Kapak

http://img529.imageshack.us/i/kotorq.jpg

B- Legacy ( Miras )

Return of the Jedi (Jedi'yin Dönüsü) filminin tam 125 yil sonrasi...

Galaksi bir kere daha kaosun içinde. Bir yanda Imparator Roan Fel'e bagli Yeni Imparatorluk güçleri, bir yanda Sith Lordu Darth Krayt'in komutasindaki Sith güçleri, bir yanda da kendilerini Cumhuriyet ilkelerini korumaya adamis Jedi'lar arasinda galaksi üçe bölünmüs durumda.

Yapilan sert saldirilarin sonucunda Coruscant'taki Jedi Tapinagi'ni ve hemen ardindan Ossus gezegenindeki Jedi Akademisi'ni kaybetmis olan Jedi'lar çok güç bir duruma sürüklenerek geri çekilmeye zorlanmislardir. En önemli düsmanlarini bertaraf ettikten sonra güç ve iktidar hirsi içindeki Imparator Roan Fel ile Sith Lordu Darth Krayt arasindaki gergin ittifak bozulmus ve birbirlerine dönmüslerdir. Sith'lerin Coruscant'i ele geçirmelerinin ardindan Yeni Imparatorluk da Bastion gezegenine çekilerek burayi yeni baskenti haline getirmis, yeniden toparlanmaya girismistir.

Skywalker soyunun en son üyesi olan Cade Skywalker ile tanisin. Cade henüz çok genç yasta bir padawan iken Ossus'daki Jedi Akademisi'ne yapilan saldiridan kurtulmayi basarmis ve sonrasinda geçmisiyle Jedi ilkelerini bir kenara iterek hayatina devam etmistir. Cade Skywalker ortaklari Syn ve Deliah ile kelle avcilari olarak galaksideki yer alti örgütleri ve karanlik kisilerin arasinda çok dikkat çekmeyen bir hayat sürmektedir. Bu halinden memnun olan Cade'in eski yasamiyla baglantili herhangi bir seye bulasmaya kesinlikle niyeti yoktur.

Fakat yokoldugu sanilan efsanevi Skywalker soyunun hala devam ettigi Sith'ler tarafindan ögrenilince Cade için isler tamamen degismeye baslar. Sith'ler büyük potansiyeli olabilecek Skywalker'i güçlü bir müttefik olarak taraflarina katmak ya da kendileri için ciddi bir tehlikeye dönüsmeden önce yok etmek istemektedir. Jedi'lar da eski ögrencilerini yeniden saflarina katmayi arzulamaktadir. Cade tüm bu olaylarin içinde bir de Bastion'a ulasmaya çalisan Imparator Roan Fel'in kizi Prenses Marasiah Fel'in içinde bulundugu bir kaçisa dahil olunca kendini bu üç gücün arasindaki çatismanin tam merkezinde bulur.

Ne kadar uzak durmaya çalisirsa çalissin Cade Skywalker'in üçe bölünmüs galaksideki olaylarin kaderini degistirecek kilit bir rolü vardir... istese de istemese de.

1. Cilt Kapak
http://img259.imageshack.us/i/legacyd.jpg

rumar80

Bence KOTOR Legacy'den daha iyi bir tercih olabilir. Legacy'de geçmise yönelik referanslar olursa biraz zorlayabilir. Bir de Empire ya da Crimson empire gibi yayinlari düsünmez misiniz?

Jedmau

neden oldugunuda yazarsaniz cok memnun olurum

Jedmau

su anda klon savaslari disinda 4 ana seriye yönlendik ( +1 vektör )

vektorleride basabilmek için ( rebellion , kotor , dark times ve legacy ) basmamiz gerekiyor

kotor ve dark times basip vektor 1 basilmasi gerekiyor zaten klon savaslari bitince dark times hemen cikicak , bu sirada kotor basmamiz daha yuksek duuryor

ayrica darth vader gibi 3 adet daha derleme album yapmayi dusunuyoruz , o yuzden empire ve crimson 2011 planlari içinde bulunmuyor malesef

alan ford

Oyum Kotor'dan yana. "Geçmisini bilmeyen gelecegini göremez" gibi laflar etmek isterdim ama isin asli Kotor oynamayi çok isteyip bir türlü oynayamadigim bir oyun. Bir kaç yil rötarli haberdar oldugum, biraz da bu yüzden ulasamadigim bu oyunu ,legal yollardan Türkiye'de bulamadim, illegal yollardan ulastigimda ise sürekli hata verdi. Oynayan herkes öve öve bitiremedi ama ne hikmetse hepsi cd'leri kaybetmis çikti.  Anliyacaginiz oyun içimde ukde kaldi. Bari çizgi romanini okuyup teselli bulayim :)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Alıntı yapılan: alan ford - 08 Kasım, 2010, 14:32:26
 "Geçmisini bilmeyen gelecegini göremez"

Bu cümleyi düstur alirsam oyum Tales of the Jedi'dan yana :) Star wars'larin çogunu okumus biri olarak güç yaninizda olsun derim. Bu arada Marvel'in star wars'lari da (dark horse once upon a time adi ile tekrar çikariliyor) unutulmamali.
  Bulmusken biraz bunayalim

pizagor

Filmlerin bittigi noktadan sonra ne oldugu benim daha fazla ilgimi çekiyor...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Alıntı yapılan: Jedmau - 08 Kasım, 2010, 14:22:28

vektorleride basabilmek için ( rebellion , kotor , dark times ve legacy ) basmamiz gerekiyor

kotor ve dark times basip vektor 1 basilmasi gerekiyor zaten klon savaslari bitince dark times hemen cikicak , bu sirada kotor basmamiz daha yuksek duuryor

ayrica darth vader gibi 3 adet daha derleme album yapmayi dusunuyoruz , o yuzden empire ve crimson 2011 planlari içinde bulunmuyor malesef

Dark times bildigim kadari ile iki cilt zaten, planlama bence çok güzel. Legacy'e kadar gidilecek çok yol oldugu kanaatindeyim.
Empire'larin planda olmadigina üzüldüm. Yine de çikacaklari merakla bekliyorum.
Omnibuslari hiç yayinlamayi düsündünüz mü? (Tabii tek sayi olarak degil) Mesela Darth Vader gibi 3 yayin daha yapacaginizi söyleyinca aklima hemen Bobba fett geldi de?
Basarilar dileklerimle

Jedmau

Alıntı yapılan: rumar80 - 08 Kasım, 2010, 15:34:38
Alıntı yapılan: Jedmau - 08 Kasım, 2010, 14:22:28

Dark times bildigim kadari ile iki cilt zaten, planlama bence çok güzel. Legacy'e kadar gidilecek çok yol oldugu kanaatindeyim.
Empire'larin planda olmadigina üzüldüm. Yine de çikacaklari merakla bekliyorum.
Omnibuslari hiç yayinlamayi düsündünüz mü? (Tabii tek sayi olarak degil) Mesela Darth Vader gibi 3 yayin daha yapacaginizi söyleyinca aklima hemen Bobba fett geldi de?
Basarilar dileklerimle

Yorum ve dilekleriniz için tesekkür ederim.

Ilginizden dolayi biraz daha detayli anlatayim size.

1- Darth Vader cildinin oldugu seriye Sakli Hikayeler serisi adini vermek istiyoruz , bu seride ilk önce düsündügümüz Darth Maul ile ilgili bir derleme , daha sonra 2 Albüm halince Jedi & Sith çikartacagiz. Jedi & Sith albümleri Tales'lerde yayinlanmis olan jedi ve sith hikayeleri konu alacak , mace windunun neden mor isin kilici kullandigi gibi kisa kisa ama bir okadar güzel hikayeler buluncak islerinde. Bu serinin devaminda Boba Fett ile ilgili bir çalismada düsünüyoruz.

2- Yukarida saydigim 4 ana seriyi en kisa zamanda bitirip vektörü yakalamak istiyoruz , bu sekilde hem Invasion serisine ( en yeni )  baslayabilir , hemde eski bitmis serilere yönelebiliriz. Ama dedigim gibi asil amacimiz vektör , vektör 1 yayinlayabilmek için Dark Times ilk 2 sayi , kotorda ise ilk 4 sayiyi basmis olmamiz gerekiyor.

yorumlariniz için tekrar tesekkür ederim

rumar80

Detayli açiklamalariniz için de ben tesekkür ederim.

hanac

Oyumu Legacy - Miras'dan yana kullandim.

Return of Jedi sonrasi neler oldugunu merak ediyorum.

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 08 Kasım, 2010, 17:22:51

Return of Jedi sonrasi neler oldugunu merak ediyorum.

Legacy return of the Jedi'dan çoooook sonrasi.
Klasik üçlemenin sonrasini merak edenler için asil crimson empire vs daha uygun

konnektör

Bence kaba tabirle Star Wars artik baydi. Macera artik bitti isitip isitip ayni seyleri satisa sunmak bence hos degil, ama bununda bir nedeni var tabi, oda su ki bilim kurgu alaninda yeni yaratimlar yapilamiyor nedense.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

Jedmau

Alıntı yapılan: konnektör - 09 Kasım, 2010, 21:26:16
Bence kaba tabirle Star Wars artik baydi. Macera artik bitti isitip isitip ayni seyleri satisa sunmak bence hos degil, ama bununda bir nedeni var tabi, oda su ki bilim kurgu alaninda yeni yaratimlar yapilamiyor nedense.

Merhaba :)

Hangi konuda baydi Star Wars ? Ayni seyler derken neler kastteniz ? Tüm samimiyetimle merak ettigim için soruyorum :) Hep olumlu yorumlar aliyorken sizinde bakis açinizi ve yorumunuzu gerçekten merak ettim.

Sevgiler
Ertan