Blacksad - YKY

Başlatan rumar80, 20 Kasım, 2010, 17:30:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Her cildini yaklasik 5 defa okudum. Resmen hastasiyim. Daha fazla Blacksad çıkmalı.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

seastar1000

İlla blacksad 1. Cildi okumak istiyorum diyorsanız YKY doğan kardeş ciltlerinin alınız derim ben blacksad ve daha birçok harika dizi var onlarda

Bilal0

Alıntı yapılan: seastar1000 - 04 Ağustos, 2015, 10:16:47
İlla blacksad 1. Cildi okumak istiyorum diyorsanız YKY doğan kardeş ciltlerinin alınız derim ben blacksad ve daha birçok harika dizi var onlarda
Pek anlayamadım hocam?

hanac

Alıntı yapılan: Bilal0 - 16 Ağustos, 2015, 23:33:51
Pek anlayamadım hocam?

Dostum Doğan Kardeş dergisinde Blacksad 1 yayınlandı.

Her sayıda ortalama 6 sayfa ile yaklaşık 8 sayıda bitirildi.

Bilal0

Alıntı yapılan: hanac - 17 Ağustos, 2015, 00:30:24

Hocam hangi sayılar arasında yayınlandığını biliyor musunu acaba?

hanac

Alıntı yapılan: Bilal0 - 17 Ağustos, 2015, 00:40:59
Hocam hangi sayılar arasında yayınlandığını biliyor musunu acaba?

Yarın bakar söylerim.

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 17 Ağustos, 2015, 00:30:24

Sanki dergide ikinci albüm de yayınlanmıştı.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

seastar1000

kusura bakmayın ıs yoğunluğu nedeniyle foruma pek sık gıremıyorum sankı ortaya bır mevzu atmısda kaçmış gıbı olmuş ben burada daha öncede blacksad bulamıyoruz diyenlere dogankardes cıltlerını alın dıye yazmıştım YKY cıltlı olarak satıyordu dogankardes sayı 1 subat 2008 ıla sayı 20 eylül 2009 yayınlandı tabıı bu yenı edısyon bızım cocuklugumuzdakı ayrı
blacksad ın gölgeler arasında bır yerde ılk macerası sayı 1 ıla sayı 9 arasında arktık ırk ıkıncı macera oluyor sayı 10 ıla 19 arasında yayınlandı bu ıkı macerayı YKY bır cıltte toplayıp orjınal buyuk boy hardcover yayınladı daha sonra cılt 2 yı yayınladı yıne orjınal buyuk boy hard cover o cılttede kızıl ruh ve cehennem sessızlık dıye ıkı macera vardı kı bence ılk ıkı macera daha guzeldı
dogankardeslere gelirsek bu 20 sayıda bıze blacksad ın yanı sıra tetıkcı  okko  komancı  haçlı seferlerı samuraı gıbı daha sonra YKY da kucultulmus boy olarak çıkacak dergilerle tanıstırdılar

Bilal0

Teşekkür ederim hepinize, internette YKY'nin Doğan Kardeş cildinde rastladım onu alacağım sanırım Blacksad'in 2. baskısı yapılmazsa.

Nightrain

Telif hakları Flaneur'e geçmiş. Sevindim, YKY ciltlediğinden ötürü 5.albümü okumak için 6.albümün çıkmasını beklemek zorunda kalacaktık. Umarım Flaneur böyle bir hataya düşmez de, hakettiği gibi albüm şeklinde, büyük boy yayımlar.

hanac

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: Nightrain - 11 Aralık, 2015, 10:13:01
YKY ciltlediğinden ötürü 5.albümü okumak için 6.albümün çıkmasını beklemek zorunda kalacaktık.

Fransız siteleri incelediğimde 2016 ile 6 ve 7 rakamları aynı cümlede geçtiğini gördüm. Bu 6 ve 7. sayıların 2016 yılında yayınlanacağı anlamına mı geliyor. Bilen veya Fransızca bilipte aşağıdaki yazıyı çevirebilecek olan var mı?

"C'est au détour d'une chronique du cinquième épisode de Blacksad, publiée sur 20minutes.fr, que Juanjo Guarnido annonce la parution rapprochée des tomes 6 et 7 de Blacksad, courant 2016 : « C'est un défi pour nous, mais on doit bien ça aux fans de Blacksad ! », confie le dessinateur de la série scénarisée par Juan Diaz Canales et publiée aux éditions Dargaud."

Nightrain

E bu seferde 7.albümü okumak icin 8.albumun cikmasini bekleyecegiz. ;D

Peyami

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 11 Aralık, 2015, 18:45:15
Fransız siteleri incelediğimde 2016 ile 6 ve 7 rakamları aynı cümlede geçtiğini gördüm. Bu 6 ve 7. sayıların 2016 yılında yayınlanacağı anlamına mı geliyor. Bilen veya Fransızca bilipte aşağıdaki yazıyı çevirebilecek olan var mı?

"C'est au détour d'une chronique du cinquième épisode de Blacksad, publiée sur 20minutes.fr, que Juanjo Guarnido annonce la parution rapprochée des tomes 6 et 7 de Blacksad, courant 2016 : « C'est un défi pour nous, mais on doit bien ça aux fans de Blacksad ! », confie le dessinateur de la série scénarisée par Juan Diaz Canales et publiée aux éditions Dargaud."

Evet, 6. ve 7. sayılar için 2016 yılı müjdeleniyor. Açıklamanın çizerden (Guarnido) gelmesi de birincil kaynak olması sebebiyle önemli. Burada yok ama tek macerayı iki albümde anlatacaklar ve olaylar New York'da geçecek. Tarz olarak da klasik noir"a döneceklermiş.

Tuco Ramirez

2 sayılık bir macera ise YKY 5-6 ve 7 Üç sayı bir arada yapsa keşke... Çünkü 8. sayının gelmesi yılları bulabilir.
İlk 5 sayının yayın yılları sırasıyla şöyle: 2000-2003-2005-2010-2013