Marvel essential'larinizi nasil alirdiniz?

Başlatan rumar80, 21 Kasım, 2010, 13:10:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Sevgili arkadaslar Misel Bey bizden karar vermemizi istiyor. Hadi verelim.

gamlıbaykuş

Ben orjinalden yanayim. Yeni yayinlanan Solomon Kane gibi bir cilt düsünün. Ben böyle daha güzel diye düsünüyorum...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

BAHADIR

Simdi biz deliyiz, kütük gibi olsun orjinal olsun kaç lira olursa olsun deriz...Velakin bir yayinin maliyet dönüsü ne kadar erken olursa o kadar iyi olur kismini görmezden gelemeyiz...Kitabin üzeri fiyati ne kadar yüksek olursa okuyucu profili olarak "amaaan daha sonra alirim" fikri o kadar yüksek olacaktir.Ben 3. sikki isaretledim ama....Basilipta tek sayida kalan Essential da istemiyorum açikcasi...Yine de 500-600 sayfalik kütükleri tercih ediyorum...Kesinlikle öyle olsun...

V

Yayincinin bu anketten çikacak sonuca göre ürünleri yayinlayacagina inanarak,oyumu 3. siktan yana kullandigimi belirtiyorum.
"İstemem,eksik olsun.."

siyahderikoltuk

Oyum kesinlikle orjinali gibi olana.. Yalniz burada kaç seriden bahsedildigi açiklansa daha iyiydi bence.. Mesela 10 farkli seri aylara bölüstürülerek yayinlanirsa , hem biz çizgi romansiz kalmayiz, hem de kabaca 3x30tl bütçemize fazla külfet olmaz. Ayrica 500 sayfalik bir kitabin okunmasi uzun süreceginden, cildin dagilmamasi için ekstra özen gösterilmesi atlanmamasi gereken bir nokta bence..

gamlıbaykuş

Gon'un internet sitesine söyle bir göz attim ve Essential Thor'a bir baktim, fiyat olarak 24.42 TL gibi bir deger baz alinmis (Dolar karsiligi olarak) Gerekli Seyler internet sitesinde de 28.90 TL olarak degerlendirilmis. Buradan yola çikarak umarim Essentiallerimizin fiyatlari 35'i falan bulmaz...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

pizagor

Her yayin için özgün hali neyse o sekilde basilmasini isterim. Dolayisiyla tercihim orijinal boyutlarina da sadik kalinarak hazirlanmis 500 sayfalik ciltlerdir...

Ancak Wolverine için bir baslangiç yapildi ve buradan çikan sonuca göre de bu seride herhangi bir degisiklik yapilmasini kesinlikle istemem...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

BAHADIR

Solomon Kane'in 400 sf.)  29 Tl oldugundan yola çikarak ve Essentiallerin 600 sayfa civarinda oldugunu unutmadan Türkiye satis adedinide düsünürsek 35 tl Essentialler için normal bir fiyat ama gerçekleri göz ardi edersek, çizgiroman Türkiye'de zaten pahalli...

Underfined

500-600 Sayfa olup 20-30 tl arasi olmasindan yanayim.Umarim dikkate alirlar anketimizi...

hanac

Orijinal kalinlikta olsun dedim.

GON da görmüstüm, ayni kalitede olursa çok iyi olur.

pizagor

Alıntı yapılan: gamlibaykus - 21 Kasım, 2010, 14:11:43
Gon'un internet sitesine söyle bir göz attim ve Essential Thor'a bir baktim, fiyat olarak 24.42 TL gibi bir deger baz alinmis (Dolar karsiligi olarak) Gerekli Seyler internet sitesinde de 28.90 TL olarak degerlendirilmis. Buradan yola çikarak umarim Essentiallerimizin fiyatlari 35'i falan bulmaz...

Önemli bir tespit... Insan 'madem yerli bir kitap, bana orijinalini temin etmekten daha ucuza malolmali' diyor. Ama ekonomideki sikintiyi bu sektöre de uyarlamak mümkün sanki, yasadigimiz düsük kur ortaminda disardan getirip satmak, üretmekten daha ucuza maloluyor... (Yine bu konuyla bir miktar ilgili, Türkçe çok satan kitaplarin Çin'de basildigini okudugumda çok sasirmistim.)

rumar80

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 21 Kasım, 2010, 14:02:42
Yayincinin bu anketten çikacak sonuca göre ürünleri yayinlayacagina inanarak,oyumu 3. siktan yana kullandigimi belirtiyorum.

Misel Bey Özgür'ün anketinde bizzat kendi bu soruyu sormus.

s.b

Ben de üçüncü seçenegi seçtim. Yani, -orijinal kalinlikta yaklasik 500 sayfa 30-35TL arasi 3 ayda bir- olani. Bunu seçmemdeki sebep, öncelikle orijinalindeki gibi olmasi sonraki sebep ise fiyatinin daha uygun olmasi. Ama yine de bir tereddütüm var. O da su ki, kalinligi sebebiyle kitap ortadan ikiye ayriliverir mi? Biliyorsunuz geçmiste bunu çok yasadik. BEN BU DURUMA GICIK OLDUGUM IÇIN BÜTÜÜÜÜÜÜÜNNN ARKA BAHÇE ÇIZGIROMANLARIMI SATTIM.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

Alıntı yapılan: s.b - 21 Kasım, 2010, 21:54:34
...Ama yine de bir tereddütüm var. O da su ki, kalinligi sebebiyle kitap ortadan ikiye ayriliverir mi? Biliyorsunuz geçmiste bunu çok yasadik...

Ben böyle bir sorun yasamadim ama bu durumla karsilasanlarin deneyimiyle bu da önemli bir uyari!

tommikser

Bende orjinali gibi olsun dedim.500 sayfa hatta Misel abi kabul edersen bir teklifim olacak.200 adet bizim gibi deliler için  ;D bez ciltli hatta cildinde o silver'in kayagiyla uçarken baskili,özel edisyonlu yani Vampirellada yaptiginiz gibi süper bi baski yapsaniz.Valla ben alirim.Süper oluyorlar.Bu arada son yayinlarinizin hepsini okudum.Vampirella özel cilt süper.Watchmen gibi süper bir baskili olsa ne güzel olur.