Sergio Bonelli'den Posta var ;)

Başlatan tamerozcan, 15 Aralık, 2010, 13:05:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tamerozcan

SERGIO BONELLI'DEN POSTAAA! VAR....

Zagor'un Zenith Gigante aylik serisinin Aralik 2010 ayi 596 nolu sayisinda Sergio Bonelli nam-i diger Guido Nolitta POSTAAA! Sayfasinda Çizgi Roman Günleri'nden, sizlerden ve bizlerden bahsetmis....

Iste Sergio Bonelli'nin yazisindan bazi alintilar :

Sevgili Dostlar,

Postaaa! nin geçen sayisinda bazi Zagor yazar ve çizerlerinin Ferri'nin önderliginde Türkiye'ye, Kitap Fuarina davetli olarak gideceklerinden bahsetmistim. Grubumuz Italya'ya oldukça mutlu bir sekilde döndüler ve ardindan katilimcilar Istanbul'da yasadiklarini bir bir bana anlattilar, Moreno Burattini'nin kelimeleri ile söylemek gerekirse Bogaz'in kiyilarinda Darkwood'un kahramanlari büyük bir sevgi ile karsilanip birçok kutlamaya katilmislardir. O yüzden size anlatilanlari özetlemek istiyorum. Iste Zagor'unTürkiye'deki 5 gününün bir özeti: "Zagor Türkiye Cumhuriyetinde ki en popüler çizgi roman kahramanidir ki 1962 den beri basilmaktadir. Ama bugüne kadar hiçbir yazar ve çizer bu ülkeye okuyuculari ile bulusmaya gitmemistir. Gallieno Ferri, Marco Verni ve diger sanatçilarin katilimi ile gerçeklesen bu etkinlik büyük bir olaydir. Bu etkinlik 1001 Roman Yayinciligin daveti ile gerçeklesme sansi bulmustur, ilgili yayinevi bazi Bonelli çizgi romanlari ile birlikte Baltali Ilahin tarihi çizeri'ni anlatan (Gallieno Ferri, Zagor ile Bir Yasam) kitabinin da yayincisidir, ilgili kitap geçen sene Italya'da satisa çikmistir. Bunun disinda, Istanbul'da bizler ile birlikte müzisyen ve ilgili kitabin yardimci yazari Grazino Romani'de birlikte olmustur, Türkiye'de de satisi yapilan Zagor King of Darkwood albümünün sahibi müzisyen, ayrica bir de konser vermistir. Gallieno ayaginin tozu ile prime time kusaginda bulunan iki önemli talk-showa misafir olarak katilmistir. Bunun disinda ondan fazla yayin organi kendisi ile röportaj ve haber yapmistir. Ayrica Gallieno Ferri ve giyabinda Sergio Bonelli nam-i diger Guido Nolitta çok sevilen karakterin yaraticilari olarak her vesile ile okuyuculari tarafindan büyük bir sevgi ile kucaklanmislardir. Bizler disinda bu hayranligin en önemli kisiligi Levent Çakir'in da varligi çok güzel olmustur. Kendisi, 70 li yillarda "Zagor" olarak birkaç filmde ve daha baska bir çok filmde rol almis bir oyuncudur. Uzun bir aradan sonra bu iki Zagor filmi bir dönemin belgesi olarak okuyuculara DVD formatinda ve çok kaliteli ve Italyanca alt yazili olarak sunulmustur (yanda ikinci filmin kapagi vardir). Film (siyah-beyaz) Çakir'in akrobatik hareketleri ile çok eglenceli bir film. Italya'da da artik bu filmlere sahip olabilirsiniz, bilgi için asagidaki e-mail ile irtibata geçiniz giancarlo.orazi@yahoo.it. Gerçekten söylemek isterim ki ben Zagor'cularin Istanbul'daki (çok güzel ve tüm renkleri toplamis bir sehir) ilgisinden çok memnun kaldim ve hepsine tesekkür ederiz...Baltali Ilah sevgisi farkli milletlerden okuyuculari Bogazin iki yakasini birlestiren köprüler gibi birlestirmistir."

Bu güzel yazi Aralik 2010 Zagor'un 596 nolu sayisindaki POSTAAA! kisminda çikmistir ve biz de söylemek isteriz ki aslinda biz sizlere davetimizi geri çevirmediginiz, saatlerce imza attiginiz, çizimler yaptiginiz, okuyucularin heves ve sevgisini geri çevirmediginiz ve en önemlisi 50 yil önce böyle bir karakter yaratip onu yillarca yasattiginiz için TESEKKÜR EDERIZ...

Nice 50 yillara ...Tesekkürler Sergio Bonelli nam-i diger Guido Nolitta ve Gallieno Ferri ve tüm Zagor Ailesi...

pizagor

Ama yazida Günes'ten hiç bahsedilmemis :D
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Alıntı yapılan: pizagor - 15 Aralık, 2010, 13:09:15
Ama yazida Günes'ten hiç bahsedilmemis :D

Günes adina bir kinama mektubu yazmali. ;D
  Saka bir yana bizim için süper güzel vemutlu geçen o günlerin misafirlerimizde de ayni tadi birakmis olmasina çok sevindim.
Tek bir sorum olacak: Ferri Banu Güven disinda hangi programa çikti?

tommikser

Ehe ehe ehe siz öyle zannedin. Özel blog'unda benden bahsetmis kendisi. Bir de özel tesekkürde bulunmus. "Bene" diye diye benden bahsetmis. Adamin biri vardi yapisti bana demis. Ama gerçekten bana o güzel zamani yasattiniz ya hersey için sagolun. Iyi ki sizleri tanidim. Yoksa gerisi bahane.

guantanamo

günes arkadasim herseyi hak ediyor
bende kendisiyle tanismaktan çok mutlu oldum

darkwood

Türkiyedeki bu özel anlar ile ilgili, haberler özellikle DVD hazirlanmasi çok güzel bir olay. Arsivimin bas kösesine koydugum imzali kitaplarin yaninda hatira olarak saklamak istiyorum. Kitap ve DVD ne zaman çikiyor.  :)
Darkwood Sakinleri..