Hayal Kahvem'den Zagor Hikayeleri

Başlatan Hayal Kahvem, 01 Ocak, 2011, 19:10:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hayal Kahvem

Selam Lami, Benim aklıma da Tommiks ve Suzi kareleri geldi ama.. Bulamadım sanal dünyada... Elinizde benzer kareler varsa
memnuniyetle şiirlerle ya da şarkılarla eşleştiririm:)

Darkwood çok şeker kareler bunlar... Daha elimde Zagor la ilgili neler var :D Gelecek... Yakında  ;)

JuDaS... Valla çok korkuyor evlenmekten Zagor... Ya Çiko'nun hali... Şöyle güzel bir Latin kız çıkarmıyorlar karşısına :-\
Batı Yolu favori maceralarımdan biridir. Çünkü beni çok eğlendirir ve güldürür  :)

darkwood

Sevgili hayal kahvem, bu konuda Tommiks ile Suzi, Swing ile Batty, hatta Gamlı Baykuş ile puik,  arasında şarkı sözleri ile eşleştirilebilecek çok keyifli karelerde var.  :)
Vildan hn. çizgiromanda yeni bir tarzın başlangıcına doğru adım adım ilerliyormu ne dersiniz.  ;)
Darkwood Sakinleri..

Hayal Kahvem

Zagor'un Kalede Yangın adlı macerasına ait olan bu kareleri okumak ve seyretmek çok  keyiflidir. Zagor'u nasıl da  severim. Bir kere acayip esprili biridir. Tamam. Doğru.  Zagor Darkwood ormanında yaşıyor. Dans etmeyi nereden bilecek öyle değil mi? Bu öyküde  gördüğün gibi güzel bir kadın tarafından dansa davet ediliyor. Bakar mısın nasıl mizahi bir taktikle durumu kurtarmasını beceriyor. Albay Hudson'un güzel kızını yaptığı esprilerle nasıl  şaşırtıyor ve ikna ediyor. Bu Zagor'un bir dans hikayesi...  Sence de siyah beyaz film gibi değil mi? Bir şey söyleyebilir miyim? Ben var ya Zagor dövüş taktiklerini sular seller misali bildiğim gibi Zagor'un söylediği dans çeşitlerini de çok iyi bilirim. İnan mübalağa etmiyorum. Tamamen doğru. Hele Mohawklar'ın işkence dansında var ya üzerime yoktur. Hele Gitar Jim'in  gitarıyla çaldığı  Mohawklar Kalender Olur koçaklamasıyla   nasıl yaparım bu dansı görmeni isterim. Arkasından Firidanın Nikahı adlı şarkı ile Senecaların Yağmur Dansını yapabilirim mesela... En son Hellingen'in Entarisi Ala Benziyor'la  senle halay çekmeliyiz illa. Of! En son.. Yorulduk ya... Otururuz... Kahveler elimizde... Gitar Jim'e sesleniriz... "Çal Gitaaarrr!" deriz. "Çal! Bize Darkwood'u Özledim adlı sılov şarkıyı çal!" deriz mesela...  Hey! Şahane olur valla! Of! Kendim hayal ettim. Eyvah!  Kendim havaya girdim gene! Halim işte aynen  böyleyken böyle:)

Hayal Kahvem

Bu kare Zagor'un Puarte Juares adlı macerasından... Felek Çiko'nun karşısına hep acuze kızlar çıkarmıyor. Bu macerasında görüleceği üzere güzeller güzeli Conchita Zagor'a değil Çiko'ya hayran... Zagor ise resimde görüldüğü gibi bu durum karşısında fena halde şaşkın... Tablo gibi şahane bir kare bu... Dur bakalım... Şimdi işim var. Kahve molasında bu öyküye dönerim belki..... Allahım yarabbim... Çiko'ya bakar mısın şiir gibi konuşuyor.. Kadınlara neler söyleneceğini nasıl da iyi biliyor... "Sizin  o şahane iri siyah  gözleriniz geceleri sabaha kadar uykusuz kalıp yorulmamalı... Onlar uyumak için yaratılmışlar." Hahha! Karamba Karambita! Havada kalpler uçuşuyor!.. Bayılırım Zagor'un  bu macerasına.... Devamı sonra:)

Hayal Kahvem

Tarkan Kurt

Orhan Seyfi Orhon'un mükemmel şiiri. Yusuf Nalkesen'in bestelediği muhteşem eser.

VEDA BUSESİ

Hani o bırakıp giderken seni
Bu öksüz tavrını takmayacaktın?
Alnına koyarken veda buseni
Yüzüne bu türlü bakmayacaktın?

Hani ey gözlerim bu son vedada,
Yolunu kaybeden yolcunun dağda
Birini çağırmak için imdada
Yaktığı ateşi yakmayacaktın?

Gelse de en acı sözler dilime
Uçacak sanırdım birkaç kelime...
Bir alev halinde düştün elime
Hani ey gözyaşım akmayacaktın?

Bu eseri en iyi icra eden de Zeki Müren'dir.

http://www.dailymotion.com/video/x4pfnx_zeki-murenveda-busesi-hani-o-brakp_music

Hayal Kahvem

Selam Tarkan Kurt

Güzel bir bilgilendirme olmuş. Teşekkür ederim.
Çizgi romanlarda müşterek haller başlıklı bir dosya mı açsak acaba diye düşündüm önce.
Çünkü hem Zagor'da hem Dylan Dog'da hem de Batman'da müşterek bir hal örneği yukarıdaki kareler.
Mutlaka diğer çizgi romanlarda da vardır   :)
Buldukça ekleriz...
Selam ve sevgiler...

Hayal Kahvem

İşe biraz ara verip, kahvemi erkenden içmeye karar verdim. Bak ne diyeceğim. Bazen çizgi roman okuyan bir kız arkadaşım olmasını çok arzu ediyorum. Neden biliyor musun? Dün yolculuğum sırasında  Zagor okuyordum. Arka arkaya nasıl heyecanlı maceralardı anlatamam. Sadece yaşadığımız dünyada mı depremler oluyor sanıyorsun. Yoo... Çizgi romanlarda da depremler var. Mesela okuduğum bu Zagor macerasında Darkwood Orman'ı   depremle sarsılıyor. Bataklıktaki  kulübenin epey  uzağında yerde derince bir yarık oluşuyor. Ortada tuhaf bir durum var belli ama önce ne olduğunu anlamıyoruz. Çünkü  bu depremden  sonra insanlar aniden yok olmaya başlıyorlar. Zor durumda kalan Mohawklar'ın reisi Tonka, can arkadaşı Zagor'dan yardım istiyor. Ve Mağara İnsanları, Üç Başlı Canavar, Umutsuz Girişim adlı arka arkaya üç çizgi romanda öyle heyecanlı, öyle tuhaf  olaylar gerçekleşiyor ki  her birini nefesimi tutarak okuduğumu  rahatlıkla itiraf edebilirim. Sonradan bu esrarengiz durumun nedeni  ortaya çıkıyor tabii. Meğer depremde yer yarılınca, yer altında yaşayan bir kavim dünyaya çıkma yolu bulmuş. Sadece insanlar mı peki? Yoo... Muaazzam hayvanlar... Canavarlar filan yeryüzüne çıkıyorlar.  Of, anlatmakla olmaz. Mutlaka okuman lazım.  Zagor ve Çiko maceradan maceraya koşuyorlar. Nasıl heyecanlı durumlar anlatamam. İnan bana nefesimi tutarak okudum. Hatta  abartıyorsun demezsen, bir şey daha  söyleyeceğim. Zagor'un Çiko'yla beraber yer altı mağaralarında sular içinde yaşadıkları olaylar var tamam mı?  Görmen lazım.... Of,  hele o karelere geldiğimde var ya, hep bir kaç hafta önce üç boyutlu sinemada seyrettiğim  Sanctum  adlı film aklıma geldi.  Biliyorsun Sanctum  mağaranın derinliklerinde, mağara suları içinde geçiyordu. Tarafar ruhum depreşti gene ne yapabilirim? Çünkü  Zagor'un macerasının  Sanctum'dan daha heyecanlı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Neyse... Ben  şimdi başka bir şey anlatmak istiyordum aslında. Bak şimdi... Zagor'un bu maceraları böyle esrarengiz, ürkütücü ve sürükleyici okunuyor okunmasına... Tamam... Nefis... İyi ama maceraların bir yerinde  romantik bir durum vardı tamam mı? Bak bir kaç örnek kare koyayım mesela. Şöyle:

Sana bir şey söyleyeyim mi? Maceraların bu bölümüne gelene kadar neler olacak diye  gerçekten heyecan  içinde sayfaları çevirdim. Amaa..  Bu romantik bölüme ise tek kelimeyle bayıldığımı söyleyebilirim. Her bir kareyi tek tek mimiklerine varana kadar gülümsemeyle seyrettim. Kardeşi Kainka'yı ölümden  ve Mohawkları kötü ruhlardan kurtardığı için güzeller güzeli Doğan Ay Zagor'a teşekkür edip çiçek veriyor.  Bakar mısın şu yukardaki karelere... Ne tatlı!.. Baltalı İlah'ın ağzından adeta  bal damlıyor:) Buna benzer çok sayıda kare vardı tabii. İşte tam maceranın bu bölümüne gelince, Zagor okuyan bir kız arkadaşım olmasını çok arzu ettim.  Otursak karşılıklı  rahat  koltuklara... Of! Ellerimizde kahveler... Anlıyorsun değil mi? Zagor ve Doğan Ay'ı çekiştirsek mesela...  Şimdi telefon geldi. İşe dönmeliyim. Bilmiyorum. Belki daha sonra anlatabilirim. Zagor'un bu maceralarını okumak isteyenler çıkabilir. Olanı biteni çok açık etmek istemiyorum ama bu bölümde ayrıca  çok eğlenceli Zagor ile Çiko rekabeti de söz konusuydu... Hem de feci! Maceranın sonunda ne oluyor diye merak edersin belki diye bak son kareyi aşağıya ekledim. Çok güzeldi.... Çokk! Zagor'u özlemişim.

darkwood

Sevgili hayal kahvem yine klavyenizden bal damlıyor.  :)
Güzel çizgikarelerinizi ve yorumlarınızı özlemeye başlamıştık.
Anlattığınız bu macerayı daha daha önce 2 kez okumuştum, nedense  ::) şimdi içimden yeniden tekrar bu macerayı okumak geldi.
Sizin bu güzel yazılarınızı okuyacak, bir çok bayan çizgiroman sever olduğunu ve sizinle bu güzel şeyleri paylaşacaklarını umut ediyorum.
Darkwood Sakinleri..

darkwood

Kahramanlardan bu ortak hüzünlü kaderi paylaşan "ortak hal karelerine" Conan ve Belit i de ekledim.

Darkwood Sakinleri..

Hayal Kahvem

Hey, Şahane bir "ortak hal karesi" bulmuşsunuz Darkwood... Gerçekten... Teşekkürler. :)

Hayal Kahvem

Teşekkür ederim Darkwood...  Çok naziksiniz... Yook... Zagor konuşacak kız arkadaş  hiç bulamıyorum:)
Ne fena değil mi?

Bakın Altın Madalyonda bile yok... Of.. Çok acıklı vaziyetim.   :'(
Olsun.. Ne yapalım?
Sizler benim bu romantik yazı ve karelerimi idare edeceksiniz artık... Zaten zaman zaman nüksediyor bu halim...
Yoksa çizgi roman sevdalısı herkes zaten benim arkadaşım. Ama arada "Keşke kızlar da olsa... Muhabbet etsek kızkıza"
diyorum işte ne yalan söyleyeyim. Teşekkürler Darkwood.  :)

V

Örümcek'te tatmıştı bu acı anı..

Bir de Mary Jane'li var..

"İstemem,eksik olsun.."

V

Süpermen'de ölüsünü kucaklamıştı sevdiğinin..

"İstemem,eksik olsun.."

Hayal Kahvem

Selam JuDaS,  Şahane kareler bunlar... En kısa zamanda bu karelere söz bulmalıyım.  ;)
Gerçekten müthişler... Çok teşekkür ederim.