Hayal Kahvem'den Zagor Hikayeleri

Başlatan Hayal Kahvem, 01 Ocak, 2011, 19:10:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

Hayal Kahvem

Atalarımın bütün bıyıklıları adına! Ve vay canına :D
Kalidor da bulmuş "ortak hal kareleri" ne örnekler... Teşekkürler.

Niyet ettim, hazır bu kareleri bulmuşken, Hayal kahvem'e bir yazıyla bu kareleri yerleştirecektim.
Sanırım Ümit'in ahına uğradım... Hayal Kahvem'e girebiliyorum ama giriş butonu çıkmıyor.
Bu durumda yazı ekleemiyorum. Of, ne fena  :'(
İyisi mi şimdilik bu karelere bakmakla idare edeyim. Hepsi de o kadar acıklı ki bu karelerin...
Çok kederli...  Bir Can Yücel şiiriyle  iyi geceler demek  içimden geldi...

"Sen gideli hastalar oldu liman
Karantinalara girdi
Açıkta demirliyor gemiler
Tütün ardiyede kaldı
Hâli duman hamallarla manavcıların
Kantarcı pişpirik oynuyor sabah akşam
Gümrükcüler balık avlıyor
.................................................
Sen gideli
Sağır-dilsiz okulunda öğretmenim ben.

Herkese sevgiler.

pizagor

Crisis On Infinite Earths ve Earth1 Superman'inin kollarında can veren Earth1 Supergirl'ü...

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Ramzy

Güzel yazı olmuş.

Yine de ille bir kız arkadaşla paylaşmak gerekmiyor be abi. Yalnız Frida'ya yaptığı iltifatlar aklımda... :D Yürüyüşünüz bir ceylan gibi falan filan. Bütün örnekler doğadan ve hayvanlardan idi.
Zagor biliyor işi.

darkwood

Alıntı yapılan: Hayal Kahvem - 14 Mart, 2011, 23:58:13

Teşekkür ederim Darkwood...  Çok naziksiniz... Yook... Zagor konuşacak kız arkadaş  hiç bulamıyorum:)
Ne fena değil mi?

Bakın Altın Madalyonda bile yok... Of.. Çok acıklı vaziyetim.   :'(

Sevgili Hayal Kahvem, Zagor ile ilgili paylaşım yapabileceğiniz bayan arkadaş olmaması kabul edilebilecek bir durum değil.  ???
Ferri'nin imza gününde, Fuar'a imza için gelen birçok Zagor sever bayan hayran görmüştüm. Acaba formlara girmiyorlarmı?

Hımmm. Onları ortaya çıkarmak için, bir anket filan yapıp size birkaç bayan arkadaş bulsak formumuzuda renklendirsek diyorum.   :)
Darkwood Sakinleri..

Hayal Kahvem

Sevgili Darkwood,
Yorumunuz için teşekkür ederim. Ramzy'nin dediği gibi illa bir kız arkadaşla paylaşmak gerekmiyor be abi  :D
Sizler varsınız... Çizgi roman sevdalıları var.... Sıtkı Sıyrıl var... Tomrukcan var... Çok şükür 
Ama bazen işte.. Anlatabildim mi? Bazan kız kıza muhabbet istenir ya.. Öyle işte..
Ya da böyleyken böyle... Dert etmeyin. Alışığım ben...   :'(  :D

BÜLENT ALTIN

Zagor kızlar konusunda çok utangaç olmasına rağmen maşallah fırsatları hiç kaçırmıyor .
Bir çok mcerada kendisine aşık kızlarla kaçamak bile yaptı. Aslında kızlara zaafı var nede olsa erkek.
Bayanların ön planda olan maceraları çok güzeldi. Düşmanları kandıraks , vampir drakula , hatta çinliler bile zagor un aşık olduğu o güzel kızları kullanarak zagoru altetmeye çalışmışlar ,böylece romantik çok güzel maceralar ortaya çıkmıştır. Ben şahsen , maceralarında bayanlara daha çok yer verilmeli diye düşünüyorum....................              saygılar .

Lami Tiryaki

Maceralarında Zagor'la yanyana görülen bayan kahramanlardan biride korsan Jean Lafitte'in kızıdır(adını unuttum şimdi). Maceracı ruhu, sert karakteriyle Zagor'un yanına pek bir güzel yakışır kızımız. Ancak gönlü başkasındaydı hatırladığım kadarıyla...

Selamlar
Lami

Hayal Kahvem

Allahım! Bu gördüklerim gerçek olmasın lütfen! Zagor... Sevdiğim çizgi roman kahramanı... Zagor... Toz kondurmam tırnağının ucuna... Olamaz! Lütfen aramızda kalsın, olur mu? Kimseye söyleme.. Ama... Zagor var ya... Don Kişot'u bilmiyor...  İnanamıyorum gözlerime... Zagor... Kitap okumaya vakti olmadığını söylüyor... Bugün satın aldığım macerasını okuyordum. Bir an bu kareleri gördüm ya... Tepeden tırnağa mosmor oldum. Olamaaaz! Hayallerimin yıkıldığı an... Bittim... Resmen bittim... Yıkıldım. Yerlerdeyim.  Numan Serteli'nin haikusu, Zagor'un bu haline tam denk düşmüyor mu şimdi? "işinin ehli.. hayalkırıkçısıyım.. son müşterim sen"  der ya hani... Of! Zagor'un son müşterisi ben miyim bilmiyorum ama işinin ehli hayalkırıkçısı olduğu çok doğru... Yapılır mı bu bana? Söyler misin  Esrarengiz Atlı adlı macerasında nedir  Zagor'un bu hali şimdi? Yooo... Kabus olmalı... Tamam. Anladım. Rüyadayım. Az sonra uyanacağım...

Heyy! Buldum! Zagor budur işte! Bu Zagor karesi var ya bünyeme ilaç gibi geldi valla! Bakar mısın, Zagor kitap okuyor! Oh! Çok şükür Tanrım... Gerçekten çok teşekkür ederim. İnan bana az kalsın  hayalkırıklığından öte dünyaya göçecektim. Yoksa... Kitap okumayan birine nasıl tahammül edebilirdim?  Mümkün değil... Çizgi roman kahramanı da olsa, ben  kitap okuyanı severim. Acaba Zagor sinemayı bilse, sever miydi? Severdi bence... Evet, tabii severdi. Dur ben bir koşu gidip su içmeliyim. O kadar korktum ki, dilim damağım kurudu, inanmazsan yemin bile edebilirim. Tamam. Şimdi maceranın kalanını okumaya devam edeyim.  Heyy! İnanmıyorum... Zagor ve Sarışın Tehlike... Neee? Şöyle bir karıştırdım sayfaları... O ne? Zagor Blondie'den dayak mı yiyor? Yok artık! Pes!

Tamam! Gene bilmeden bir şey yaptım. Belli ki yüksek makamlar tarafından cezalandırılıyorum. Peki. Şimdi  Zagor'un bu macerasının kapağını kapatacağım. Ve bu akşam  Zagor'un Sarışın Tehlike adlı macerasını okumayacağım.  Hani Sıtkı Sıyrıl acıyı tarif ederken, Zagorsever bünyenin acısını anlatır da, en iyi acı tarifinin çizgi romanların yarım kalmış macerası olduğunu söyler ya, işte o acıyı dibine kadar hissedeceğim. Zagor aynı çizgi roman macerasında, nasıl bu denli hayal kırıklığına uğratabilir beni? Of! Gene bir haiku söyleyeceğim işte şimdi... "ahmakıslatan değilim dedi.. inandım o yağmura..ve ıslandım tam bir ahmak gibi" diyeceğim demesine ama... Zagor... Of! Yapamam! Toz konduramam valla.. Sevmek ne feci bir şey değil mi? Acı veriyor insana.  Sanırım depresyondayım. Feci... Şeyyy! Yoo... Dayanamayacağım valla... Çok merak ediyorum... Zagor ve Blondie... Yooo... Dayanamayacağım... Hemen okuyacağım hemen... Hiç beklemeden! Duramam... Hemen! Aman Allahım! O neeee?Yooo... Zagoooorrr!!!!

hanac

Resimleri göremiyorum.

Ama kurbağa da yok, sadece x işareti var.

V

Alıntı yapılan: hanac - 29 Mart, 2011, 22:47:34
Resimleri göremiyorum.

Ama kurbağa da yok, sadece x işareti var.

Blogdan alındığı için göremiyorsun sanırım.Bende görünüyorlar.

Kullandığım DNS'ler:

208.67.222.222
208.67.220.220

Dns'leri değiştirdikten sonra "bağlantını onar" yap ve tekrar dene..
"İstemem,eksik olsun.."

Hayal Kahvem

Aaa! Resimlerin görünmemesi ne fena!

kalidor

Eee her çizgiroman kahramanı Ken Parker değil ;)
Crom! Ölüleri Say...

Ramzy

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=zagor

Ekşisözlük'e üye olan varsa bu yanlış girişleri düzeltmeli, lütfen yani...

Jean Lafitte'in kızıyla karşılıklı kur yaparlardı birbirlerine sanki, tabii kızın gönlü başkasındaydı, hatta o elemanı kurtarmak için Zagor az emek harcamamıştı.

Hayal Kahvem

Bakma benim emektar fotoğraf makinemle böyle flaşlı çekiyorum ama... Off! Acele ediyorum. Çünkü illa son durumumdan seni haberdar etmek istiyorum. Bil bakalım ne oldu? Pazar günü 3. Kocaeli Kitap Fuarı'nda Sunay Akın'ı belki bininci defa dinleyecektim tamam mı? Geç kaldım. Geç kalınca salon dolmuş tabii. Pek çok insan gibi kapı dışında kaldım. Sunay Akın konuşuyordu. Ben insan izdihamından içeri giremiyordum. Giremeyince tabiyatıyla Sunay Akın'ı göremiyordum.  İlla görmem şartı mı? Görmüyorsan dinle o zaman öyle değil mi? Herkes nasıl dinliyorsa sen de dinle yani. Yok. Vallahi denedim. Olmuyor. Bugün kendim hakkında yeni bir şey öğrendim. Ben görmezsem işitemiyorum. İki organım ancak birlikte devreye giriyor demek ki. Neyse... Konuyu uzatmayayım. Bu durumda orada durmamın bir anlamı kalmamıştı. Sahafların olduğu bölüme yöneldim. Bu yıl daha fazla sahaf gelmiş. Çok sevindim. Tamam. Eski kitaplara bak değil mi? Yok. Ben mütemadiyen Zagor ve Ken Parker soruyorum. Efendime söyleyeyimmmm... Ben var ya... Bir Zagor sayısını gördüm kiii... Yerimde zıpladım

Tamam. Duygularımı abartıyorum. Duygularımı abartınca davranışlarım da abartılı oluyor tabii. Şimdi ben Lal Kitap'tan çıkmış Yeni Zagor'un birinci sayısını diğer Zagor maceraları arasında görünce ne yalan söyleyeyim Mecnun Kuleleri'ndeki yavuklusuna kavuşmuş  Leyla  misali sevindim. Gözünde canlandır artık satıcı çocuğun elinden  kapıp nasıl hasretle Zagor kitabına sarıldığımı. Çocuk bilmiyor ya beni. Şaştı  halime tabii. Hatta tutamadı dilini. "Kime alıyorsunuz? Yoksa kendinize mi?" dedi. Alışığım bu muameleye. Hiç yadırgamadım. Hiiçç. Burnumu havaya kaldırarak. "Kendime alıyorum." dedim.  Ne var? Çizgi roman okuru olmanın yaşı mı var sanki? Aslında Sunay Akın'ı ve Ece Temelkuran'ı anlatmaktı niyetim. Kusura bakma ama şimdi onları anlatmayı beceremeyeceğim. İçim içime sığmıyor. Kocaeli Kitap Fuarı'nda çizgi roman bu yıl daha fazla satıldığı için çok sevinçliyim. Uykusuz haftalık mizah dergisi fuarda kocaman bir yer kapmış. Pek yakışmış. Nasıl hoşuma gitti anlatamam. Keşke çizerleri de gelse... Sonra geçen sene fuarda Zagor'un Z si yoktu. Bu sene sahaf sayısı çok olunca çizgi roman epeyce var doğrusu. Daha tam gezemedim. Bak işte siftah yaptım. Ve aradığım Zagor macerasını hemen kaptım. Ne güzel öyle değil mi?

Neden bu macera benim için önemli biliyor musun? Ben Zagor'un romantik maceralarını çok seviyorum. Daha kitabın başındayım. Virginia ile Zagor! Nananooommm... Şu karelerin tatlılığını görüyor musun?

Golden Baby adlı  geminin kaptanı Kaptan Fishleg'in yeğeni Virginia. Zagor güvertedeyken Virginia  Zagor'un yanına gidiyor. Birden WHOOSSSHH efektiyle bir fırtına kopuyor. SPASSH efektiyle  dalgalar sallıyor gemiyi. Zagor zor tutuyor Virginia'yı. TUUMMP efektiyle  birlikte yere yuvarlanıyorlar. Şahane kareler bunlar. Zaten Zagor'un deniz ya da nehir maceralarına bayılırım. Sonrası şekilde görüldüğü gibi karşılıklı nazlar... Niyazlar... Yaa... Çok tatlılar...

Gerisi sözün bittiği yer tabii. Daha maceranın başındayım. Bu macerada bir kadın daha var biliyor musun? Müzik var. Kıskançlık var. Gördüm. Kitabın ilerleyen karelerinde Virginia Zagor'u acayip kıskanıyor. Çok eğlenceli. Belli. Sonra çizimler var ya tek kelimeyle enfes! Senaryo Boselli. Çizen Laurenti'ymiş. İnanmıyorum. Şimdi gördüm. Yok artık bu kadar da olmaz yani. Ben bu Zagor macerasını İzmit'teki kitap fuarından satın aldım ya... Editörlüğünü kim yapmış biliyor musun? Bir İzmit'li. Ters Ninja'nın Landlord'u... Ege Görgün! Çeviriyi yapan kim peki?  Meltem Özgün! Ege Görgün'ün tatlı eşi! Tesadüfün bu kadarına da pes vallahi:)