Kahraman olsaydınız yanınızda hangi yan karakteri seçerdiniz?

Başlatan tommikser, 11 Ocak, 2011, 12:58:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Acaba bu yan karakterlerden birini seçseniz o kim olurdu ? Üç seçeneğiniz ve sansınız var ona göre düşünün.

Bir de nedenini söylerseniz yemede yanında yat ;)

Bu arada bu anket fikrini ortaya Ayhan (guantanamo) abim attı. ;D

tommikser

Ben sanırım Puik'i seçerdim. Bilmem ama bayılıyorum o it oğlu it'e.

emre ozdamarlar

hanac

Yine aceleye gelmiş bir oylama gibi duruyor.

Oldukça fazla yan karakter eksik.

hanac

Olayı toparlamak için "Fumetti kahramanı olsaydınız ...." diye başlığı değiştirmeyi öneriyorum.

Aksi takdirde liste çok uzar (Comics ve Frankofon karakterlerini düşünsenize)

Fumetti dersek de; Martin Mystere, Julia, Mister No ve Zagor'dan başka yan karakterler eklenebilir.

rumar80

Bir seçim işi zorlaştırıyor.
  Sigmund Baginov, Leo Baxter fumettiden,
  Kaptan Haddock, düldül fumettiden
  Robin, warriors three comicsten olsa ne güzel olurdu

tommikser

Abilerim unurruklarım olduğunu biliyorum dediğin gibi hasan abi değiştiriyorum.Eksikleri de ekleyelim hemen yazalım.

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 11 Ocak, 2011, 13:38:47
Olayı toparlamak için "Fumetti kahramanı olsaydınız ...." diye başlığı değiştirmeyi öneriyorum.

Fumetti dersek Abdullah'ı silmek gerekir. Yan karakter çok geniş bir yelpaze zaten. Ben bir iki örnek yazdım.

hanac

Java - Martin Mystere

Tonka - Zagor

SS - Mister No

Müfettiş Webb - Julia

tommikser

O zaman anketi düzenliyorum Abdullahı siliyorum.Onu açacağım yeni Amerikan anketine ekleriz  :D

tommikser

Bu kadar karakter içinde seçim zor olacağından ilk 3ü seçmek mantıklı geldi. O yüzden oyları 3'e çıkardım.

gamlıbaykuş

Ben gamlıbaykuş, mister blöf ve tabi ki Tesla diyorum...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

s.b

Ben Konyakçı'yı isterim. Onun olduğu yerde neşe bitmez. Yanımda daima beni neşelendiren birinin olması iyi olur. Tabi başıma açacağı sorunları önemsemiyorum. Hem belki benim yanımda Konyakçı islah olup Çaycı olur veya Salepçi. :P ;D
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

guantanamo

vallahi arkadaşlar ben çr kahramanı olsaydım
bu sıraladıgımız yan karekterleri hiç birini istemezdim
tamam iyi güzelde yahu okadar çok macera yaşayacagım
bu karekterlerle bir ömür bitermi
şimdi sıkı durun aarkadaşlar benim tek favorim
                 BELLA
tamam biraz paragöz biraz dırdırcı ama yaşanacak birisi :

rumar80

Bu konu ile ilgili bir itirazım var. Dünden beri bunu yazsam mı diye düşünüyordum. Biraz açıklama yapmak gerektiğini düşünüyorum.
   Sevgili Güneş bu anketi açarken herhalde kahramanın yanında maceraya giden, onunla eş zorlukları paylaşan kişiden bahsetmek istiyor. Bu kişi "sidekick" (ortak) diye tanımlanır. Ama listedeki bazı kişiler bu kavramın dışındadır. Ayrıca yan karakter özellikle Amerikan çizgi romanlarında kendi alt öyküleri olan, öyküleri ile kahramanın hayatını etkileyen kişilerdir.
    Zagor'dan örnek verirsek Çiko gerçek bir sidekick'tir. Dere tepe Zagor'la dolaşır ve maceraları yaşar. Ama Tonka yan karakterdir. Arada maceralara girer ve Zagor'u etkiler.
    Julia'ya bakarsak Leo Baxter sidekick'e yakındır, Müfettiş Webb ise davaları birlikte çözse bile ASLA Julia'nın sidekick'i değildir. Emily ve Julia'nın babaannesi ise bu dizinin yan karakterleridir.
    Örümcek adamın hiç ortağı yoktur, ama Marvel evreninde en zengin yan karaktere sahip kişidir. May yengeden lise arkadaşlarına, üniversiteden Daily Bugle'a birçok karakter kahramanımızı etkilemektedir.
    Bu nedenle sanırım bu ankete oy verirken daha çok ortak kavramını tercih etmek daha uygundur.
    Bana derseniz neden Sigmund diye. Açıkçası ben bir maceraya giderken Carson gibi attığını vuran, Kurjak gibi duygusal yönü ağır basan bir asker ve Sigmund gibi lojistik desteği inanılmaz bir grup ile çalışmak istediğim için böyle bir oylama yaptım.
    Sevgiler