Rumar 80'in izledikleri

Başlatan rumar80, 15 Ocak, 2011, 23:34:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Berkdinho

Filme çıktığı gün gitmiştim ama yorumumu yazmak bugüne kısmetmiş.Harry Voldemort kapışmasını, kitabını okurken daha epik bir kapışma olacağını düşünüyordum.Voldemort öldüğünde bu kadar mı yani? Bu muydu 7 kitaptır beklenilen kapışma diye sinirlenmiştim.Basit kaldı.Kitabında böyle olunca filminde de öyle basit olacaktı.Bence o kapışmayı filmde gene iyi toparlamışlar.
   Özellikle film bitip salondan çıkarken içim bir garip olmuştu.Öyle ya da böyle alışmıştık Harry'e.Her genç okuyucu gibi ben de onunla büyümüştüm.O duyguyu birkaç saat üzerimden atamadım.Ama sonuçta hayat devam ediyor.Yeni kahramanlar ve maceralar bizi bekler, birine takılmamak gerek...
The Right Man When Things Go Wrong

rumar80

70'li yılların en eğlenceli filmlerinden birdir. Başrollerinde Paul Newman, Robert Redford ve Robert Shaw'un oynadığı her saniyesi ince işlenmiş bir film.
  Chicago'da yanlışlıkla bir mafya babasının (Robert Shaw) kuryesini dolandıran ikiliden biri mafyanın adamlarınca öldürülür. Hayatı tehlikede olan ikinci dolandırıcı (Robert Redford) efsanevi dolandırıcı Henry Gondrof (Paul Newman) ile birleşerek intikam planı kurarlar ve.....
  Aksiyonu minimum ama ustaların, özellikle Paul Newman'ın döktürdüğü bir film. Müziği de hala unutulmaz.

sefik

Efsanedir abi,3-4 kere izlemisligim vardir
Harikadir,herkese tavsiye ederim ;)

alpi

seyretmeyenler için küçük bir not..yedi oscar'lı bu muhteşem film d&r'ın indirimli raflarında mevcut...

rumar80

İlk defa Aksaray'da Yıldız sinemasında seyretmiştim. Daha sonra birkaç kez televizyonda da izledim. Alpi'nin bahsettiği indirimli DVD'den alınca bir kez daha keyfini çıkarayım istedim.  ;D

Mister NO

sefik

Ben ilk çıktığında yüksek bı meblağ verip almıştım ama o final için her kurusa deger valla :D

alpi

Paul Newman ve Robert Redford'un aynı yönetmenle(George Roy Hill) bir önceki filmini de analım o zaman..BUTCH CASSIDY AND THE SUNDANCE KID..1969 yapımı sıkı filmdir..izlemeyenlere kesinlikle öneririm..

rumar80

Süper bir başka filmdir. Bolivya'daki finali (sonları görülmez). Efsanevi "raindrops keep falling on my head" şarkısı. Ahhh ah..

http://www.youtube.com/watch?v=VILWkqlQLWk

alan ford

Aynı zamanda Sundance film festivalinin isim babasıdır ve hakkaten on numara filmdir. Bu arada ben şimdi bu Sting'i bulmaya gidiyorum. Akşama seyredeceğim.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

alpi

Geçen gün d&r indirim rafında ''ONCE UPON A TIME IN AMERICA''vardı..''BABA FİLMLER'' klasmanında üst sıralardadır..Henry Fonda'nın ''kötü adam''ı oynadığı tek western..

sefik

Madem laf baba filmlerden açıldı ben de izlemeyen herkese Sanjuro yu tavsiye ederim.Cok çok baba filmdir

rumar80

Uzun bir aradan sonra evde DVD keyfi yaptım ve bu sefer tercihim bir Türk filmi oldu. Daha önce başarılı belgesellerini bildiğimiz. Devrim Arabaları filmi ile de başarılı olan Tolga Örnek'ten bence başarılı bir ajan filmi.
   İstanbul'da bir canlı bomba saldırsı olur. Kısa süre sonra radikal İslamcı örgütlerden biri olayı üstlenir, ama sırada daha büyük bir hedef vardır. İstihbarat müdürü Fikret ve ekibi saldırıyı durdurmak için çalışmaya başlarlar. Olayın içine diğer istihbarat örgütleri, hainler, kurbanlar vs girer ve düzgün bir finalle tamamlanır.
  Başrollerinde Timuçin Esen ve Meltem Cumbul var. Daha önce Aşk Yarası filminde de birlikte oynayan ikilinin kimyası düzgün. Yanroller de bence iyi. Ağır bir tempoda biraz da Örneğin kamera tercihleri ile gitse de sevebileceğiniz bir iki saat sunuyor sizlere.

Bu da fragmanı:
http://www.youtube.com/watch?v=fhMRCT82W9A

rumar80

Biraz önce kızımla birlikte sinemada izledik. Kıtaların ayrılmaya başlaması ile (nedeni filmde) ailesinden ayrı düşen Manny, Diego ve Sid ile ailesini bulmaya çalışıyor. Yeni karakterler, yeni heyecanlar ve espriler. İlk 3 film kadar güzel olmasa da zevkle izlettiriyor.
   Kıtaların oluşumu ve Atlantis'in batış hakkındaki "derin" bilgiler ve Braveheart göndermesi çok eğlenceli.