Corto Maltese

Başlatan hanac, 24 Ocak, 2011, 15:43:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

henryfoster

Ntv'den çıkan kitaplarda bu sözü edilen balon eksiltme durumu sadece tek bir kitapta mı mevcut yoksa hepsinde var mı? Can sıkıcı bir ayrıntı olmuş cidden.

HacıGeraltEmmi

Corto Maltese: Brezilya Kartalı

İnternet satış noktalarında ön siparişe açılmış.

kalidor

NTV Corto'larından ilkini okudum sadece. O da Türkiye'de yayınlanmamış olan ve Corto'dan çok Jack London'un yer aldığı harika bir hikayeydi. Diğerlerini arşiv amaçlı aldım ve balon konusunu incelemedim açıkçası. Bu arada Brezilya Kartalı'nı Dost'tan okumuş muyduk?
Crom! Ölüleri Say...

Büyülü Rüzgar

Corto 6 - Brezilya Kartalı

pizagor

Corto'yu ikili - üçlü görmeye alışmıştık. Bu albümün tek olmasının, uzun, bol sayfalı bir macera gibi bir sebebi var mı sevgili İlyas?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Büyülü Rüzgar

Alıntı yapılan: pizagor - 06 Şubat, 2013, 19:18:48
Corto'yu ikili - üçlü görmeye alışmıştık. Bu albümün tek olmasının, uzun, bol sayfalı bir macera gibi bir sebebi var mı sevgili İlyas?

Hayır. Sayfa sayısı aşağı yukarı 1 TL ye geliyor gibi bir espriye uygun bir sayı.  ;D

Büyülü Rüzgar

Büyülü Dükkan olarak elimizden geldiğince tanıtım ve paylaşım olarak aktif olmaya çalışıyoruz.
Ancak bizim bu aktifliğimize karşın ilgisiz durulduğunda şevkimiz kırılmıyor değil.
Tabi bu bizim foruma ilgimizi azaltmayacak, aksine daha aktif olmaya çalışacak ve çizgi roman dünyamızı Büyülü Dükkan olarak daha da genişletip güzelleştirerek verimli bir hale getirmek için çok çalışacağız.

Özetle çizgi roman bizim işimiz ve biz de işimizi daha iyi yapmak için çok çalışıyoruz.
Bunu sizler de zamanla çok daha net bir şekilde görebileceksiniz.  :)

hanac

Alıntı yapılan: Büyülü Dükkan - 06 Şubat, 2013, 19:45:39
Bunu sizler de zamanla çok daha net bir şekilde görebileceksiniz.  :)

Sevgili İlyas, yukarıdaki yazından şunu anlıyorum.

Çizgiroman adına yeni işler geliyor, yakında bir sürpriz mi var ?  :)

Büyülü Rüzgar

Alıntı yapılan: hanac - 06 Şubat, 2013, 19:48:50
Sevgili İlyas, yukarıdaki yazından şunu anlıyorum.

Çizgiroman adına yeni işler geliyor, yakında bir sürpriz mi var ?  :)

Biz her gün yeni işler yapip çizgi romanı daha hatırı sayılır hale getiriyoruz. Spesifik bir şey söylemeye gerek yok. Sadece kendimizi geliştirmek için değil ayni zamanda bizim gelişmemize yardımcı olacak tüm organları da gelistirmeye çalışıyoruz ki bizimle beraber çizgi roman da büyüsün, dolayısıyla biz de daha etkin bir biçimde büyüyebilelim. Görüldüğü uzere çalışmalarımızı daha da hızlandıracak ve sizlere daha güzel yenilikler sunabileceğiz.

Gambit

Alıntı yapılan: Büyülü Dükkan - 07 Şubat, 2013, 01:26:49
Biz her gün yeni işler yapip çizgi romanı daha hatırı sayılır hale getiriyoruz. Spesifik bir şey söylemeye gerek yok. Sadece kendimizi geliştirmek için değil ayni zamanda bizim gelişmemize yardımcı olacak tüm organları da gelistirmeye çalışıyoruz ki bizimle beraber çizgi roman da büyüsün, dolayısıyla biz de daha etkin bir biçimde büyüyebilelim. Görüldüğü uzere çalışmalarımızı daha da hızlandıracak ve sizlere daha güzel yenilikler sunabileceğiz.

yuru be Ilyas

yalnis sektor secmissin diyecegim ama isini severek yapiyorsun sonucta ki bence en onemlisi budur;

insaat sektoru secsen, ikinci Ali Agaoglu olurdun bu girisimcilik ve vizyonla. Basarilarinin devamini dilerim

hennessy

Alıntı yapılan: Gambit - 07 Şubat, 2013, 08:01:46
yuru be Ilyas

yalnis sektor secmissin diyecegim ama isini severek yapiyorsun sonucta ki bence en onemlisi budur;

insaat sektoru secsen, ikinci Ali Agaoglu olurdun bu girisimcilik ve vizyonla. Basarilarinin devamini dilerim

Yakında inşaat sektörüne girerse şaşırma :) Evet artık sıra yeni girişimciliklere geldi hadi hayırlısı İlyas.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Pasajdaki dükkan, yeni dükkan o kadar çok tadilat gördü ki inşaat sektörüne girmişti ki zaten ;D
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

DAMPYR

Alıntı yapılan: pizagor - 07 Şubat, 2013, 08:47:10
Pasajdaki dükkan, yeni dükkan o kadar çok tadilat gördü ki inşaat sektörüne girmişti ki zaten ;D

Çizgi roman Piyasası biterse o işe de el atabilir.

Nasıl olsa deneyim kazandı bu konuda... 8) ::) :D

darkwood

NTV yayıncılık tarafından yayınlanan Corto serisinin 6 nolu yeni macerası "Brezilya Kartalı"  adlı çizgiroman cilt sayısını
Kuzgun Çizgiromanevin'den promosyonlu özel fiyatı ile temin edebilirsiniz.

Darkwood Sakinleri..

Hayalet

Alıntı yapılan: gunessemerci - 21 Nisan, 2012, 12:33:13
Sami abiye katılmıyorum.NTV Corto bence çok kötü.Evet baskı boyutunu beğendim fena olmamış.Renklendirme bence vasat fotoşop kullanmayı yeni öğrenmiş birinin çalışması gibi olmuş.Yalnız çok daha kötü şeyler var.

Elimde 1 tane olan Dost'a ait Bir deniz tuzu şarkısı ve Tuzlu denize balat şarkısını karşılaştırdım.İlk olarak Dostun tercümesi gerçekten enfes.En basitinden zencilerin ingilizceyi zor konuştuğunu sadece Dost'un tercümesinde anlıyorsunuz.Bu bence önemli neden derseniz konuşma bütünlüğü açısından fark oluşturuyor.Daha sonra maalesef NTV bazı balonları kafasına göre çıkarmış.Sanırım kitap boyutu küçülünce karelerde küçülmüş ve gereksiz gördükleri balonları silmişler.Bu açıdan benim açımdan bütün özelliği gitmiş oluyor.

Bir diğer eksik ise Dost olayın geçtiği ve orjinalinde de olduğunu düşündüğüm ada haritasını verdiği halde NTV yayınlamaya gerek görmemiş.Bence o harita çok önemli.Olayların geçtiği yerleri bilerek kurguya dahil olabiliyorsunuz.

En son olarak Prat'ın ön sözü ve bu macerayı neden yazığını anlattı kısım çok değerli olduğu halde NTV editörü kendince değersiz görmüş olmalı ki koyma gereği görmemiş.Daha ekleyebileceğim nedenlerden dolayı Dost enfes bir iş çıkarmış.Tebrik ediyorum kendilerini.NTV'yi alsam da Dost bence daha kıymetli en kısa zamanda tamamlayacağımı düşünüyorum.

Katılıyorum.
Ben de NTV'den ilk çıkanları aldım ama açıkçası çok beğenmedim, ayrıca orjinali o kadar kısa mı bilmiyorum ama NTV sanki özellikle yarım yarım yayınlayıp daha fazla kazanç elde ederim düşüncesinde gibi geldi bana.
Keşke DOST kitabevi devam etse Corto'yu yayınlamaya. henüz alamadım ama Dost'tan çıkanları almak niyetindeyim NTV'yi almayacağım açıkçası. Sadece ticari düşünülerek basılmış hissiyatı uyandırdı bende.(Tabii ki ticari düşünecek bir yayıncı ama, balon çıkartma ya da macera bölme artı pahalıya satma işi can sıkıyor).
Çizgi roman bir çocuğun okuma alışkanlığı kazanmasının en iyi yollarından biridir, bir büyüğünse hayata çocuk merakı ve heyecanıyla bakabilmesinin.