İşyerine Zagor Tişörtüyle Gitmek...

Başlatan pizagor, 11 Şubat, 2011, 15:01:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Çalıştığım firmada cumaları serbest kıyafet uygulaması var. Ben de bu serbestliğin sınırlarını denemek maksadıyla en son göğsünde kocaman Zagor amblemi olan kırmızı tişörtümü giyerek şirkete gittim. Hani kurbağa ve kaynar su hikayesi vardır ya kurbağayı bir anda zıplatmamak için tişörtün üzerine geçirdiğim fermuarlı hırkanın yavaş yavaş önünü açmaya başladım...

İlginç olan belki 10 kişinin sadece üçte birini gördükleri amblemi tanıyıp 'Vay Zagor n'aber!', 'Örümcek Adam değil mi bu ??? ', 'Bir zamanlar amma da Teksas Tommiks okurdum!', 'Hala yayınlanıyor mu bunlar?', 'Zagor pilottu değil mi?' gibi tatlı muhabbetlere girmeleriydi. Hele bir arkadaşım geçmişten bir anısını anlatmaya başladı : Çocukluğunda çizgiromanlarla oynadıkları bir kumar varmış. Çizgiroman belirli bir mesafeye konur sonra da küçük kumarbaz elindeki bozuk parayı çizgiromana fırlatırmış. Eğer parayı çizgiromanın üzerinde tutabilirse çizgiroman ve para kendisinde kalırmış. Aksi takdirde bozuk para diğer küçük kumarbazın olurmuş...

Masamda Thorgallar, üzerimde Zagor, ben Altın Madalyon'da... Hadi hayırlısı bakalım :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

peyami

Sizin bu neşeli anınız Modern Family dizisinin birkaç ay önceki bir bölümünü hatırlattı. Orada da Mitchell adındaki karakter işyerine, sanırım Cadılar Bayramında, örümcek adam kostümüyle gidip gitmeme konusunda tereddütler yaşıyor, sonunda denemeye karar veriyor, sonrasında ise başına gelmeyen kalmıyordu.

Dünya hakikaten küçük.

pizagor

Sevgili peyami, keşke olabilseydi ama benimkisi bu kadar da abartı değil, sadece cart kırmızı bir Zagor tişörtü...

Ama yine de insanlık için küçük, çizgiromancı için büyük bir adım :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Hayal Kahvem

Alıntı YapAma yine de insanlık için küçük, çizgiromancı için büyük bir adım

pizagor'dan bu cümleyi aşırdım. yazımın sonuna ekledim. haber edeyim dedim.  ;D

DAMPYR

İnsanların hele eski gençliğin çizgi romanları tatlı anılarla hatırlamaları çok güzel.Ben giyip gitsem herhalde beni çalıştığım otelin kapısından içeri sokmazlar... :-\ :D ;)