Almak istediğim birkaç çizgi roman

Başlatan ErenKoyunoglu, 26 Şubat, 2011, 11:53:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ErenKoyunoglu

Değerli arkadaşlar,
Almak istediğim birkaç çizgi romanı aşağıda listeliyorum. Eğer okuduklarınız ya da hakkında yorum yapabilecekleriniz varsa listeyi daraltıp genişletebilirim çünkü bütçe göçertici bir listem var.
Herkese sevgiler.

Star Wars Omnibus: Tales of Jedi Vol. 1 - 2
The Secret History Omnibus
Forgotten Realms: The Legend of Drizzt Omnibus
Aliens Omnibus
Rex Mundi
Old Boy
Conan: Road of Kings
Daytripper
Human Target
Scalped
The Unwritten
The Unknown
The Surrogates
The League of Extraordinary Gentlemen
The Exterminators
Technopriests
Northlanders
Greek Street
Dmz
Concrete
Criminal

rumar80

Sevgili Eren bu liste ile ilgili sana yorum yapabileceğim üç kitap var:
1) Star wars: Tales of the jedi. Bu konu ile ilgili forumda kısa bir yorum olacaktı, ben  bir star wars hayranı olarak bu hikayeleri çok beğendim. Çooook uzun yıllar öncesini anlatıyor ve sith ile jedi mücadelesi süper. Eğer star wars'u seviyorsan bunu da seveceksin
2) Northlanders: Daha yeni bitirdim. 4 cildini. Vikingler ile ilgili ancak daha karakter ağırlıklı güzel öyküler. Sabit bir kahraman yok. Her cilt ayrı bir hikaye. İstersen tek tek dene
3) League of extraordinary gentlemen: Alan Moore'dan farklı bir hikaye daha. İki cilt. Edebiyat kahramanları erçek olsa ve bir takım kursalar nasıl olurdu sorusu üzerine kurulu. Sean Connery'nin oynadığı filmi seyretmişsindir umarım. Kitaplar filimden çok daha iyi ve sertler.
   Üçü de güzel. Pek yardımcı olamadım herhalde ama benim sıralamam League of extraordinary gentlemen, Tales of the Jedi ve northlanders olurdu
   Sevgiler.

Human target'ı dizi olarak seyrediyorum, beğendim ama çizgi romanını hiçokumadım. Surrogates'i seyrettim. Film fena değildi, ama GON'da çizimlerine bakmıştım çok sarmamıştı, ama sen sanatçı gçzü ile farklı bulabilirsin

ErenKoyunoglu

Sevgili Rumar çok teşekkür ederim, Star Wars seven ama çizgi romanlarına girmemiş birisi olarak en erken döneminden başlamak istedim o yüzden oradan başlamanın doğru olacağını düşündüm, ama başka biryerden başlamamı önerirsen onlara da bakarım.
Sevgiler.

alan ford

Drizzt çizgi roman alemini de mi teşrif etmiş . Bi o eksikti zaten . Serinin ilk kitaplarını çok seven biri olarak gönül rahatlığıyla ömrü hayatımda artık Drizzt Do Urden ile ilgili bir şey duymak istemediğimi söyleyebilirim. Seriyi "Cin Ali" serisine çeviren Salvatore'yi de  ayrıca tebrik ederim .  Zaknefein varsa seride bir istisna yapılabilir ama ;)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Alıntı yapılan: ErenKoyunoglu - 26 Şubat, 2011, 14:19:36
Sevgili Rumar çok teşekkür ederim, Star Wars seven ama çizgi romanlarına girmemiş birisi olarak en erken döneminden başlamak istedim o yüzden oradan başlamanın doğru olacağını düşündüm, ama başka biryerden başlamamı önerirsen onlara da bakarım.
Sevgiler.

Sevgili Eren eğer tüm Star wars olayına girmek istiyorsan başlangıç için doğru seçim Tales of the jedi. Ama iyi öyküler istiyorum, Luke ve Han Solo istiyorum diyorsan Dark ve crimson empire serilerini öneririm. Yine de sabredeceğim hepsini zamanla okuyacağım diyorsan başlangıç noktan Tales of the Jedi'dır.
Sevgiler

ümitkr

Alıntı yapılan: ErenKoyunoglu - 26 Şubat, 2011, 11:53:26
Değerli arkadaşlar,
Almak istediğim birkaç çizgi romanı aşağıda listeliyorum. Eğer okuduklarınız ya da hakkında yorum yapabilecekleriniz varsa listeyi daraltıp genişletebilirim çünkü bütçe göçertici bir listem var.
Herkese sevgiler.

Star Wars Omnibus: Tales of Jedi Vol. 1 - 2
The Secret History Omnibus
Forgotten Realms: The Legend of Drizzt Omnibus
Aliens Omnibus
Rex Mundi
Old Boy
Conan: Road of Kings
Daytripper
Human Target
Scalped
The Unwritten
The Unknown
The Surrogates
The League of Extraordinary Gentlemen
The Exterminators
Technopriests
Northlanders
Greek Street
Dmz
Concrete
Criminal

Northlanders - İrlanda-Norveç hattındaki viking hikayeleri ele alınıyor. Son derece başarılı kurgular. Cilt olarak bir araya gelmişlerse Umar'ın dediği gibi başı sonu olan öyküleri içeriyor. Bazı diyaloglar "koleje mi gittin sen?" gibi döneme uymasa da öyküler son derece başarılı tarihi bilgilere dayanıyor dense yeridir. Kadıköy'de Altan ve Özer Sahafta bazı ciltleri var.

Drizzt - Altan'ad gördüm galiba. Bir de ucuz yollu olarak gerekli şeyler raflarında var. Kitabın aynını başarılı bir şekilde çrye aktarmışlar. Alan Ford'un yorumuna katılmakla birlikte okunabilir bulduğum çizgiler bence.

İlgini çekerse Fables ve 100 bullets'a bakmak istersen özer Sahaf ile Altanda cilt cilt bulabilirsin. Bir de Losers ciltleri gördüm bugün Özer Sahafta.

İyi okumalar

ErenKoyunoglu

Sevgili Ümit bugün gördüm cevabını, teşekkür ederim.
Northlanders'in 4 cildini aldım, Drizzt 13 gezegenden sipariş verdim ama dağıtıcılarında ne omnibus ne tek olarak yokmuş. Söylediğin yerlere bir bakacağım. Rex Mundileri de aldım ve 1 cilt okudum, oldukça başarılı, özellikle politik ve tarihi gerilim sevenlere tavsiye ederim. Fables'ın 2. cildi var bende şöyle bir baktım ama pek ilgimi çekmedi açıkçası, belki baştan okusam fikrim değişir.

Sevgiler,
Eren