Müjdelenen Çizgi Romanlar

Başlatan pizagor, 10 Mart, 2011, 16:40:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Metin Solmaz kaptanlığında Overteam'in küçük kardeşi olarak yayın hayatına başlayan Ağaçkakan yayınları : "periyodu belirsiz de olsa çizgi diziye başlıyoruz. " demiş facebook'da. Üstelik Turgut Yüksel'den. Merakla beklemedeyim.

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

alan ford

Bügün Face'de güzel haberler devam ediyor. Flaneur :"Sıkı durun! Yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Yerli ve yabancı sanatçıların, bağımsız çizerlerin kitaplarını hazırlamaya başladık. Umarız uzun soluklu bir yolculuk olur," demiş. Amin diyorum :)

pearl jam

Uzun suredir suskun olan flaneur dan bir ses geldi nihayet

Nightrain

Arkabahçe yakında dedi, ben havalara uçtum.

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

legomert99

İthaki Yayınları'nın Sandman serisini tekrardan basacağına dair bir dedikodu var. Fakat Ertan Ergil daha önce Gaiman külliyatını basacaklarını söylemişti. Bu konu ile ilgili bir bilgisi olan var mı?

Ralph

@Nightrain

Bu seri hakkında bizi biraz bilgilendirir misin?

Nightrain

nicholaihel

Ya arka bahçe baskıları beni üzüyor. İnanın baskı kalite memnuniyetsizliğim onların yayınlarını alma konusunda tereddüte düşürüyor. Sadece ben mi böyle düşünüyorum? Yok değilse geri bildirim yapalım daha özenli baskılarla karşılaşalım. Böyle image haberleri falan heyecan verici.

legomert99

Alıntı yapılan: nicholaihel - 22 Eylül, 2015, 02:06:02
Ya arka bahçe baskıları beni üzüyor. İnanın baskı kalite memnuniyetsizliğim onların yayınlarını alma konusunda tereddüte düşürüyor. Sadece ben mi böyle düşünüyorum? Yok değilse geri bildirim yapalım daha özenli baskılarla karşılaşalım. Böyle image haberleri falan heyecan verici.

Arkabahçe'nin bastığı işler hem daha kalitesiz, hem de daha pahalı. Bu konu ile ilgili bir yazı yazmıştım, isterseniz okuyabilirsiniz: http://muhit.geekyapar.com/t/arkabahce-sovulesi-mi-ovulesi-mi/7725

Animvader

Alıntı yapılan: legomert99 - 22 Eylül, 2015, 10:35:24
Arkabahçe'nin bastığı işler hem daha kalitesiz, hem de daha pahalı. Bu konu ile ilgili bir yazı yazmıştım, isterseniz okuyabilirsiniz: http://muhit.geekyapar.com/t/arkabahce-sovulesi-mi-ovulesi-mi/7725

Yazınızı okudum.Genelde haklı olsanız da bazı bilgi eksikliğine dayalı hatalar var.Eski Arkabahçe bugünki Gerekli Şeyler ve Arkabahçe'den oluşuyordu.Daha sonra ikiye ayrıldılar.Kaldı ki o zamanların ekonomik kriz sonrası Türkiyesinin şartlarıyla yapabileceklerinin en iyisini yapmışlardır.90'larda 1N Comics adı altında Batman,Superman,X-Men ve Spider-Man'i fasikül olarak basanların da aynı ekip olduğunu unutmamak lazım.

Yine yorumlarda yapmış olduğunuz Marvels ve Kara Ayna karşılaştırması da çok basit bir karşılaştırma olmuş çünkü 1 sene içerisinde doların geldiği nokta ortada.Ertan Ergil bile Kara Ayna'yı ikinci baskı yapsalar yükselen kur nedeniyle 50-55 Tl altına satılamayacağını belirtti.

Daha önce de yazdığım gibi Arkabahçe'nin gerek ciltlemede gerek kağıt kalitesinde şu anki yayıncılar içerisinde en kötü olduğu görüşüne ben de katılıyorum.

Nightrain

Kağıtları iyi ama ciltleme konusunda kötüler. Artık tüm yayınevlerinin tutkal yerine dikiş ipliği kullanması lazım.

pearl jam

Alıntı yapılan: nicholaihel - 22 Eylül, 2015, 02:06:02

Ben de Black Science haberini alınca aynı şeyi düşündüm. Yeni bir image serisinin basılmasına sevindim ama arka bahçe olmasına üzüldüm. Arka Bahçe Türkiye'de alıştığımızdan daha ince bir kağıt kullanıyor. Bu seçimlerine bir şey diyemem kendi tercihleri, çok da rahatsız etmiyor zaten ama ciltleme konusunda gerçekten kötüler. Bunun sebebi de nighttrain'in de değindiği gibi ciltlerde dikiş iplik kullanmamaları. En son Marvels'ı aldım okumaya korkuyorum, henüz dağılan olmasa da genel olarak arka bahçe'nin kitapları kolay dağılacak hissiyatı veriyor. Marvels gibi kalın bir ciltte bu daha da çok hissediliyor. Hepimiz koleksiyon için alıyoruz bu kitapları fiyatları da ( özellikle arka bahçe'nin ) ucuz değil.

alan ford

Nightrain

Görsel çok büyük olduğu için linkini bırakıyorum. Uzun zaman önce duyurmuşlardı, az kalmış çıkmasına.

https://pbs.twimg.com/media/CQZeX44WoAAWJkR.jpg:large

pearl jam

Arkabahçe'den güzel bir haber. Beutiful Darkness, kapağı ve çizimleri nedeniyle çok merak ettiğim bir kitaptı. 2015 yılı içerisinde yayımlanacakmış.