Müjdelenen Çizgi Romanlar

Başlatan pizagor, 10 Mart, 2011, 16:40:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

essegesse

Eğer ben alabilirsem,Levent'e de veririm haliyle.Bir çok kitabını benden alıyor zaten.

darkwood

Alıntı yapılan: gamlibaykus - 18 Nisan, 2011, 19:35:41
Hayırlısı ile şu Greystorm'u bir bitireydik. Her sayısında zamlanıyor. Son sayıya geldiğimizde bakalım kaçtan alacağız ???

Bu fiyat politikası ile Greystorm un son cildini görürmüyüz bilemiyorum.
Yeni çıkan kitaplardan 1001 roman'ın 3-4 kitabını satın almayı düşünüyordum, fakat bu şekilde ancak 2 tanesini satın alabileceğimi zannediyorum. :(
Sonuçta sadece 1001 roman okumuyoruz ve cebimizdeki para miktarında her sayıda artış olmuyor.
Darkwood Sakinleri..

poe

anladığım kadarı ile 1001 roman "kimse almasın, ikmal istasyonundan 3 tane satar keyfime bakarım" mantığı ile yayın yapmaya devam ediyor. ben bu sene de doğru dürüst zam alamadım. sadece bu yayınlara bakıp iç geçiriyorum.

bundan önceki yazılarımdan birinde "bu yayınlar %50 indirime girerse alırım" demiştim ya. 24 liralık bu greystorm'u sitesinde diğer greystormlar gibi 12 liraya satacaklarsa ve bunu legalmiş gibi göstereceklerse bilmiyorum ne demeli.

yeni müşteri kazanmak yerine benim gibi 1001 romanın tüm 1. sayılarını almış okurları kaybetmek iddiasında olan arkadaşları tebrik etmekten başka ne gelir elden :(

bu arada 1001 roman dergi ve karaoğlan magazin aynı şeyler sanırım. fuat bey'de doğrularsa bu müjdelenenlerde birini kaldırabilirsiniz...

emre

Bence yeni çıkan sayıların yüksek fiyat konulup ardından indirim ile satılması tamamen satış politikası. Greystorm indirim yapılmadan 24 TL ile satışa sunulursa ve hiç indirim yapılmaz ise pek fazla kişinin alacağını düşünmüyorum. Julia içinde geçerli aynı şey. Yüksek fiyat olur ise yarı yarıya azalır satışlar. İndirim yapılmayacak denilen çizgi romanların dahi bir süre sonra indirimli satılacağı düşüncesindeyim. Yayınevleri biz indirim yapmayacacağız derler ise uygun fiyatla satışa sunulan çizgi romanlarda ki açığın kapatılmak istendiği düşünülür ve hem yayınevleri hem biz istediğimize ulaşamayız... Biraz karışık yorum oldu sanki  ::)

Alıntı yapılan: poe - 18 Nisan, 2011, 20:59:39
anladığım kadarı ile 1001 roman "kimse almasın, ikmal istasyonundan 3 tane satar keyfime bakarım" mantığı ile yayın yapmaya devam ediyor.

Unutmadan Fuat bey ikmal istasyonunda ki satışlarda paketleme işini kaliteli bir şekle sokmaz ise şahsen bir daha sipariş vermem. Geçen gün bir kaç kişi daha ikmal istasyonu konusunda paketleme işinin iyi olması yönünde düşüncelerini belirtmişti. Fuat bey yoğunluktan cevap yazamıyor olsa bile bir ara bu paketleme konusu hakkında bizi bilgilendirirse sevineceğiz.

HacıGeraltEmmi

haydi hayırlısı. 1001 roman fiyatları çiftli rakamlarla zamlayarak gidiyor. Greystorm Cilt 1: 18,  Cilt 2: 20,  Cilt 3: 24 bu hesaplarla yeni sayıyı 32 tl olarak alırız herhalde  :(. Tüm bunlar olurken sayfa sayısı aynı, baskı kalitesi aynı, telif te muhtemelen her sayı için farklı değildir... İlk sayıdan itibaren bu fiyatla çıksa diyecek bir şeyim olmaz... ama... mutlaka geçerli bi sebepleri vardır demekten başka birşey yapamayız ne diyelim...  ben de tüm yayınlarını alırım demiştim (ki şimdiye dek çıkardıkları tüm yayınları aldım) ama yeni başladıkları serileri alırken iki kere düşünürüm herhalde...

rumar80

En korktuğum şey karşıma çıkıyor:
   Ortalık çizgi roman kaynıyacak ama ya para????
   Bakın one shotlardan bahsetmiyorum bile...
   Düzenli yayınlanan yayınları da saymıyorum....
   Durango (iki sayı çıktı ama bu gidişle seri tamamlanacak gibi)
   Creepy (üç ayda bir yayınlanacakmış)
   1001 romandan beş kitap
   Gerekli şeyler Mayıs ve Haziran'da yarım kalanalara devam edecek
   Marmara çizgi yayınlarına X-men ve Thor'u ekledi (İlke'nin yazdığına göre X-men'leri aylık çıkaracaklar)
   Demirbaş yayıncılık ta 4 yayın ekliyor

Diyeceksiniz bunlar bir çıksın görelim. Ya çıkarlarsa.....
   Allah hepimize kolaylık versin

pearl jam

prestij durango gibi kaliteli basılmış bir kitabı 12 tl ye satabilirken greystorm nun 24 tl olması ilginç. ikisinden birinde bir yanlışlık var ama kimde?

rumar80

Bu çok bilinmeyenli bir denklem değil kanaatimce.  ;)

pearl jam

ben de laf olsun diye sordum zaten  :)

essegesse

Volto Nascosto  Cilt 3'te raflardaki yerini almıştır.

Bilginize.

tommikser

Ben alamadım birazdan yolda olacam artık marmara larla beraber alırım.Bu arada battım bu ay ben abi sen daha iyi bilirsin ;D

essegesse

tommikser

Ozaman abim
Haydi eller havaya 11833 yani 11833 hopaaaaaaa

essegesse

Yok,numaranı biliyorum zaten:)

emre

Volto Nascosto 3' ün arka kapağının iç kısmında gördüğüm kadarıyla Roberto Diso şaheseri bir süpriz bizleri bekliyor.